Wytrzymałe tagi RFID z bardzo dużą pamięcią wewnętrzną

©

Udostępnij:

Na targach SPS IPC Drives firma Balluff zaprezentowała nową generację tagów RFID charakteryzujących się nawet ośmiokrotnie większą szybkością pracy od wykonań standardowych oraz wyposażonych w bardzo dużą wewnętrzną pamięć o pojemności do 128 KB. Możliwość pracy z ośmiokrotnie większą szybkością niż w przypadku standardu ISO 15693 czyni je idealnymi nośnikami dla aplikacji track-and-trace o dużej ilości przenoszonych danych, np. stosowanymi na liniach montażowych w przemyśle motoryzacyjnym.

Nowe tagi zawierają pamięć FRAM. Nie wymagają regularnego serwisowania ani zewnętrznego źródła zasilającego i zapewniają praktycznie nieograniczoną liczbę cykli odczytu/zapisu. Wysoki stopień ochrony (do IP 68) zapewnia bezproblemową komunikację i bezpieczeństwo danych, również w trudnych warunkach pracy.Wszechstronny kontroler RFID BIS-V

Gdy użytkownik zdecyduje się na zakup kontrolera RFID produkcji Balluff, idealnym rozwiązaniem może być procesor sygnałowy BIS V. Nie tylko obsługuje on wszystkie funkcje zaimplementowane w nowych tagach, ale również pozwala znacząco uprościć użytkownikom instalację oprzyrządowania. Kontroler jest produkowany w metalowej obudowie o stopniu ochrony IP 67, spełnia wszelkie wymogi odnośnie pracy w warunkach przemysłowych i zawiera interfejs USB stanowiący połączenie serwisowe z komputerem PC. Firma Balluff oferuje ten model w wersjach z interfejsami Profibus, EtherCAT, Ethernet/IP i CC-Link. Dużą zaletą dla użytkowników jest możliwość podłączenia do gniazd znajdujących się na panelu frontowym urządzenia do 4 głowic odczytująco-zapisujących HF (13,56 MHz) zgodnych ze standardami ISO 15693 i ISO 14443 lub głowic odczytująco-zapisujących LF (125 kHz). Są one automatycznie identyfikowane. BIS V jest jedynym dostępnym na rynku kontrolerem RFID wyposażonym w port IO-Link master do bezpośredniego połączenia z czujnikami i siłownikami kompatybilnymi z tym standardem.

Więcej informacji:
http://www.balluff.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również