Z blachy prawie wszystko

©

Udostępnij:

PPUH Perfopol Sp. z o.o. ze Starachowic jest producentem wszelkiego typu wyrobów z blachy.

Z ciekawszych produktów oferowanych przez firmę na uwagę zasługują meble metalowe, kasetony elewacyjne i ekrany dźwiękochłonne.
Jeśli chodzi o meble metalowe, to firma oferuje m.in. regały sklepowe, magazynowe i ekspozycyjne - wykonane z blachy stalowej lub ocynkowanej (grubość blachy oraz profili ustalana jest w zależności od obciążenia i szerokości regału) i malowane wg palety RAL. Regały składają się z pleców perforowanych lub pełnych, nóg z profili perforowanych, półek, wsporników oraz elementów dekoracyjnych (listew zaślepiających, logo itp.). Mają one szerokość 1000 mm i wysokość 2500 mm. Ich noga wykonana jest z profilu perforowanego o wymiarach 3 × 30 × 70 mm. Regały mogą być wykonane w czterech wersjach: jednostronnej, dwustronnej, szeregowej lub wolno stojącej. Nośność półek wynosi od 100 do 250 kg (w zależności od wersji). Firma proponuje również wykonanie regałów o wymiarach dostosowanych do konkretnych warunków, zgodnie z życzeniem klienta. Wyroby te cechuje najwyższa jakość - wykonywane są przy użyciu najnowszych maszyn (wycinarek laserowych, wykrawarek oraz krawędziarek numerycznych) - bardzo szybki i prosty montaż (mają odpowiedni system profili perforowanych oraz zaczepów), duża swoboda konfiguracji (przestrzenie perforowane umożliwiają wieszanie półek na różnych wysokościach) oraz duża siła.
Alternatywnym rozwiązaniem do regału wykonanego z blachy perforowanej jest regał z siatki zgrzewanej (z drutu stalowego Φ 4-5 mm) - szczególnie polecany do celów ekspozycyjnych.
Wśród produkowanych mebli metalowych dobrą propozycją firmy są też siedziska perforowane - wykonane z blachy ocynkowanej lub kwasoodpornej i dodatkowo malowane. Głównie znajdują zastosowanie jako ciągi siedzisk w pomieszczeniach użyteczności publicznej (obiekty sportowe, dworce, poczekalnie...). Wytwarzane są z blachy perforowanej o grubości 1-1,5 mm i wymiarach 500 × 500 mm. Osadzone są w profilu okrągłym lub eliptycznym. Stelaż z profilu zamkniętego ma wymiary 3 × 30 × 70 mm. Charakteryzuje je możliwość swobodnej konfiguracji i łatwy montaż.
Kasetony elewacyjne stanowią trwałe, funkcjonalne i estetyczne wykończenie elewacji budynków. Są wykonane z blachy ocynkowanej, kwasoodpornej lub aluminiowej i dodatkowo malowane. Proponowane grubości blach to: 1, 1,2 i 1,5 mm - wartość ta jest dobierana w zależności od gabarytu kasetonu, którego maksymalna długość wynosi 4000 mm. Kasetony mogą mieć powierzchnię płaską lub przetłoczoną - rodzaj powierzchni jest dobierany po analizie otoczenia, w jakim się będą znajdować (decydują względy higieniczne, estetyczne itd.). Z uwagi na dużą elastyczność produkcyjną firma może zaproponować nietypowe rozwiązania w zakresie wytwarzania elementów elewacji, która w harmonijny sposób będzie współgrała z otoczeniem, oraz dopasować odpowiedni system montażu do konkretnego budynku. Wykończenie (kolorystyka) kasetonów odbywa się wg pełnej palety RAL.
Ekrany dźwiękochłonne wykonane z blachy perforowanej stanowią skuteczną barierę dla hałasu komunikacyjnego oraz przemysłowego. Ich główne zastosowanie to izolacja ciągów komunikacyjnych (autostrad, dróg szybkiego ruchu) oraz ochrona przed uciążliwym hałasem przemysłowym.
Ekrany wykonane są z blachy perforowanej o grubości od 0,5 do 1,2 mm, w zależności od gabarytu panelu. Surowcem wykorzystywanym do ich produkcji jest aluminium lub stal ocynkowana (dodatkowo malowane proszkowo wg ustalonego koloru).
W celu wzmocnienia konstrukcji oraz zwiększenia parametrów dźwiękochłonnych ekrany te są przetłaczane.
Dużą zaletą powyższych ekranów dźwiękochłonnych jest pełna swoboda w doborze gabarytów oraz rodzaju perforacji, której nasycenie (prześwit względny) może być płynnie zmieniane wzdłuż ekranu. Rodzaj perforacji dostosowywany jest do konkretnych warunków oraz natężenia hałasu. W ofercie proponowane są oczka o średnicy 3, 4 lub 5 mm z prześwitem 20-40%. Wypełnienie stanowi warstwa wełny oraz warstwa masy gumowej.www.perfopol.pl

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również