Złączki typu SAE firmy Armacell

©

Udostępnij:

Niezawodność i hermetyczność połączenia jest w przypadku połączeń rur rzeczą priorytetową. Złączki wtykowe typu SAE do rur klimatyzacyjnych, dostępne w ofercie firmy Armacell, gwarantują nie tylko doskonałą szczelność, ale również charakteryzują się wyjątkową łatwością i szybkością montażu.

Najczęściej spotykanym sposobem łączenia rur klimatyzacyjnych są połączenia kielichowe. Niestety, ten rodzaj połączenia nie należy do optymalnych. By wykonać tego rodzaju łączenie trzeba przy pomocy specjalnego narzędzia ukształtować końcówkę rurki na kształt kielicha. Niestety, czynność ta wymaga dość dużego doświadczenia i na początku może sprawiać pewne trudności. Błędne wykonanie kielicha może osłabić strukturę rury oraz prowadzić do późniejszej nieszczelności takiego łączenia. Połączenie kielichowe wymaga ponadto dodatkowego uszczelnienia oraz wykonywane jest na sztywno, bez możliwości odkręcenia, co dodatkowo wydłuża czas montażu klimatyzacji.Złączki SAE firmy Armacell - pewność połączenia

Dostępne w ofercie firmy Armacell złączki typu SAE przeznaczone do rur klimatyzacyjnych, pozbawione są powyższych mankamentów. Charakteryzują się one nie tylko bardzo prostym sposobem montażu, ale również wyjątkową szczelnością połączenia. Każda złączka składa się z trzech wykonanych z wysokiej jakości mosiądzu części: tulei usztywniającej, pierścienia dociskającego oraz nakrętki. Doskonałe dopasowanie do siebie tych elementów gwarantuje brak występowania przecieków bez konieczności stosowania dodatkowej uszczelki. Ponadto złączki typu SAE umożliwiają kilkukrotne rozkręcenie stworzonego połączenia, co jest istotne w przypadku, gdy np. planujemy remont elewacji budynku. W połączeniu kielichowym konieczne jest odcięcie końcówki rury, a następnie założenie nowej złączki. Niestety, takie skrócenie może sprawić, że rurka będzie zbyt krótka, by ponownie połączyć ją z resztą instalacji, co może się wiązać z koniecznością jej wymiany. Złączki SAE pozwalają na bezproblemowe odkręcenie, demontaż oraz późniejsze ponowne skręcenie całości bez konieczności dodatkowych działań. Pozwala to zaoszczędzić późniejszych problemów z ewentualnym niedopasowaniem przewodów klimatyzacyjnych. Oferowane przez firmę Armacell złączki typu SAE przystosowane są również do pracy przy bardzo wysokim ciśnieniu, bez utraty szczelności połączenia. Ciśnienie nominalne czynnika chłodzącego może wynosić od 45 aż do 100 bar, w zależności od rozmiaru złączki. Wysoka jakość materiałów, z których wykonane są złączki Armacell jest potwierdzona przez CETIM wg DIN 3859 oraz spełnienie wymagań normy EN 378:2000.
Instalacja złączek typu SAE, jakie oferuje firma Armacell, w przeciwieństwie do połączeń kielichowych, jest wyjątkowo łatwa. Dzięki konstrukcji uniemożliwiającej niepoprawną instalację, nawet osoby nie mające doświadczenia w tego typu pracach są w stanie szybko i bezproblemowo stworzyć pewne oraz szczelne połączenie. Instalacja złączek SAE firmy Armacell nie wymaga również używania skomplikowanych urządzeń potrzebnych do przygotowania rury. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w prosty kalibrator - dostępny również w ofercie firmy Armacell - który dopasuje średnicę rury do wymaganej wielkości. Jego użycie, poza znacznym ułatwieniem instalacji złączki, jest rekomendowane z jeszcze jednego powodu - pozwala uniknąć zanieczyszczenia wnętrza rury. Wszystkie przewody używane w instalacjach klimatyzacyjnych są zgodne z bardzo restrykcyjną normą EN 12735-1, określającą zgodność produktu do współpracy z czynnikiem chłodniczym. Norma ta określa m. in. czystość rury, która ma być użyta w instalacji klimatyzacyjnej.

Firma Armacell, wprowadzając na polski rynek złączki typu SAE, zrobiła to przede wszystkim z myślą o preizolowanych rurach miedzianych Tubolit Split. Doskonała jakość tych przewodów w połączeniu z niezawodnymi złączkami gwarantuje, że montowana w budynku klimatyzacja będzie cieszyć nas przez długie lata.

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również