Złote medale dla produktów FANUC na targach branżowych

© AUTOMATICON/PIAP

Udostępnij:

Polski oddział japońskiej firmy FANUC, światowego lidera w produkcji systemów CNC, robotów przemysłowych oraz centrów obróbczych zaprezentował swoje najnowsze rozwiązania podczas targów AUTOMATICON w Warszawie oraz STOM-TOOL w Kielcach. Unikatowe produkty FANUC spotkały się z dużym zainteresowaniem zwiedzających targi oraz uznaniem ekspertów branżowych, otrzymując złote medale tych targów.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w wiosennych wydarzeniach. Nasze ekspozycje odwiedziło zdecydowanie więcej osób niż w latach poprzednich. Pojawiło się mnóstwo ciekawych pytań i dyskusji. To świadczy o tym, że analiza własnych potrzeb produkcyjnych jest przez polskich przedsiębiorców przeprowadzana coraz dokładniej. A to najważniejszy krok, aby świadomie sięgać po nowoczesne technologie. Jesteśmy dumni, że nasze produkty cieszą się także uznaniem ekspertów, którzy w tym roku postanowili je uhonorować jako najlepsze rozwiązania w swojej klasiepowiedział Konrad Grohs, prezes FANUC Polska komentując targi i sukcesy polskiego oddziału firmy. AUTOMATICON 2014 (25-28 marca br.) – złoty Medal dla sterowania CNC FANUC-30iB

Międzynarodowe Targi AUTOMATICON są od 20 lat najważniejszym miejscem w Polsce, w którym spotykają się producenci i odbiorcy automatyki przemysłowej. Impreza jest licznie odwiedzana zarówno przez przedsiębiorców poszukujących nowych rozwiązań technicznych, jak również specjalistów - projektantów oraz integratorów systemów. Firma FANUC Polska uczestniczyła w tym wydarzeniu już po raz siódmy. Podobnie jak w latach poprzednich, specjalnie na tę okazję przygotowane zostały nowości, które mają szansę stać się ważnym narzędziem wspierania konkurencyjności polskich firm produkcyjnych.

Sterowanie CNC FANUC-30iB stanowiło największą atrakcję tegorocznej ekspozycji FANUC. Jako najnowsze osiągnięcie japońskiego producenta w dziedzinie sterowań stworzonych dla tokarek i centrów obróbczych zostało uhonorowane Złotym Medalem AUTOMATICON 2014.

Model ten został wyposażony w szereg udoskonalonych funkcji, które zapewniają większą efektywność pracy urządzenia, krótszy czas obróbki i jeszcze bardziej przyjazną obsługę. Jest to inteligentne i niezawodne urządzenie najnowszej generacji, które pracuje z bardzo wysoką efektywnościąi gwarantuje znaczne oszczędności energii.

Na stoisku ekspozycyjnym firmy można było także zobaczyć nowe roboty FANUC – LR MATE 200iD i FANUC – M10iA/10M oraz zapoznać się z zaletami funkcji CNC screen web server, umożliwiającej zdalne monitorowanie wielu maszyn CNC z dowolnego miejsca za pomocą urządzeń mobilnych (tablet lub smartphone), w czasie rzeczywistym.

STOM-TOOL 2014 (26-28 marca br.) - złoty medal dla robota FANUC M-20iA/10L pracującego w tandemie z centrum obróbczym FANUC ROBODRILL

W Kielcach natomiast odbyła się już VII edycja targów Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL. Jak co roku ekspozycja targowa obfitowała w innowacyjne technologie oraz najnowszy sprzęt. Swoją ofertę zaprezentowało blisko 400 firm z Polski i zagranicy. W wystawie udział wzięli przedstawiciele 23 krajów, w tym Tajwanu, USA, Niemiec, Brazylii, Korei Południowej, Luxemburga, Japonii czy Hiszpanii. Nie zabrakło także polskiego oddziału firmy FANUC, która wzięła udział w targach po raz pierwszy.

Główną atrakcją ekspozycji firmy był w pełni zintegrowany system FANUC, złożony z robota M–20iA/10L o udźwigu 10 kg i przedłużonym ramieniu oraz obrabiarki FANUC Robodrill Alpha D21LiA5. To wyjątkowe połączenie flagowych technologii FANUC jest gwarancją uzyskania najwyższej efektywności, elastyczności i bezpieczeństwa procesu produkcji. Z uwagi na oferowane niekwestionowane korzyści oraz niezawodność system ten został uhonorowany Złotym Medalem targów STOM-TOOL 2014.

Dodatkowo na ekspozycji FANUC było można zobaczyć roboty FANUC ArcMate 0iA oraz ArcMate 100iC, stworzone specjalnie do aplikacji spawalniczych.

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również