Targi ExpoWELDING przed ostatnią prostą [wywiad z menedżerem projektu targów ExpoWELDING]

Wywiad z Menedżerem Projektu targów ExpoWELDING Expo Silesia

O ostatnich przygotowaniach do Targów ExpoWELDING, wydarzeniach towarzyszących oraz podjętych środkach bezpieczeństwa rozmawiamy z Joanną Tomczyk – menedżerem projektu w Expo Silesia.

MM: Do rozpoczęcia targów ExpoWELDING pozostało już niewiele czasu. Jak wyglądają ostatnie przygotowania?

Joanna Tomczyk: Przygotowania do targów rozpoczynają się już na kilkanaście miesięcy przed wydarzeniem. Jest to rozbudowany proces, na który składają się m.in. działania promujące targi, nawiązywanie współpracy z partnerami medialnymi czy liczne spotkania z potencjalnymi wystawcami. Przygotowywanie imprez masowych, do której to grupy należą targi, to spora odpowiedzialność. Wszystkie szczegóły, które trzeba wziąć pod uwagę, muszą ze sobą idealnie współgrać, aby wystawa odniosła sukces zarówno dla nas jako organizatorów, jak i wystawców czy  zwiedzających.

Jakie dodatkowe atrakcje czekają na osoby, które pojawią się w tym roku na targach?

Joanna Tomczyk, Menedżer Projektu w Expo SilesiaTargi ExpoWELDING to nie tylko wystawa, ale również wydarzenia towarzyszące. Równolegle z Targami odbędzie się 62. Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza pod tytułem „Nowoczesne spawalnictwo – nowoczesna przyszłość” organizowana przez Sieć Badawczą ŁUKASIEWICZ – Instytut Spawalnictwa z Gliwic. Konferencji towarzyszyć będzie Kongres Międzynarodowego Instytutu Spawalnictwa. Tegoroczną wystawę wzbogacą cztery specjalistyczne strefy: Strefa Technologii Cięcia CUTTINGshow – wydarzenie dedykowane dla branży technologii cięcia z ofertą maszyn do cięcia plazmą, laserem, wodą, Strefa Bezpieczeństwa i Higieny Pracy BHPexpo – wydarzenie dla firm oferujących sprzęt z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładach przemysłowych, akcesoriów ułatwiających pracę w warunkach niebezpiecznych i szkodliwych, Strefa Robotyzacji i Automatyzacji ROBOTshow – wydarzenie koncentruje się m.in. na robotach przemysłowych i manipulatorach, automatyzacji procesów przemysłowych, systemach sterowania i nadzoru oraz diagnostyce w układach sterowania oraz Strefa Badań Nieniszczących NDTexpo – stworzona z myślą o osobach odpowiedzialnych za procesy spawalnicze, które będą miały możliwość zapoznania się nie tylko z najnowszymi urządzeniami i technologiami spawalniczymi, lecz także aktualną ofertą sprzętu i usług z zakresu badań nieniszczących.

Jakie działania związane z obecną sytuacją epidemiczną podjęło Expo Silesia?

Władze państwowe określiły precyzyjnie warunki sanitarno-epidemiologiczne, jakie powinny być spełnione przy organizacji wydarzeń. W obiekcie Expo Silesia targi są organizowane zgodnie z tymi wytycznymi. Są to m.in. poszerzenie ciągów komunikacyjnych pomiędzy stoiskami wystawienniczymi do szerokości minimum 3 metrów, wyznaczenie osobnych wejść i wyjść, dezynfekowanie często używanych elementów infrastruktury, wprowadzenie możliwości zakupu maseczek na terenie obiektu, a także rejestrowanie uczestników targów i monitorowanie liczby osób przebywających na obiekcie.

Czy wystawcy i zwiedzający będą musieli się liczyć z jakimiś ograniczeniami?

W obecnym trudnym czasie znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości, w której wszyscy dostosowaliśmy się do obowiązujących zasad. Jeśli chodzi o ograniczenia panujące na naszym obiekcie, to nie różnią się od tych spotykanych w innych dziedzinach życia, tzn. konieczność zachowania dystansu społecznego, dezynfekcji rąk i dbania o bezpieczeństwo swoje oraz innych.

Wielu wystawców z powodu pandemii z pewnością znalazło się w trudnej sytuacji. Co przekonało ich do udziału w targach?

Branża targowa ma teraz przed sobą wiele zmian, ale nadal kluczową wartością targów dla przedsiębiorstw jest możliwość nawiązania nowych kontaktów, podtrzymanie dotychczasowych relacji oraz prezentacja nowoczesnych rozwiązań i usług. Wiele firm potwierdza w tym trudnym okresie wolę uczestnictwa w targach, co oznacza, że jest to istotne dla ich funkcjonowania. Przez cały okres jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi wystawcami, którzy chętnie dzielili się z nami swoimi obawami i przemyśleniami na temat nowej sytuacji. To pozwoliło nam przygotować się w taki sposób, aby sprostać oczekiwaniom naszych wystawców. Dbając o zadowalającą frekwencję zwiedzających, prowadzimy szeroką kampanię promującą ExpoWELDING, informujemy naszych gości o zmianach, które zostały przeprowadzone na obiekcie, zmieniliśmy zasady wstępu, wprowadzając szeroko zaproszenia uprawniające do bezpłatnego wstępu. Wystawcy mogą liczyć natomiast na niezbędną pomoc przy aranżacji stoisk i dostosowaniem do obecnej sytuacji i ich potrzeb.

Dlaczego warto pojawić się w Sosnowcu na targach ExpoWELDING?

Targi ExpoWELDING odbywają się w Sosnowcu. Jest to najbardziej uprzemysłowiony region w Polsce, który skupia największe grono odbiorców nowoczesnych technologii, a nasz obiekt potrafi sprostać nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom, także w tych trudnych czasach. Kluczowa jest również potrzeba firm i instytucji branżowych do prezentacji własnej oferty. Niezaprzeczalnie czynnikiem decydującym o sukcesie naszego wydarzenia jest ścisła współpraca z Instytutem Spawalnictwa, który jest głównym partnerem wydarzenia i jednocześnie organizatorem prestiżowej konferencji.

Targi ExpoWELDING odbędą się w dniach 13-15 października 2020 r.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę