Zawsze na właściwej drodze

System PGV to innowacyjny system pozycjonowania wizyjnego firmy Pepperl+Fuchs. System ten wykrywa różnokolorowe ścieżki z taśmy/farby oraz wykorzystuje kody dwuwymiarowe do szybkiego i niezawodnego wyznaczania trasy zautomatyzowanych pojazdów sterowanych w celu kierowania ich do odpowiednich miejsc docelowych.

Karoserie samochodów w zakładach motoryzacyjnych, palety, pojemniki i pudła transportowe w ramach logistyki wewnątrzzakładowej, leki i środki medyczne w szpitalach oraz domach opieki: w zależności od swojej konstrukcji i zastosowania zautomatyzowane pojazdy sterowane są w stanie przewozić szeroką gamę towarów. Tym lepiej zatem, że dzięki tak niewielkim rozmiarom system PGV mieści się w najmniejszych pojazdach lub pod nimi. Dzięki technologii plug-and-play system można łatwo i szybko uruchomić.

Kolejną doskonałą funkcją oferowaną przez system PGV jest wbudowany, uniwersalny interfejs magistrali z otwartym protokołem przesyłania danych. Ułatwia to zintegrowanie systemu pozycjonowania z każdym układem sterowania pojazdu, oferując dodatkowo wysoki stopień elastyczności. „Wyznaczamy drogę” na różne sposoby – Pionierstwo technologiczne oraz wyznaczanie drogi w zakresie funkcjonowania i elastyczności to dwa stwierdzenia cechujące systemPGV – twierdzi Armin Hornberger, kierownik ds. produktu. Co więcej, nasz dwuwymiarowy system pozycjonowania stanowi prawdziwą innowację technologiczną: jest to pierwszy urządzenie na świecie o niewielkiej i wytrzymałej obudowie, które łączy formułę dwuwymiarowej kamery, oświetlenia LED, układu przetwarzania sygnałów i interfejsu magistrali. Kolorowe ścieżki z taśmy/farby ułatwiające prowadzenie, kody dwuwymiarowe służące do wykrywania położenia oraz kody sterujące do nawigacji: w pełni rozwinięte pod względem technicznym, niezawodne rozwiązanie do pozycjonowania PGV wskazuje drogę zautomatyzowanym pojazdom sterowanym.

Szerokie okno czujnika zapewnia prawidłowe pozycjonowanie również w sytuacji, gdy taśma, namalowane pasy lub kody zostały uszkodzone. Wysoki poziom odporności na oświetlenie zewnętrzne zapewnia optymalną skuteczność wykrywania, nawet na lśniącej powierzchni – jak ma to zwykle miejsce w przypadku mokrych dróg, na szpitalnych korytarzach oraz w nowoczesnych zakładach montażowych samochodów. Wspieranie działań planistów Konkretną korzyścią dla planistów logistyki wewnątrzzakładowej jest możliwość modyfikowania tras lub nawet dodawania nowych skrzyżowań, rozgałęzień i punktów przeładunku przy zachowaniu wysokiego stopnia elastyczności: wystarczy wyznaczyć trasę za pomocą kolorowej taśmy/farby i ustawić tę trasę na elektronicznej mapie pojazdu. System PGV zapewnia precyzyjne prowadzenie, dzięki czemu systemy transportowe mają wszystko, co potrzebne, aby dotrzeć w nowe miejsca.


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.