Zastosowanie pomp perystaltycznych w przemyśle

© Watson-Marlow

Udostępnij:

Watson-Marlow Fluid Technology Group wprowadził nowy produkt - pompę perystaltyczną 530 służącą do dozowania i transportu cieczy, rekomendowaną w szczególności procesom takim jak drukowanie, pokrywanie powierzchni czy dozowanie wapnia. Efektywna kosztowo pompa zapewnia łatwiejszą obsługę i większą wszechstronność w połączeniu z wysokim poziomem dokładności transportu.

Nowy model 530 jest w stanie sprostać wymaganiom pracy w trudnych i często odległych od siebie środowiskach 24 godziny na dobę. Ponadto, dzięki jasnemu, kolorowemu wyświetlaczowi możliwe jest szybkie sprawdzenie parametrów sterowania, dzięki czemu unika się kosztownych błędów. Natomiast intuicyjne menu urządzenia gwarantuje łatwą i sprawną obsługę.Użytkownicy otrzymali możliwość korzystania z wbudowanych funkcji sieciowych PROFIBUS modelu 530. Z dwukierunkową komunikacją w czasie rzeczywistym, 530 posiada zwiększony zakres możliwości diagnostycznych i skrócony czas reakcji. Pomaga to zoptymalizować kontrolę nad zachodzącym procesem i zminimalizować czas przestoju instalacji.

Opcje napędu i głowicy

Seria pomp Watson-Marlow 530 oferuje cztery opcje napędu i dziewięć wariantów głowicy pompy. Dzięki temu użytkownicy mogą wybierać od ręcznego, do w pełni zautomatyzowanego sterowania, z możliwością podłączenia do 16 pomp i zapewnienia komunikacji w czasie rzeczywistym.
Pompy zapewniają natężenie przepływu od 0,0001 ml/min do 3,5 l/min. Głowica pompy określa poziom natężenia przepływu i ciśnienia, które może być regulowanie, by sprostać wymaganiom konkretnego procesu. W celu spełnienia wymagań aplikacji, pompy modelu 530 mogą być wyposażone zarówno w węże ciągłe lub elementy typu LoadSure, przystosowane do pracy przy ciśnieniu do 7 bar.Maksymalny czas pracy

Spełniając wymagania trudnych i często rozbudowanych aplikacji, nowe pompy 530 zapewniają maksymalny czas pracy i są przeznaczone do pracy bez przerw 24 godziny na dobę. Ponadto, pompy 530 nie wymagają drogich elementów: uszczelnień, zaworów albo membran. Potrzebują tylko jednej części zapasowej - węża transportującego. Brak dodatkowych akcesoriów ułatwia proces transportu płynów, dzięki czemu substancje nie są narażone na zassanie gazu, korozje bądź zatkania.

Pompa i węże są tak samo ważne

Watson-Marlow, to jedyna firma produkująca zarówno pompy i węże perystaltyczne. Dzięki temu klienci producenta mogą być pewni, że ich nowa pompa zadziała tak samo dobrze za pierwszym, jak i za każdym kolejnym razem.

Idealnym uzupełnieniem modelu 530 są długo żywotne oraz odporne chemicznie węże technologiczne Marprene, dedykowane do zastosowań przemysłowych. Marprene, wykonane
z elastomeru termoplastycznego klasy przemysłowej, oferują szeroką kompatybilność chemiczną, długą żywotność, a także niską przepuszczalność gazu.

Dziecinnie prosty montaż węża

W zależności od potrzeb użytkownika, model 530 może być wyposażony w element LoadSure, który jest niezwykle prosty w montażu. Korzystając z opatentowanych złączeń LoadSure typu D i łatwy w obsłudze rotor, element może być zmieniony w czasie krótszym niż jedna minuta, bez konieczności posiadania specjalnych umiejętności.

Źródło: Watson-Marlow

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również