XII Spotkanie Użytkowników Systemów B&R

Preview
B&R Automatyka Przemysłowa
Reklama
Reklama

XII edycja Spotkania Użytkowników Systemów B&R odbyła się w dniach 4-5 października br. w hotelu Ossa niedaleko Rawy Mazowieckiej. To cykliczne wydarzenie zgromadziło w tym roku 120 uczestników. Wydarzenie przyjmuje formułę aktywnego poznawania nowości produktowych i praktycznych prezentacji rozwiązań technicznych.

Kafejki Wiedzy - praktycznie i kameralnie
Firma B&R zaprezentowała w tym roku 12 praktycznych stanowisk. Wśród nich znalazły się m.in. zagadnienia związane z optymalizacją produkcji, praktyczne sposoby na dostosowanie zakładów do koncepcji Przemysłu 4.0. Inżynierowie firmy B&R przedstawili np. nowe rozwiązanie - Orange Box, które w prosty sposób pozwala dozbroić starsze modele maszyn o funkcje zarządzania alarmami i operatorami. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć, jak w równym stopniu doposażyć, również i te najnowsze maszyny, o stałe monitorowanie zużycia energii, o pomiar wydajności produkcji, a także o inne wskaźniki istotne w produkcji, jak również przeprowadzić integracjię linii i kompleksowo zarządzać całą produkcją. Jednym z tematów kafejek była technologia mapp - sposób tworzenia aplikacji w oparciu o gotowe bloki funkcyjne. Rozwiązanie mapp cieszy się dużym zainteresowaniem automatyków, gdyż umożliwia szybkie i proste tworzenie podstawowych funkcjonalności systemów automatyki.

Wśród zagadnień sprzętowo-programistycznych znalazła się też m.in. kafejka prezentująca nowe rozwiązania B&R w bezpiecznym zdalnym dostępie do maszyny, prezentacja nowości sprzętowych w ofercie B&R, wizualizacji wirtualnego uruchomienia maszyn i linii produkcyjnych, kafejka z demo do przetwarzania i akwizycji danych, kafejka przedstawiająca funkcje systemu sterowania procesami APROL oraz kafejki wiedzy, w których prezentowane były ciekawe i praktyczne możliwości środowiska programistycznego Automation Studio np. praktyczne zastosowanie biblioteki MTWinder, przeznaczonej do kontroli procesu przewijania na przykładzie demonstracyjnej przewijarki papieru. Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyła się kafejka praktycznych porad, w której inżynierowie automatycy mogli zobaczyć w jaki sposób pracować z aplikacją bez jej kodu źródłowego czy dokonać diagnostyki najpopularniejszych sieci przemysłowych.

Reklama

Stażyści i praktykanci – merytoryczna reprezentacja
Podczas XII Spotkania B&R byli obecni również tegoroczni absolwenci, którzy prezentowali efekty swojej pracy podczas praktyk i staży w firmie B&R. Stażyści prezentowali Powerlink Demo - linię do sortowania i kontroli jakości produktów, w której zostały zaimplementowane różne komponenty mapp technology. Strudenci wykorzystali m.in. MpOEE do zbierania statystyki produkcji i obliczania współczynnika Całkowitej Wydajności Wyposażenia (OEE), MpAudit do gromadzenia ścieżki audytu oraz MpTweet do komunikacji z użytkownikiem przez SMS.

Powiązane firmy

Reklama

B&R i ABB oraz raporty z wdrożeń
Spotkanie Użytkowników Systemów B&R było też doskonałą okazją do poinformowania klientów o miejscu B&R w strukturach ABB, jako niezależnej jednostki biznesowej, o czym mówił Wolfgang Perschl, International Sales Manager.

Bardzo ciekawym punktem programu była też prezentacja wdrożeń z wykorzystaniem rozwiązań B&R. Firma z branży galwanotechnicznej przedstawiła np. w jaki sposób wykorzystuje systemy sterowania B&R do aplikacji developerskich. Innym interesującym tematem było zdalne zarządzanie myjniami samochodowymi czy urządzenia i aplikacje do przemysłowego mycia usługowego w sektorze spożywczym w oparciu o rozwiązanie B&R.

Wiedza i kompetencje. Przygoda i zabawa. Spotkanie z kulturą
Program spotkania, jak co roku, urozmaicony był atrakcjami dodatkowymi. Uczestnicy pomimo niesprzyjającej pogody wzięli udział w konkurencjach sportowych. Niektóre stanowiska zorganizowane były z przymrużeniem oka, jak te rzutem podkową do celu, a niektóre poważnie i w duchu rywalizacji – jak te, na stanowiskach strzeleckich. Goście firmy B&R mogli też wziąć udział w outdoorowym warsztacie wypiekania chleba. Po uroczystej kolacji dla gości firmy B&R czekały kolejne atrakcje – spotkanie z kulturą irlandzką, którego główną część stanowił występ zespołu grającego muzykę irlandzką i celtycką oraz pokaz tańców irlandzkich. Po popołudniowym chłodzie ta część spotkania upłynęła wszystkim w ciepłym i pozytywnym nastroju. Zapraszamy za rok!

Źródło: B&R

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama