Zawsze pasujące połączenie – sprzęgła ENEMAC

©

Udostępnij:

 

Specjalista w produkcji napędów – firma ENEMAC – oferuje pasujące do różnych zastosowań sprzęgła wyrównawcze z momentu obrotowym w zakresie od 0,2 do 4000 Nm.

Ponieważ powstają coraz mniejsze układy przeniesienia napędu w zakresie techniki sterowania i regulacji, rośnie także zapotrzebowanie na miniaturowe sprzęgła. W zależności o zastosowania główne zacznie zyskują różne cechy sprzęgła. Do wyrównania promieniowego lub osiowego dwóch osi ENEMAC oferuje miniaturowe sprzęgło krzyżakowe, typ EWOHC, z momentem nominalnym od 0,2 Nm i średnicą otworu od
3 H7 an. Można je stosować w tachografach, osiach NC, silnikach krokowych, napędach robotów, jednostkach linearnych lub manipulatorach. Jeżeli istotne jest zmniejszenie drgań lub izolacja, dobrym wyborem jest minisprzęgło typu EWJTC. Gdy powstają wysokie temperatury podczas pracy urządzenia – do 300°C – sprawdzi się miniaturowe sprzęgło mieszkowe typu EWA/EWB. 

Obok standardowych modeli mieszkowych, elastomerowych
i krzyżakowych ENEMAC oferuje również sprzęgła opracowane z myślą
o specjalnych zastosowaniach.
Wspomnieć należy o wykonanych w całości ze stali szlachetnej, wyjątkowo krótkich sprzęgłach mieszkowych EWC. Nadają się one szczególnie do zastosowania w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, medycznych i chemicznym, ponieważ dzięki metodzie spawania mikroplazmą połączenie mieszka i piasty zapewnia wytrzymałość od -50 do +350̊C. Także dla trudno dostępnych zastosowań, w których nie ma możliwości wykonania otworów montażowych lub konieczny jest montaż zatrzaskowy, ENEMAC opracował rozwiązanie z wtykowym sprzęgłem mieszkowym EWM.
Z ułatwiającymi montaż piastami zaciskowymi sprzęgła tego typu pracują z momentem obrotowym
w zakresie od 10 do 600 Nm.

 

 

Dzięki nieustannej współpracy firmy z klientami powstały sprzęgła pracujące w wysokim zakresie momentu obrotowego. Udana linia sprzęgieł mieszkowych EWH, w których zacisk następuje przez tarczę skurczową, została rozszerzona o rozmiar z maksymalnie dopuszczalnym momentem nominalnym 4000 Nm. Znajduje on zastosowanie w precyzyjnych napędach w maszynach drukarskich, we wrzecionach obrabiarek, a także w innych maszynach.

 

Oprócz oferty standardowej dostępne są także wykonania na zamówienie.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również