Zimne natryskiwanie

©

Udostępnij:

Firma Technology Management Consultants oferuje usługę nanoszenia powłok ochronnych i regeneracji innowacyjną metodą Cold Spray (metalizacji natryskowej).

Metoda ta jest jednym z rodzajów natryskiwania cieplnego pozwalająca na nanoszenie na powierzchniach detali wykonanych z metali, ceramiki lub tworzyw sztucznych cząstek metalu w temperaturze niższej od ich temperatury topnienia.Dzięki tej charakterystyce procesu nanoszone warstwy zachowują strukturę nanoszonego materiału proszku, a właściwości materiału podłoża nie ulegają żadnej degradacji cieplnej. Proces ten eliminuje odkształcenia cieplne oraz spowodowane wysoką temperaturą zmiany w strukturze materiału.

Technologia Cold Spray idealnie nadaje się do regeneracji i naprawy detali wykonanych z metali. Główne zastosowania to odtwarzanie geometrii części uszkodzonych przez zużycie mechaniczne lub/i korozję oraz naprawa defektów odlewniczych. Jako proces niskotemperaturowy, technologia ta nie powoduje odkształceń naprawianych części oraz nie wpływa na strukturę rodzimego materiału. Obróbka ogranicza się tylko do obszaru uszkodzonego i nie wymaga dodatkowego, często kosztownego maskowania.

Powszechnie stosowane do ochrony przeciw korozją warstwy chromowe, ze względu na wysoką szkodliwość dla zdrowia procesu galwanizacji, zastępuje się coraz częściej innymi, alternatywnymi powłokami. Nanoszone metodą Cold Spray zabezpieczenia antykorozyjne dzięki swojej skuteczności, niskim kosztom materiałowym i eliminacji występujących w procesach galwanicznych niebezpiecznych dla zdrowia czynników oferują atrakcyjną alternatywę dla ogólnie stosowanych powłok chromowych.Więcej na ten temat: www.tmcpoland.com

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również