XXI Giełda Wynalazków Nagrodzonych w 2013 roku na Światowych Targach i Wystawach Wynalazczości

© Centrum Nauki Kopernik

Udostępnij:

Wynalazki, które odniosły sukces w 2013 roku na międzynarodowych targach i wystawach będzie można oglądać w Warszawie, w dniach 11-12 lutego 2014 roku, w części konferencyjnej Centrum Nauki Kopernik.

Głównym celem wystawy jest promocja osiągnięć i międzynarodowych sukcesów jednostek sfery nauki, innowacyjnych podmiotów gospodarczych oraz indywidualnych wynalazców poza środowiskiem naukowym dla zwiększenia zainteresowania przedsiębiorców polskimi rozwiązaniami naukowo-technicznymi oraz produktami innowacyjnymi, a także uhonorowanie medalistów targów wynalazczości za ich międzynarodowe sukcesy. Na Giełdzie zostaną przedstawione wyroby i technologie zaawansowane w procesie badawczo-wdrożeniowym jak również gotowe do wdrożenia i komercjalizacjiW Giełdzie wezmą udział laureaci targów w Paryżu, Brukseli, Norymberdze, Seulu, Tajpej, Makau, Pradze, Sewastopolu, Kuala Lumpur, Stanach Zjednoczonych, Rumunii, Turcji oraz Chorwacji.

Pierwszego dnia imprezy odbędzie się uroczysta ceremonia wręczania dyplomów i statuetek Ministra Nauki

i Szkolnictwa Wyższego medalistom wystaw i targów wynalazczości z 2013 roku. W uroczystości wezmą udział wystawcy Giełdy – laureaci wystaw i targów wynalazczości z 2013 roku, przedstawiciele Ministerstwa Nauki

i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Gospodarki, Urzędu Patentowego oraz innych instytucji promujących lub wspomagających rozwój wynalazczości w Polsce, dziennikarze reprezentujący rozgłośnie radiowe, programy telewizyjne i wydawnictwa prasowe. Inauguracja Giełdy odbędzie się w Sali Audytoryjnej Centrum Nauki Kopernik.

Drugi dzień wystawy, czyli 12 luty jest otwarty dla wszystkich zwiedzających. Każdy zainteresowany będzie miał okazję odwiedzić Giełdę i zapoznać się z prezentowanymi przez jej uczestników innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi w formie oryginalnych wyrobów, prototypów, modeli, fotografii, prezentacji multimedialnej, ulotek, tablic informacyjnych, folderów. Wstęp jest bezpłatny.Wystawcami Giełdy są przedstawiciele akademickich ośrodków naukowych, instytutów badawczych, przemysłu a także twórcy indywidualni,   uczniowie, studenci, doktoranci, których innowacyjne rozwiązania otrzymały

w 2013 roku medale oraz inne wyróżnienia na światowych targach i wystawach wynalazków.

Podczas ubiegłorocznej edycji Giełdy przedstawiono ponad 170 projektów, głównie z dziedziny ekologii, chemii, biologii, elektroniki, technik medycznych, mechaniki, budownictwa i informatyki. W tym roku przewidywana jest podobna ilości prezentowanych rozwiązań.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również