YG-1 dla Die & Mold

Od 1982 r. firma YG-1 angażuje się w jakość, innowacyjność i indywidualną obsługę klientów. Rozwiązania, osiągnięcia i doświadczenie firmy przyczyniły się do wdrażania w segmencie rynku Die & Mold nowych technologicznie narzędzi do obróbki materiałów.

Przemysł Die & Mold wykorzystuje różne rodzaje stali, w zależności od tego, co należy wykonać. Zwykle obrabiane są materiały z dwóch grup:
- stale do pracy na gorąco (formy do wtrysku tworzyw sztucznych, gumy, odlewania ciśnieniowego),
- stale do obróbki na zimno (matryce do ścinania i kształtowania blach).

Segment rynku Die & Mold potrzebuje odpowiedniego partnera do obróbki szerokiej gamy różnych materiałów.

YG-1 może w pełni zaspokoić zapotrzebowanie klientów, niezależnie od obrabianego materiału, stosowanej strategii obróbki czy posiadanego przez klientów parku maszynowego.

Stosowana w przemyśle Die & Mold wysoko hartowana stal jest powszechnie stosowana do produkcji różnych części. Stal o wysokiej twardości 50-70 HRc stwarza poważne wyzwania związane z obróbką. YG-1 oferuje doskonałe rozwiązania wymagające użycia narzędzi do obróbki materiałów twardych w postaci rodzin do frezowania: X5070, YG Mill, i-Xmill oraz do wiercenia z linii Dream Drills – High Hardened DH500.

Formy i matryce stają się coraz bardziej skomplikowanymi systemami pracy, a jednocześnie posiadają aplikacje, które implikują różne cechy materiałowe, m.in. odporność na korozje (np. gorących kanałów). YG-1 wspiera producentów matryc i form w obróbce materiałów odpornych na korozje, oferując narzędzia do obróbki stali nierdzewnej z rodziny frezowania: V7, V7 Plus, Jet-Power, YG Mill, do wiercenia z linii Dream Drills–Inox o długościach: 3 x D, 5 x D, 8 x D, do gwintowania z linii TCH14 lub TCH23.

Stopy aluminium często stosowane są w małej produkcji prototypowych form i niektórych akcesoriów. Charakterystyka tych materiałów wymaga szczególnej uwagi dla odpowiedniego przygotowania narzędzi, aby uniknąć klejenia i narostów, a umożliwić odpowiednie i wysokie prędkości skrawania. Dzięki specjalnej aplikacyjności narzędzi dla stopów aluminium z odpowiednią geometrią, YG-1 ma możliwości oferowania narzędzi o wysokiej wydajności z rodziny frezowania: Alu-Power, YG Mill, do wiercenia z linii Dream Drills-Alu o długościach: 3 x D, 5 x D, 8 x D, do gwintowania z linii TC163 lub TC622.

Firma YG–1 Poland opracowała specjalną polską wersję folderu dla przemysłu Die & Mold (okładka widoczna obok), gdzie do najczęściej obrabianych materiałów dobrane zostały wydajne aplikacyjne narzędzia. Folder jest do pobrania na stronie http://www.yg-1.pl/branze/tool-making, natomiast wersję drukowaną folderu można otrzymać po spotkaniu z doradcą techniczno–handlowym firmy YG–1 Poland.

Źródło: YG–1


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.