XIX Seminarium Szkoleniowe SECO/WARWICK

© Seco Warwick

Udostępnij:

 

W dniach 14 i 15 września w Pałacu Mierzęcin odbędzie się XIX Seminarium Szkoleniowe, którego głównym tematem będą „Nowoczesne Trendy w Obróbce Cieplnej”. Podczas dwudniowego seminarium jego uczestnicy przekonają się, że nowoczesne trendy w obróbce cieplnej nie muszą być złożone i skomplikowane.

Co roku podczas dwudniowego seminarium SECO/WARWICK przestawia szereg zagadnień z zakresu inżynierii materiałowej, procesów i technologii obróbki cieplnej, a także pozostałych narzędzi, wyposażenia wspomagającego produkcję w tym zakresie. Seminarium przyciąga wielu wybitnych specjalistów z zakresu obróbki cieplnej, zarówno ze świata nauki, jak i różnorodnych gałęzi przemysłu.Pierwszy dzień konferencji to 9 wykładów przeprowadzonych przez liczne autorytety branżowe i naukowe oraz inżynierów praktyków. To także najciekawsze studia przypadków obróbki cieplnej w stali oraz przegląd różnych metod hartowania kół zębatych wrażliwych na deformacje według prof. D. Herring – prezesa korporacji HERRING GROUP, specjalizującego się w consultingu i szkoleniach z zakresu obróbki cieplnej i metalurgii oraz rozwoju nowych produktów. Specjalista od metaloznawstwa i metalurgii proszkowej z AGH w Krakowie – J. Pacyna, opowie o „Obróbce cieplnej stali w świetle zasady wystarczającej hartowności”. Tego dnia także eksperci z SECO/WARWICK zaprezentują realizacje produktowe i technologiczne z lat 2015/2016.

Podczas seminarium zostanie omówiona technologia – ZeroFlow®, która powstała przy współpracy z profesorem Leszkiem Małdzińskim z Instytutu Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej. To nowa metoda kontrolowanego azotowania i azotonawęglania gazowego. Technologia ta opiera się na prowadzeniu procesu azotowania z użyciem jednoskładnikowej atmosfery – wyłącznie amoniaku (NH3). Pierwszego dnia seminarium odbędzie się forum dyskusyjne technologii lutowania, którego moderatorem będzie Marek Leończyk z BrazeTec.

Drugi dzień seminarium to między innymi tematyka większej efektywności i produktywności, sukcesy aplikacji nawęglania próżniowego, zależności między łańcuchem produkcyjnym i obróbką cieplną, azotonawęglanie części w przemyśle motoryzacyjnym czy 20 lat rozwoju technologii CAB (Control Atmosphere Brazing).

Seminarium SECO/WARWICK jest doskonałą platformą wymiany doświadczeń i opinii, a także miejscem spotkania specjalistów i autorytetów z branży i świata nauki.

W tym roku patronami medialnymi wydarzenia są: MM Magazyn Przemysłowy, Staleo.pl, Metale.org, 4Metal.pl, Nowa Stal, Stal Metale&Nowe Technologie, Piece Przemysłowe & Kotły, Mechanik, Przegląd Mechaniczny.Więcej informacji na temat seminarium, program oraz formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie: https://www.secowarwick.com/pl/informacje/seminarium/

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również