Wzrasta produkcja szkła hartowanego

szkło hartowane, Pilkington IGP, Radosław Miklaszewski © Pilkington IGP

Udostępnij:

Nowy piec hartowniczy uruchomiono w zakładzie przetwórstwa szkła Pilkington IGP w Szczecinie. To oznacza, że zakład będzie w stanie wytwarzać o 45% więcej szkła hartowanego. Trafia ono nie tylko na nasz rodzimy rynek, ale również jest eksportowane, głównie do krajów skandynawskich.

– Rozwój rynku, coraz większe zainteresowanie szkłem hartowanym wykorzystywanym w szybach zespolonych, a także stale rosnące standardy jakości to główne powody naszej decyzji o wymianie pieca na nowy – mówi Radosław Miklaszewski, dyrektor oddziału Pilkington IGP w Szczecinie.To kolejna inwestycja NSG Group w szczecińskim zakładzie w ostatnich latach. W 2013 r. uruchomiono drugą linię produkcji szkła hartowanego, natomiast w październiku 2015 r. zakończono rozbudowę fabryki i oddano do użytku nowe linie technologiczne oraz park maszynowy. Nowa inwestycja zwiększy o 45% produkcję szkła hartowanego (o grubości od 4 do 10 mm) w szczecińskiej fabryce NSG Group.

W zakładzie produkowane są również szyby zespolone z wykorzystaniem niskoemisyjnego szkła Pilkington Optitherm, przeciwsłonecznego Pilkington Suncool, samoczyszczącego Pilkington Activ, a także szkła laminowanego, dźwiękochłonnego, a nawet ognioochronnego. Szyby ze Szczecina trafiają przede wszystkim do Danii oraz Szwecji. W zakładzie zatrudnionych jest obecnie 270 pracowników, z których część odbędzie dodatkowe szkolenia, wynikające z instalacji nowego, bardziej zaawansowanego technologicznie pieca.

To niejedyna inwestycja planowana przez NSG Group w Polsce na ten rok. Między innymi na kwiecień planowane jest uruchomienie linii produkcyjnej szkła hartowanego w bydgoskim oddziale Pilkington IGP, natomiast w drugiej połowie roku – otwarcie nowego zakładu w Białymstoku, docelowo zwiększającego moce produkcyjne o 50%.

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również