Złączą nas targi!

Fastener Poland © Targi w Krakowie

Udostępnij:

Stałe zapotrzebowanie na samochody, samoloty i wszelkiego rodzaju maszyny przemysłowe sprawia, że globalny rynek elementów złącznych (według Research and Markets) do końca 2025 r. zarobi spektakularną kwotę ponad 134 miliardów dolarów! Spory kawałek tego finansowego tortu przypadnie Polsce – obecnie piątej gospodarce w Europie, produkującej kołki, nity, wkręty czy śruby.  W ślad za rozwojem branży elementów złącznych podążają Targi FASTENER POLAND® – kluczowe forum wymiany doświadczeń, poznania nowości, a także budowania efektywnych relacji handlowych pomiędzy firmami z całego świata.Wydarzenie na skalę światową
Targi FASTENER POLAND® to jedyne międzynarodowe targi elementów złącznych organizowane w Europie Środkowo-Wschodniej. W trakcie ubiegłorocznej edycji zwiedzający poznali m.in. najnowocześniejsze łączniki i mocowania przemysłowe (od śrub, po nakrętki, kołki i kliny), łączniki budowlane (kotwy, śruby betonowe, mocowanie fasad i izolacji), zaawansowane systemy montażu i instalacji (z prezentacją najnowszych pras i urządzeń do nitowania, wkrętarek i systemów wprowadzania śrub czy uchwytów montażowych), a także technologie produkcji łączników i urządzenia do ich magazynowania i dystrybucji. Idealnie program targów dopełnił II Kongres Elementów Złącznych. To wyjątkowa platforma wymiany informacji pomiędzy producentami i dystrybutorami a użytkownikami końcowymi mocowań przemysłowych czy łączników do elementów drewnianych, metalowych oraz kompozytowych.

Targi FASTENER POLAND® są ewenementem na skalę Polski i naszej części Europy. Spośród Wystawców aż 2/3 to firmy z zagranicy, m.in. z Czech, Chin, Danii, Francji, Hiszpanii, Indii, Korei Południowej, Niemiec, Szwajcarii, Tajwanu, Turcji, Włoch, USA i Wielkiej Brytanii. Imponująco prezentują się również statystyki Zwiedzających: na Targach FASTENER POLAND® pojawiło się 4 000 tysiące osób, w tym 1/3 to goście z zagranicy m.in. z Czech, Niemiec, Francji, Izraela, Rosji, Ukrainy a nawet Singapuru. To potwierdza, że targi rosną w siłę i zyskują uznanie na arenie międzynarodowej.

Przyznajemy, że zarówno organizacja jak i frekwencja na Międzynarodowych Targach FASTENER POLAND® była bardzo dobra. Udało nam się spotkać z naszymi dotychczasowymi klientami, ale także pozyskaliśmy wiele nowych, konkretnych kontaktów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też do Państwa przyjedziemy – mówi Artur Janczy, Sales Manager Poland w międzynarodowej firmie BRALO CZ s.r.o.

Wystawcy docenili również dobrą organizację oraz atmosferę, która towarzyszyła imprezie.

II edycja Targów FASTENER POLAND® pokazała, że branża elementów złącznych cały czas się rozwija. Dla naszej firmy była to okazja do pozyskania nowych kontaktów biznesowych zarówno krajowych, jak i zagranicznych oraz do spotkań z naszymi stałymi partnerami. Widzimy, że organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by targi odbywały się w komfortowych warunkach. Mamy nadzieję, że ta wspaniała atmosfera, która towarzyszyła w tym roku targom, spowoduje, że będą one z roku na rok coraz większe – relacjonował Adam Dobrzewiński, prezes firmy ABAKOSTEEL s.c.Cała branża w jednym miejscu
Do udziału w wystawie zapraszamy zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe firmy handlowe, które swoją działalność biznesową związały z elementami złącznymi. Pragniemy je połączyć w jednym, ale bardzo ważnym dla całej branży wydarzeniu – mówi Grażyna Grabowska, Prezes Zarządu Targów w Krakowie.

Świat jest pod wielkim wrażeniem tego, jak w Polsce rozwija się branża elementów złącznych. Szacuje się, że w perspektywie pięciu lat rynek wzrośnie nawet o 40%, a Polska będzie się plasować za wielką czwórką, czyli Niemcami, Włochami, Francją i Wielką Brytanią. Świetne wyniki branży dało się odczuć w trakcie imprezy. Druga edycja cieszyła się ogromną popularnością. W porównaniu do debiutu, targi powiększyły swoją powierzchnię wystawową o 93%! Także II Kongres Elementów Złącznych odnotował większe zainteresowanie w stosunku do pierwszej edycji.

Magia miasta
Jeśli do nowych technologii, specjalistycznych, branżowych Zwiedzających oraz takiej dynamiki rozwoju wydarzenia dodamy Kraków, to okazuje się, że mamy do czynienia z imprezą kompletną, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Lokalizacja Krakowa gwarantuje szybki dojazd nie tylko z Polski, ale także ze Słowacji, Czech, Ukrainy, Węgier, Austrii oraz Niemiec. Doskonałe miejsce w sercu Małopolski, liczne atrakcje turystyczne, najpiękniejsze Stare Miasto w tej części Europy pozwala nie tylko na wybór właściwego miejsca do robienia biznesu, ale także do poznania się i integracji, w myśl hasła przewodniego – „Złączą nas targi”.

Choć do kolejnej odsłony wydarzenia pozostało jeszcze 6 miesięcy, to lista firm którzy się na nim zaprezentują wygląda imponująco. Niemal wszyscy ubiegłoroczni wystawcy potwierdzili udział w 3. edycji Targów FASTENER POLAND! To jednak nie wszystko – wciąż zgłaszają się nowe firmy, zachęcone spektakularnym sukcesem imprezy. Jest więc niemal pewne, że 2019 rok przyniesie kolejne rekordy frekwencji: tak wśród Wystawców jak i Zwiedzających! Więcej informacji na www.fastenerpoland.pl

Źródło: Targi w Krakowie

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również