Zestaw do lutowania twardego Castolin 3500 Flex

© LŁ

Udostępnij:

 

Lutowanie twarde pozwala uzyskać silne i stabilne połączenie dyfuzyjne w niskiej temperaturze, bez konieczności wymieszania lutu z materiałem rodzimym. Renomowanym dostawcą materiałów do lutowania twardego jest firma Castolin, której produkty, dzięki spółce LŁ, są dystrybuowane na polskim rynku. Firma Castolin wprowadziła na rynek wysokowydajny dwugazowy zestaw o dużej mocy Castolin 3500 Flex. Rozwiązanie to ma szeroki zakres zastosowania i jest niezwykle przydatne także w wielu gałęziach przemysłu – elektronice, motoryzacji, przy produkcji rowerów oraz w przemyśle spożywczym.

Dwugazowy zestaw Castolin 3500 Flex składa się z dwóch dysz: jednej z tlenem, a drugiej z gazem. Do obu można podłączyć uchwyt z regulowanymi kurkami. Rozwiązanie marki Castolin ma również unikalny system mocowania rurek na palniku oraz reduktor ciśnienia tlenu i gazu z urządzeniami. Butle z gazem umieszczone są w lekkiej, metalowej konstrukcji z ergonomicznym uchwytem, która ułatwia transport zestawu i wymianę zużytego kartridża.
Temperatura płomienia podczas lutowania wynosi powyżej 3100 st. C, co pozwala osiągnąć najwyższą wydajność urządzenia i daje doskonałe rezultaty pracy. Duża moc zestawu powoduje, że jest to rozwiązane dedykowane branży instalacyjnej – hydraulikom, monterom układów klimatyzacji i chłodzenia, jak również dekarzom. Lutowanie twarde sprawdza się bowiem w przypadku łączenia elementów wykonanych z miedzi i jej stopów, stali nierdzewnych, aluminium. W skład zestawu Castolin 3500 Flex wchodzi butla z tlenem 110 l, kartridż na Gaz/Pro 450 g, palnik, rękojeść z zaworem regulującym lub odcinającym dopływ gazu oraz 2 m przewodów (tlen/gaz) łączących palnik z butlą gazową.Elementy instalacji sanitarnej czy klimatyzacji łączone są ze sobą najczęściej metodą lutowania twardego ze względu na stabilne i szczelne efekty takiego łączenia. Firma Castolin jest wiodącym dostawcą materiałów do lutowania, a ostatnią nowością wprowadzoną na polski rynek, dzięki wyłącznemu dystrybutorowi spółce LŁ, jest zestaw Castolin 3500 Flex. To wysokowydajne urządzenie pozwoli na trwałe połączyć detale wykonane z miedzi i jej stopów bez obawy o szczelność zespolenia. Niezaprzeczalną zaletą zestawu marki Castolin jest jego kompaktowa budowa i wysoka wydajność lutowania.

 

Producent: CastolinDystrybutor: LŁ

www.langelukaszuk.pl

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również