XI konferencja Power Ring 2015 o wymaganiach w energetyce

© Ministerstwo Energii

Udostępnij:

Perspektywy rozwoju gospodarczego Polski w kontekście wymagań europejskich to główny temat konferencji Power Ring 2015, która odbyła się 18 grudnia w Ministerstwie Energii.

W imieniu ministra energii konferencję otworzył dyrektor Departamentu Energii w ME Tomasz Dąbrowski. – Rozwój gospodarczy Polski jest ściśle związany z kondycją sektora energetycznego. Dlatego niezbędne jest zapewnienie akceptowalnych cen energii elektrycznej i ciepła oraz bezpieczeństwo dostaw – powiedział.Dąbrowski zwrócił również uwagę na konieczność modernizacji sektora wytwórczego. – Zostały już podjęte ważne decyzje inwestycyjne o budowie nowych bloków m.in. w Opolu, Kozienicach czy Jaworznie. Przyczynią się one do zapewnienia odpowiedniego poziomu mocy w systemie elektroenergetycznym, a także do wypełnienia polskich zobowiązań klimatycznych – dodał.

Uczestnicy spotkania rozmawiali także o wyzwaniach, jakie stoją przed branżą energetyczną w Polsce. Wśród najważniejszych wymienili przede wszystkim potrzebę inwestycji i zwiększania innowacyjności sektora energetycznego oraz zobowiązania wynikające z pakietu klimatyczno-energetycznego.

Źródło: Ministerstwo Energii

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również