Zawody robotów mobilnych - ASTOR Robot Challenge

© ASTOR

Udostępnij:

16 listopada odbyły się pierwsze zawody robotów mobilnych - ASTOR Robot Challenge, organizowane przy Targach ROBOTshow w Sosnowcu.

Turniej wzbudził ogromne zainteresowanie, nie tylko wśród zawodników, lecz także wśród publiczności zgromadzonej na hali EXPO SILESIA. Za profesjonalny przebieg zawodów odpowiadało Koło Naukowe INTEGRA oraz firma ASTOR - autoryzowany dystrybutor robotów Kawasaki.Targi zgromadziły specjalistów z branży oraz miłośników nowoczesnych technologii. Oprócz funkcji biznesowej, jaka przyświeca organizacji tego typu imprezom i prezentacji nowości technologicznych było również miejsce na rozrywkę. Zainteresowani zgłębianiem wiedzy z dziedziny robotyki, mogli skorzystać z warsztatów robotowych prowadzonych przez specjalistę z firmy ASTOR. Jedną z największych atrakcji okazały się zawody robotów mobilnych ASTOR Robot Challenge. W zawodach wystartowało 9 linefollowerów, 10 robotów mini sumo i 2 roboty standard sumo. Wśród linefollowerów znalazły się 3 konstrukcje z napędem tunelowym, aktualnie będące najszybszym typem konstrukcji tych robotów. Zacięta rywalizacja rozpoczęła się już w eliminacjach, gdzie rejestrowane były milisekundy różnicy w czasach robotowych zawodników.

Rozgrywane konkurencje zdominowała drużyna GROM z Politechniki Opolskiej, zdobywając aż 4 z 8 przyznanych nagród.

Główny Sędzia Zawodów - Przemysław Elias z Koła Naukowego INTEGRA komentuje: „Ku zaskoczeniu zgromadzonych, faworyci kategorii linfollower przegrali walkę z nowymi konstrukcjami zawodników z Politechniki Opolskiej, którzy bardzo profesjonalnie przygotowali się do zawodów. Zacięta rywalizacja spowodowała, że o wejście do finałów trzeba było rozegrać dogrywkę. Ostatecznie, na podium stanęły roboty, które w ostatnim czasie wygrywają ogólnopolskie zawody."

Paweł Handzlik, odpowiedzialny za przebieg zawodów z ramienia firmy ASTOR, dodaje: „Bardzo nas cieszy niewątpliwy sukces zawodów ASTOR Robot Challenge. Możliwość spotkania młodych pasjonatów, którzy każdą wolną chwilę poświęcają zagadnieniom związanym z robotyką jest bezcenna. Wiedza i zaangażowanie tych młodych ludzi pozwala nam mieć nadzieję, że rośnie pokolenie świetnych specjalistów. Wierzę, że pierwsza edycja zawodów pod patronatem firmy ASTOR nie będzie ostatnią."

Wyniki zawodów:
Kategoria SUMO:

I miejsce: drużyna GROM / kapitan: Karolina Grząślewicz; Politechnika Opolska
II miejsce: drużyna GROM / kapitan: Grzegorz Kolbuch; Politechnika Opolska

Kategoria Mini SUMO:

I miejsce - drużyna GROM / kapitan: Adrian Dobosz; Politechnika Opolska
II miejsce - drużyna GROM / kapitan: Grzegorz Kolbuch; Politechnika Opolska
III miejsce - drużyna HURRICANE TEAM / kapitan: Mariusz Kaczmarek; Akademia Górniczo-Hutnicza, Kraków

Kategoria LINEFOLOWER:

I miejsce - drużyna HURRICANE TEAM / kapitanowie: Marcin Okarma i Mariusz Kaczmarek; Akademia Górniczo-Hutnicza, Kraków
II miejsce - drużyna BOTLAND TEAM / kapitan: Bartosz Derkacz; Politechnika Wrocławska
III miejsce - drużyna BOTLAND TEAM / kapitan: Szymon Mońka; Politechnika Wrocławska

Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie http://live.astor.robocomp.info/

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również