XXI Seminarium Szkoleniowe SECO/WARWICK „Obróbka Cieplna 4.0″

Seco/Warwick, seminarium © Seco/Warwick

Udostępnij:

W dniach 12-14 września br. w hotelu Novotel w Poznaniu odbędzie się Seminarium Obróbka Cieplna 4.0 zorganizowane przez Seco/Warwick.

Seminarium to trzydniowe wydarzenie obejmujące wykłady ujęte w 3 bloki tematyczne: technologie hybrydowe, optymalizacja i transparentność procesów oraz inteligentne narzędzia procesowe. Jednym słowem Industry 4.0 w obróbce cieplnej omawiane podczas pełnych dwóch dni seminaryjnych.W trakcie drugiego dnia seminaryjnego odbędzie się prelekcja SOLIDEXPERT pt. „Zarządzanie danymi projektowymi w oparciu o system PDM oraz ERP. Integracja środowisk CAD 3D / PDM z systemem ERP”

Podstawowym założeniem systemów klasy ERP jest integracja wszystkich działów oraz procesów w przedsiębiorstwie. Integracja polega na wykorzystaniu wspólnej bazy danych w ramach jednego systemu informatycznego, dzięki czemu firma opiera swoje działania tylko na jednym zbiorze danych. Aby cel stawiany przed ERP został spełniony, należy system zasilać odpowiednimi danymi. Największa ich ilość pochodzi z obszaru przygotowania dokumentacji projektowej dla wytwarzanego w firmie produktu. Proces przygotowania dokumentacji projektowej praktycznie w każdym przedsiębiorstwie prowadzony jest obecnie z wykorzystaniem oprogramowania CAD 3D. Jedną z niekwestionowanych zalet tych systemów jest tworzenie już na etapie projektowania struktury drzewiastej produktów, a tym samym automatyczne generowanie list materiałowych BOM. Jeżeli dodatkowo firma wykorzystuje do zarządzania danymi projektowymi zapisywanymi w plikach system PDM, to pozyskiwanie danych niezbędnych do zasilania systemów klasy ERP jest znacznie ułatwione. Podczas prezentacji zostanie przybliżone case study z wdrożenia rozwiązań SOLIDWORKS PDM oraz integracji z systemem ERP.

Źródło: Seco/Warwick

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również