Zdecentralizowany system We/Wy CPX-AP-I

System CPX-AP-I © Festo

Udostępnij:

System We/Wy CPX-AP-I ze stopniem ochrony IP65/IP67 umożliwia łatwe zintegrowanie wydajnych modułów We/Wy oraz wysp zaworowych Festo z najpopularniejszymi systemami sterowania nadrzędnego PLC.

System CPX-AP-I wykorzystuje innowacyjny protokół komunikacyjny AP, dzięki czemu zapewnia ciągłą komunikację w czasie rzeczywistym od elementu roboczego po chmurę. Obszary aplikacji systemu koncentrują się m.in. na kwestiach takich jak maszyny do montażu w przypadku ograniczonej przestrzeni zabudowy czy systemy manipulacyjne oraz zmieniarki narzędzi. Sprawdzą się też w przypadku szybkich procesów produkcyjnych oraz aplikacji mobilnych, w których wymagana jest m.in. mała przestrzeń zabudowy.

Wyspa zaworowa
 Wyspę zaworową VTUG z Festo można w prosty sposób zintegrować z interfejsem elektrycznym APKomunikacja między modułami otwiera zupełnie nowe możliwości dla szybkich aplikacji. System zapewnia bowiem łatwą komunikację ze wszystkimi popularnymi systemami sterowania nadrzędnego PLC.

Połączenie od systemu mechanicznego po chmurę
Połączenie od systemu mechanicznego po chmurę

Konfigurowalne moduły sprawiają, że optymalizacja każdej aplikacji jest indywidualna. Zaletą jest również połączenie z chmurą i możliwość zastosowania inteligentnych narzędzi, np. dashboardów do predykcyjnego utrzymania ruchu i monitorowania stanu, a także zintegrowanie platformy klienta z oprogramowaniem do uruchamiania Festo Automation Suite, dzięki czemu projektowanie, monitorowanie stanu i diagnostyka stają się uproszczone.

Źródło: Festo

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również