Zastosowanie łożyska ślizgowego – konkurs manus® po raz siódmy

manus © manus

Udostępnij:

Po raz kolejny w konwencji konkursowej są poszukiwane interesujące rozwiązania wykorzystujące łożyska ślizgowe
z tworzywa sztucznego. Do wygrania m.in. nagroda główna w wysokości 5000 euro. Termin składania zgłoszeń upływa 20 lutego. Celem konkursu jest wspieranie innowacyjności i nagradzanie śmiałych pomysłów.

Zorganizowany po raz pierwszy w 2003 roku konkurs odniósł znaczący sukces. Nagrody manus® to inicjatywa o szerokim zapleczu; w projekcie bierze udział firma igus®, a także pracownicy naukowi, producenci łożysk, wydawnictwo techniczne Industrieanzeiger, Uniwersytet Techniczny w Kolonii oraz Instytut Materiałów Kompozytowych.Przez ostatnie dwie dekady łożyska z tworzyw sztucznych przeszły długą drogę od "tulei" do precyzyjnych elementów maszyn. Dzisiaj obecne w niemal wszystkich gałęziach przemysłu umożliwiają rozwiązania mogące łączyć ze sobą pozorne przeciwieństwa.

Konkurs nagradza zastosowania wyróżniające się wydajnością techniczną i ekonomiczną, ceni kreatywność oraz zaskakujące rezultaty. Manus® promuje odwagę oraz pociąg do odkrywania nowych technologii.

Do wygrania są 3 nagrody, w tym główna w wysokości 5000 euro. Ich rozdanie będzie miało miejsce na targach w Hanowerze.Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również