XVIII Seminarium „Nowoczesne Trendy w Obróbce Cieplnej“ - relacja z wydarzenia

SECO

16 i 17 września 2015 r. w Zbąszyniu odbyło się XVIII Seminarium „Nowoczesne Trendy w Obróbce Cieplnej“ zorganizowane przez SECO/WARWICK, w którym wzięło udział blisko 100 uczestników - przedstawicieli nauki, przemysłu i biznesu. 

W roli prelegentów wystąpili naukowcy z Politechnik - Warszawskiej, Łódzkiej, Poznańskiej i Śląskiej, Uniwersytetu Szczecińskiego oraz inżynierów z międzynarodowych korporacji takich jak SECO/WARWICK, AWT Niemcy, Bohler Uddeholm Polska oraz Petrofer Chemie H.R. Fischer GmbH + Co. KG.

Seminarium organizowane przez SECO/WARWICK już po raz 18. oprócz wykładów akademickich i naukowych dotyczyło konkretnych doświadczeń firm działających globalnie w obszarach obróbki cieplnej. Szczegółowo omawiane były między innymi problemy i unowocześnienia w przemyśle Chin, Korei oraz innych państw na całym świecie. Podawano również przykłady zastosowań obróbki cieplnej w różnych gałęziach przemysłu np. lotniczym i samochodowym.

W tym roku wykłady uświetniły wystawy produktów obróbki cieplnej m.in. gazów technicznych oraz olejów hartowniczych. Część merytoryczna składała się z 15 prezentacji. Seminarium rozpoczęto prelekcją na temat: „Nauka-Przemysł: współpraca w drodze do innowacyjności”, a następnie poruszono zagadnienia z zakresu azotonasiarczania gazowego metodą ZeroFlow® oraz nawęglania próżniowego FineCarb®. Do najciekawszych tematów tej edycji należy obróbka cieplna stali narzędziowych w kontekście dalszych procesów jak PVD, CVD na bazie doświadczeń firmy Bohler Uddeholm, a także perspektywy i kierunki rozwoju urządzeń OC w zakresie technologii i konstrukcji. 

Źródło: Materiał organizatora

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę