Zaćmienie słońca – test dla energetyki w UE

©

Udostępnij:

 

Częściowe zaćmienie słońca 20 marca b.r. będzie dla systemu przesyłu energii w Europie próbą generalną sprawności i niezawodności. Na krótki czas tego dnia znacznie zmniejszy się produkcja prądu w instalacjach solarnych. Na czas zaćmienia z systemu przesyłu energii zostaną wyłączone moce równoważne z mocą 80 średnich elektrowni.

Tak ocenia ENTSOE, organizacja zrzeszająca europejskich operatorów sieci elektroenergetycznych.  W centrum uwagi będzie sytuacja w Niemczech i we Włoszech, gdzie zainstalowano najwięcej elektrowni solarnych.Według informacji jakie otrzymał portal EurActiv, 20 marca zabraknie na około 2 godz. 35 tys. MW energii solarnej, co odpowiada mocy ok. 80 elektrowni konwencjonalnych średniej wielkości. Będą one wypadały z sieci przesyłowej stopniowo w czasie godzin pracy, kiedy zużycie energii elektrycznej jest szczytowe. Zaćmienie słońca będzie trwać 2 godz. 20 min. Zmniejszenie nasilenia światła słonecznego wyniesie 51 proc.źródło: BiznesAlert

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również