Zamiatarka Kärcher KM 105/100

©

Udostępnij:

Nowa zamiatarka KM 105/100 R to urządzenie innowacyjne pod wieloma względami. Maszyna jest wzorcowym przykładem zastosowania w pełni innowacyjnych i nowoczesnych systemów.

Urządzenie wyposażone jest w system filtracyjny TACT, który automatycznie co 15 s, za pomocą sprężonego powietrza przedmuchuje na zmianę jeden z płaskich filtrów. Dzięki zastosowaniu filtrów z nano powłoką, pył nie wnika w głąb filtra, co sprawia, że jest łatwy do oczyszczenia. W połączeniu z systemem oczyszczenia gwarantuje to skuteczną filtrację podczas prac, wydłuża żywotność filtrów i przyczynia się do obniżenia kosztów serwisowania i utrzymania maszyny.Wprowadzeniu na rynek urządzenia przyświecała m.in. idea znacznego uproszczenia i zwiększenia bezpieczeństwa obsługi oraz stworzenia zamiatarki „skrojonej na miarę” pod konkretnego klienta (możliwy konfigurator). Uproszczeniu obsługi, a zarazem zapobieganiu błędom i nadużyciom ze strony operatora urządzenia służy pokrętło obsługowe Easy oraz System Inteligentnych Kluczy (KIK), za pomocą którego różnym osobom przydzielane są różne uprawnienia w zależności od koloru posiadanego klucza (żółty przeznaczony jest dla obsługi, szary dla kierownika obiektu, a czerwony dla serwisanta).

System samonastawnej szczotki umożliwia dopasowanie szczotki do zamiatanej powierzchni. Operator ma możliwość wyboru pomiędzy 3 różnymi rodzajami docisku, w tym modułu eco!, który gwarantuje wysoce ekonomiczną eksploatację. Nowością jest umiejscowienie szczotki głównej pomiędzy tylnymi kołami zamiatarki, co zapobiega uszkodzeniu szczotki przy pokonywaniu przeszkód (np. progów zwalniających) oraz zwiększa żywotność i bezawaryjność zamiatarki. Dodatkowo konstrukcja maszyny umożliwia zamiatanie narożników w zaledwie 3 przejściach dzięki promieniowi skrętu do 2 m co znacznie zwiększa efekty i skraca czas zamiatania.

www.karcher.pl 

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również