Zespoły łożyskowe z uszczelnieniem trójwargowym

NSK, łożyska trójwargowe © NSK

Udostępnij:

Zespoły łożyskowe firmy NSK z uszczelnieniem trójwargowym zapewniły zakładowi produkcji pasz oszczędność 13.000 euro w ciągu roku.

Zespół techników ds. konserwacji w zakładzie produkcji pasz dla zwierząt, doświadczając regularnych uszkodzeń łożysk w podajniku paszowym, zwrócił się do firmy NSK w celu znalezienia rozwiązania problemu. Badanie przeprowadzone przez zespół specjalistów NSK nie tylko odkryło zasadniczą przyczynę uciążliwych awarii, ale także wygenerowało dla zakładu oszczędności ponad 13.000 euro, głównie dzięki wyeliminowaniu przestojów maszyn.Badanie NSK powiązało uszkodzenia łożysk przenośnika z wnikaniem twardych cząstek oraz wilgoci pochodzących z przetwarzanego materiału. W rezultacie brytyjskiemu producentowi pasz zarekomendowano wymianę standardowych zespołów samosmarujących na zespoły łożyskowe Self-Lube z uszczelkami trójwargowymi.

Od momentu instalacji nowe zespoły łożyskowe funkcjonowały z powodzeniem przez rok, co jest wyraźnym kontrastem w stosunku do poprzedniej sytuacji, gdzie standardowe łożyska wymagały wymiany średnio co 4 miesiące. Awarie te prowadziły do kosztownych przestojów i znaczących strat w produkcji. Obecnie, po wyeliminowaniu tych kosztów i uwzględnieniu mniejszej ilości łożysk wymaganych w ciągu roku, roczne oszczędności dla zakładu zostały obliczone na 13.309 euro. Dodatkowo nastąpiła znaczna poprawa wydajności dzięki dłuższemu okresowi sprawności przenośnika.

Zespoły łożysk Self-Lube NSK posiadają uszczelkę trójwargową z gumy nitrylowej, która jest przymocowana do ochronnej blaszki stalowej tłoczonej. W rezultacie osiągnięto dłuższy okres eksploatacji dzięki doskonałej wydajności uszczelnienia. Dodatkowo zespoły łożyskowe zapewniają wydłużone okresy między smarowaniami, co z kolei znacząco redukuje koszty konserwacji i zwiększa wydajność maszyn i wyposażenia.Zespoły łożyskowe Self-Lube z uszczelnieniem trójwargowym zapewniają łatwe wdrożenie i stanowią gotowy zamiennik dla już użytkowanych rozwiązań łożyskowych. Są dostępne w wersjach z wkrętami mocującymi i mimośrodowym pierścieniem mocującym. Dostępny jest także szerszy zakres oferty - zarówno w specyfikacji metrycznej, jak i brytyjskiej.

Źródło: NSK

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również