Zespoły łożyskowe Timken w oprawach niedzielonych

© Timken

Udostępnij:

Ze względu na ryzyko zanieczyszczenia zespoły łożyskowe w oprawach pracujące w wymagających warunkach muszą być odpowiednio zabezpieczone.

Timken oferuje zamienniki praktycznie do wszystkich spotykanych zespołów łożyskowych w oprawach niedzielonych. Maszynowo obrobione podstawy oprawy, gwintowane otwory pod ściągacz, oksydowane pierścienie wewnętrzne i różnorodne możliwości mocowania na wale sprawiają, że montaż tego zespołu jest niezwykle prosty. Zastosowanie wytrzymałej oprawy ze staliwa, szerokiej gamy uszczelnień i wysokowydajnych łożysk baryłkowych Timken przekłada się na zwiększenie trwałości zespołu.Oprawy mają dwie nakrętki ustalające umożliwiające łatwą zmianę łożyska z pozycji ustalonej na swobodną w obydwu kierunkach. Obrobione maszynowo podstawy opraw umożliwiają precyzyjny montaż i mocowanie oraz wymagają jednorazowego wyosiowania wału, co zapewnia szybsze przeprowadzenie kolejnej wymiany zespołu. Łożyska akceptują niewspółosiowość w zakresie do 1,5 stopnia. Łatwiej je zdemontować dzięki zastosowaniu standardowych otworów demontażowych we wszystkich zespołach kołnierzowych z prowadzeniem. Rozmiary dopasowane są do średnic wałów od 40 mm do 180 mm. Więcej opcji uszczelnień pozwala na optymalizację pracy w środowiskach o dużym stopniu zanieczyszczenia. Zawory upustowe znajdują się na wyposażeniu standardowym w przypadku zamawiania zespołów z uszczelnieniami uniemożliwiającymi odprowadzanie nadmiaru smaru, co zabezpiecza przed nadmiernym dosmarowaniem. Rozwiązania mocowań mimośrodowych zostały zaprojektowane w sposób zapewniający pewne zamocowanie na precyzyjnie szlifowanych wałach podczas pracy ze zmiennymi kierunkami obrotów.

Zespoły te znajdują zastosowanie w wielu branżach i aplikacjach, m.in. w górnictwie, energetyce, rolnictwie, transporcie, budownictwie, przemyśle cementowym, drzewnym, kruszyw, papierniczym, w walcowniach metali, cukrowniach, ciężkich maszynach budowlanych, w dźwigach, podnośnikach, wyciągach, wentylatorach.
Ich zastosowanie zwiększa wydajność i trwałość maszyn i urządzeń i obniża koszty.

Produkcja pod zamówienie oznacza szybką dostawę niestandardowych konfiguracji do konkretnych zastosowań.Więcej informacji: www.timken.com

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również