Złącze Stäubli FSA20S do zastosowań specjalnych

© Staubli

Udostępnij:

Producent prezentuje najnowsze rozwiązanie przydatne w zakładach dystrybucji energii elektrycznej.

Złącze zaciskowe typu FSA20 służy do szybkiego i bezpiecznego podłączania przewodów zasilających do szynoprzewodów po stronie odbiorcy energii elektrycznej. Jako dostawca niezawodnych systemów szybkozłączy wysokoprądowych, Stäubli Electrical Connectors oferuje kolejne rozwiązanie wysokiej jakości dla systemów awaryjnego zasilania odbiorców podłączonych do sieci dystrybucyjnej.Zaletą tego szybkozłącza jest możliwość jego podłączania pod napięciem. Na poniższym rysunku zaznaczono obszar kontaktowy złącza (1) oraz strefę bezpiecznego uchwytu (2).

Specjalnym narzędziem, zabezpieczonym przed pojawieniem się potencjału na jego powierzchni, dokręcamy element stycznikowy złącza do szynoprzewodu. Podczas zaciskania FSA20 na szynoprzewodach, muszą być ściśle przestrzegane regulacje dotyczące bezpieczeństwa.

Szybkozłącze FSA20 występuje w trzech podstawowych wersjach: w zależności od wartości prądu znamionowego oraz rodzaju elementu stycznikowego dla odpowiedniego typu szynoprzewodu.

TypFSA20S…

FSA20K…

FSA20A…

Prąd znamionowy

200 A

450 A

450 A

Napięcie znamionowe

1000 V

1000 V

1000 V

Prąd zwarciowy

1,75 kA, 1 s

7,5 kA, 1s

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również