XVI Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL

©

Udostępnij:

XVI edycja Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL oraz towarzyszące im X Targi Aluminium & Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET odbędą  się w Targach Kielce w dniach od 28 do 30 września 2011 roku.

Na stoiskach kilkuset firm z całego świata nie zabraknie nie tylko specjalistycznych maszyn i urządzeń dla przemysłu odlewniczego i metali nieżelaznych, pieców dla odlewnictwa ciśnieniowego, czy obrabiarek do obróbki odlewów, ale także znajdzie się na nich wiele drobnych narzędzi oraz oprogramowania dla odlewni. Wystawcy zaprezentują także surowce, komponenty i materiały stosowane do procesów metalurgicznych, odlewy ciśnieniowe ze stopów aluminium, magnezu czy cynku. Każdy zainteresowany tą branżą będzie mógł znaleźć tu coś dla siebie. Zwiedzający - szeroki wachlarz produktów, a wystawcy - nowe rynki zbytu.Blisko 300 firm z ponad 20 krajów zaprezentowało się podczas ubiegłorocznej edycji imprezy.  Po raz pierwszy pojawiły się firmy z Bliskiego Wschodu - Iranu. Dużo firm po raz kolejny przyjechało również z Chin, dostrzegając możliwość wejścia na rynek europejski z konkurencyjnym produktem, a targi w Kielcach uznali za najlepszą okazję do tego typu działań. Ponadto zaprezentowały się branżowcy z Niemiec, Czech, USA, Holandii, Austrii, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Belgii, Norwegii, Szwajcarii, Słowacji, Szkocji, Bułgarii, Słowenii, Litwy i Japonii.

METAL to również czas branżowych specjalistycznych spotkań - konferencji i warsztatów, które corocznie towarzyszą targom.

Kieleckie targi METAL należą do UFI - Międzynarodowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego zrzeszającego najbardziej prestiżowe imprezy targowe na świecie. Współorganizatorami wystawy są Odlewnicza Izba Gospodarcza (obecny Prezes Izby - Andrzej Ryba pełni prestiżowe stanowisko Prezydenta CAEF - Komitetu Stowarzyszeń Europejskich Odlewni), Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich oraz Instytut Odlewnictwa (posiadający jedno z najbardziej nowoczesnych zapleczy technologicznych dla przemysłu odlewniczego). Współorganizatorem targów ALUMINIUM & NONFERMET jest natomiast Instytut Metali Nieżelaznych z Gliwic - wiodący w branży metali nieżelaznych.

Chcesz wiedzieć wszystko o branży odlewniczej i metali nieżelaznych w Polsce, poznać nowości targowe, nawiązać relacje biznesowe i pogłębić wiedzę - zapraszamy do Kielc!

Udostępnij:

Drukuj
Tomasz Kanikuła
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również