Zalewane złącza w opcji ESD

©

Udostępnij:

We współpracy z ekspertami w dziedzinie wtyczek z firmy Intercontec Produkt GmbH firma igus skonstruowała konfekcjonowany przewód do szybkiego montażu „SpeedTec" w technologii zalewanej w opcji ESD.

Złącza wtykowe w technologii zalewanej powinny być łatwe i szybkie w montażu, trwałe i zabezpieczone przed manipulacją. Firma igus skonstruowała złącze, które świetnie odpowiada tym wymogom. Powstała zabezpieczona przed manipulacją jednostka złożona ze złącza wtykowego i odcinka przewodu, które mają klasę ochrony IP 66/67. Dzięki SpeedTec czas podłączenia zostaje zredukowany o około 50%, ponieważ do utworzenia stabilnego połączenia wystarcza jeden mały obrót. W technologii zalewanej można - oprócz standardowego tworzywa sztucznego - wykonać również wyroby w specjalnym przewodzącym materiale ESD. Tworzywo igumid ESD, które dla optycznego odróżnienia jest barwione na kolor szary (w oparciu o RAL7015), uzyskało już w maju 2002 certyfikat PTB (Niemiecki Instytut Fizyko-Techniczny). Od tego czasu materiał igumid ESD sprawdził się już w wariantach prowadników przewodów ESD/Atex firmy igus.Konfekcjonowane przewody dostępne są w wersji SpeedTec lub standardowych złącz, w wersji sygnałowej M23, mocy M23 (rozmiar 1) oraz M40 (rozmiar 1,5). Możliwe są wszystkie powszechnie stosowane warianty biegunów firmy Intercontec.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również