Z przedsiębiorcami o strategii na rzecz rozwoju

© MSP

Udostępnij:

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR) to nowe podejście do roli małych i średnich przedsiębiorstw w polskiej gospodarce.

Celem Ministerstwa Rozwoju jest stworzenie prowzrostowego otoczenia prawno-instytucjonalnego oraz dostarczenie odpowiednich kompetencji i narzędzi finansowych właścicielom oraz pracownikom firm. Debata nt. wsparcia MŚP odbyła się 14 września podczas Forum Małych i Średnich Przedsiębiorstw.- Rozwój chcemy oprzeć na innowacjach. Podstawą gospodarki są silne przedsiębiorstwa - mówiła wiceminister Jadwiga Emilewicz. - Nasze wsparcie będziemy koncentrować na branżach strategicznych. Do konsultacji wskazujemy 10 z nich, m.in. środki transportu zbiorowego, elektronika, rozwiązania lotniczo-kosmiczne czy żywność wysokiej jakości – zaznaczyła.

W debacie uczestniczyli również: Paweł Borys, Prezes Polski Fundusz Rozwoju, Waldemar Guba, dyrektor Departamentu Strategii, Analiz i Rozwoju, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dr hab. prof. Jerzy Cieslik, Akademia Leona Koźmińskiego, Jacek Adamski, Lewiatan Business Angels.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również