Wzmocniony tablet Panasonic doceniony przez służby mundurowe

©

Udostępnij:

Zarówno żołnierze jak i pozostali funkcjonariusze, są zadowoleni z nowego rozwiązania od Panasonic. Czym dokładnie się wyróżnia?

Wzmocniony tablet Panasonic Toughpad FZ-E1 został nagrodzony w trzeciej edycji konkursu Lider Bezpieczeństwa Państwa. Jury, jak co roku, wyłoniło innowacyjne produkty i rozwiązania służące służbom mundurowym w Polsce. Statuetkę za model FZ-E1 otrzymała firma AW.NET Polska Sp. z o.o., dystrybutor wzmocnionych urządzeń Panasonic.Ideą konkursu Lider Bezpieczeństwa Państwa jest nagradzanie nowatorskich produktów i usług w zakresie modernizacji sprzętu i wyposażenia żołnierzy oraz funkcjonariuszy pozostałych służb mundurowych.

Produktem docenionym przez czołowych ekspertów z branży był 5-calowy, wytrzymały tablet Toughpad FZ-E1. Nagrodzony model wyposażony jest m.in. w funkcje transmisji danych i połączeń głosowych. Urządzenie zostało stworzone z myślą o pracy w ciężkich warunkach terenowych. Cechuje je wytrzymałość na poziomie IP68, co oznacza, że jest całkowicie odporny na pył oraz przed skutkami zanurzenia w wodzie. Ponadto spełnia standard MIL-STD-810G, wytrzymuje upadek z wysokości 3 metrów i może działać w temperaturach od -20 do +60 stopni Celsjusza. Co ważne, bateria urządzenia (6200 mAh) pozwala na nieprzerwaną pracę do 14 godzin i można ją wymienić bez przerywania pracy. Oprócz tego obsługa tabletu jest możliwa nawet w grubych rękawicach roboczych czy też podczas deszczu.

Organizatorem konkursu Lider Bezpieczeństwa Państwa jest Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych. Honorowy patronat nad trzecią edycją objął szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego w Kancelarii Prezydenta RP, minister Stanisław Koziej. O wyborze zwycięzców zdecydował m.in. Komitet Honorowy, w którym znaleźli się Tomasz Siemoniak, Minister Obrony Narodowej, gen. dyw. Dominik Tracz Komendant Główny Straży Granicznej i gen. bryg. Wiesław Leśniakiewicz, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej i inni.

Źródło: Panasonic

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również