Wytaczanie w ciszy i łączności z operatorem

Sandvik Coromant © Sandvik Coromant

Udostępnij:

Zaawansowany pakiet rozwiązań dla firm produkcyjnych umożliwiający im przyspieszenie w zakresie wykorzystania technik cyfrowych i koncepcji Industry 4.0 w obróbce obejmuje również wyposażenie odświeżonej oferty wytaczaków Silent Tools w funkcje komunikacji z użytkownikiem. Jest to część stworzonego przez firmę pakietu CoroPlus - zestawu uzupełniających się rozwiązań dla warsztatów obróbki skrawaniem.

Najnowsza odsłona wytaczaków Silent Tools do obróbki na długich wysięgach posiada teraz wbudowane w korpus elektroniczne układy pomiarowe i komunikacyjne. Wprowadzone pod nazwą Silent Tools + rozwiązanie umożliwia rejestrację danych w trakcie obróbki i ich przesyłanie do pulpitu operatora, dzięki czemu zyskuje on cenną wiedzę o przebiegu toczenia zachodzącego we wnętrzu smukłych rurowych przedmiotów. Funkcja ta umożliwia na przykład wykrycie zbyt silnych drgań lub zagrożenia dla jakości powierzchni. Ponadto operatorzy będą w stanie zredukować nieproduktywny czas, w którym ostrze nie skrawa materiału.Czujnik drgań Silent Tools + będzie w stanie wykryć np. problemy na wczesnym etapie, pomagając w uniknięciu negatywnych skutków narastania drgań, takich jak hałas, zła jakość powierzchni i przedwczesne stępienie ostrza narzędzia. Dzięki wskazaniom położenia ostrza ustawienie go w osi obrotu jest szybsze i łatwiejsze. W rezultacie wzrasta wydajność obróbki i wydłuża się trwałość narzędzia.Źródło: Sandvik Coromant

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również