Wysyp nowoczesnych technologii na targach SyMas w Krakowie

Targi w Krakowie

Kawa, ryż, cukier, przyprawy, lekarstwa i inne produkty sypkie towarzyszą nam w życiu codziennym. Rzadko jednak zastanawiamy się, skąd pochodzą i w jakich procesach technologicznych były przetwarzane, by ostatecznie trafić do konsumentów. Szeroką gamę praktycznych rozwiązań z zakresu przetwarzania, magazynowania i transportowania materiałów sypkich będzie można zobaczyć na 9. Międzynarodowych Targach Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas.

To jedno z najważniejszych spotkań branży w Polsce i za granicą. Potwierdzają to statystyki zeszłorocznej edycji, która zakończyła się dużym sukcesem. Na targach, które odbędą się 18-19 października 2017 r. w EXPO Kraków, nie zabraknie również technologii i usług kierowanych do producentów kruszyw, cementu czy wapna.

Międzynarodowa obsada
Zakres tematyczny Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas jest bardzo szeroki. Zaprezentowane zostaną m.in. technologie przetwarzania, przeładunku, transportu, magazynowania, sortowania, filtrowania, separacji, mielenia oraz pakowania materiałów sypkich i masowych. O międzynarodowej randze Targów najlepiej świadczy fakt, że wśród ponad 170 wystawców minionej 8. edycji aż 20% stanowiły firmy z zagranicy. Uczestnicy wydarzenia zgodnie podkreślali, że dodatkową, niezwykle istotą zaletą wystawy jest ekspercki profil zwiedzających, którzy udział w niej traktują jako bardzo cenne źródło wiedzy oraz szansę na zakup urządzeń i maszyn w atrakcyjnych cenach.

Strefy tematyczne
W ramach targów zorganizowana zostanie specjalna strefa ATEX, gdzie prezentowane będą m.in. najnowsze zabezpieczenia przeciwwybuchowe, zabezpieczenia procesowe, systemy odpylania i filtrowentylacji powietrza oraz inne urządzenia przeznaczone do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem. Nowością będzie Strefa dla Przemysłu Cementowo-Wapienniczego, która ma zwrócić uwagę specjalistów i przedsiębiorców na tę gałąź przemysłu. Wystawcami Strefy będą producenci i dostawcy maszyn i urządzeń używanych do wydobycia, transportu i przeładunku surowców skalnych, kruszenia i homogenizacji, przemiału i wypału surowca, magazynowania (silosy) oraz redukcji zużycia energii i emisji CO2. Oferta skierowana jest do odbiorców surowca z cementowni, betoniarni, kopalni kruszyw czy producentów materiałów budowlanych.

Ekspercko i merytorycznie
Nieodłącznym elementem każdej edycji targów są seminaria workShops, zlokalizowane w samym sercu hali. Udział w nich jest doskonałą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy specjalistami w branży. W tym roku swoją wiedzą podzielą się m.in. Aleksander Kabziński – prezes Polskiego Związku Producentów Kruszyw, dr inż. Ryszard Majchrzak z Kooperacji Polko, Wojciech Bobecki – członek Ośrodka Badań Atestacji i Certyfikacji OBAC i dr inż. Tadeusz Podstawka z IHAS. Seminaria są bezpłatne dla wszystkich odwiedzających. Jak co roku również i tym razem targom będzie towarzyszyć konferencja „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu”. Podzielono ją na 4 bloki tematyczne: Efektywność utrzymania ruchu, Redukcja kosztów utrzymania ruchu, Predykcja w utrzymaniu ruchu, Przemysł 4.0. Uzupełnieniem szerokiego wachlarza imprez towarzyszących jest konferencja organizowana przez patrona targów, magazyn „Powder & Bulk”. Zainteresowani będą mogli poznać „Nowoczesne technologie w branży materiałów sypkich”.

Organizatorzy zachęcają zwiedzających do rejestracji online, uprawniającej do otrzymania bezpłatnego biletu wstępu na targi. Szczegółowe informacje oraz rejestracja na stronie www.symas.krakow.pl.

Źródło: Expo Kraków

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę