Zapobiegaj urazom i wypadkom z systemem Lockout/Tagout. Pobierz darmowy przewodnik!

Brady, bezpieczeństwo © Brady

Udostępnij:

Duża liczba wypadków w miejscu pracy ma miejsce podczas prac serwisowych. Skutkiem tych wypadków jest cierpienie ofiar, wysokie składki ubezpieczeniowe i niższa wydajność pracy. System Lockout/Tagout jest praktycznym narzędziem kontrolowania ryzyk związanych z bezpieczeństwem prac serwisowych.Określanie potrzeb dotyczących kontroli ryzyka przy pracach serwisowych

System Lockout/Tagout pozwala na tymczasowe odcięcie źródeł energii do maszyn, w skuteczny sposób unieruchamiając je na czas trwania prac serwisowych. Aby odciąć urządzenie od źródła energii, należy zablokować w pozycji wyłączonej wszystkie punkty ich kontroli, tj. dźwignie, zawory czy przyciski. Firma Brady może przeprowadzić na terenie zakładu audyt na potrzeby zastosowania systemu Lockout/Tagout i zidentyfikować wszystkie punkty odcięcia energii dla każdej maszyny. Jest to pierwszy krok w ramach działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa prac serwisowych.Program dobrych praktyk dotyczących systemu Lockout/Tagout firmy Brady obejmuje:

1. Zdefiniowanie potrzeb dotyczących kontroli ryzyka przy pracach serwisowych: Brady prowadzi lub asystuje przy identyfikacji wszystkich punktów odcięcia energii dla każdej maszyny na terenie zakładu.
2. Wybór odpowiednich blokad i urządzeń z kompleksowej oferty firmy Brady.
3. Tworzenie procedur lockout w ramach dobrych praktyk: firma pomaga w opracowaniu lub sama opracowuje procedury lockout w ramach dobrych praktyk oraz oferuje oprogramowanie LINK360, pozwalające w łatwy sposób zatwierdzać, dostosowywać, edytować, wizualizować i drukować procedury lockout.

Zalety systemu Lockout/Tagout:

• Ratowanie życia – zapobieganie urazom, obrażeniom i wypadkom śmiertelnym
• Obniżanie kosztów – lepsza produktywność pracowników i zmniejszenie kosztów ubezpieczenia
• Zwiększenie wydajności – zmniejszenie liczby wypadków, powodujących przestoje urządzeń

Odkryj sprawdzone praktyki systemu Lockout Tagout na 40 stronach przewodnika!
• Jak strategia ma się do narzędzi?
• Co oznacza pomyślne wprowadzenie systemu blokad LOTO?
• Jakie są wymagania prawne?

 

>>Pobierz przewodnik Lockout/Tagout „Bezpieczeństwo podczas prac serwisowych”<<

 

BRADY Polska
Bezpłatna infolinia: 800 080 178
central_europe@bradycorp.com

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również