Złoty Medal Targów AUTOMATICON 2015 dla pompy elektrohydraulicznej EHP firmy Parker Hannifin

pompa © parker

Udostępnij:

Pompa elektrohydrauliczna EHP, przeznaczona do zastosowań mobilnych, zdobyła Złoty Medal AUTOMATICON® 2015 na tegorocznych XXI Międzynarodowych Targach Automatyki i Pomiarów. 

 EHP to nowa seria pomp Parkera, które ułatwią producentom aplikacji mobilnych tworzenie bardziej energooszczędnych i przyjaznych środowisku urządzeń. Nowe zestawy przeznaczone do stosowania wraz z cylindrami hydraulicznymi średniej i dużej mocy oraz jako zasilanie dla układu wspomagania kierownicy zapewniają inteligentne sterowanie we wszelkiego rodzaju sprzęcie mobilnym, takim jak np. koparki, ładowarki, czy żurawie samojezdne, a także w autobusach czy samochodach ciężarowych.

Goście odwiedzający targi mieli okazję zobaczyć praktyczne zastosowanie pompy EHP w układzie pozwalającym rozłożyć stanowisko pokazowe w pojeździe Parker Automation Demo Truck, który stał przed wejściem do hal targowych.

Zestawy EHP zawierają silnik elektryczny sprzężony bezpośrednio z pompą hydrauliczną, kontrolowany przez wysokosprawny wzmocniony napęd, który umożliwia dokładne dopasowanie mocy wykorzystywanej przez urządzenie do ilości energii wymaganej przez dane zadanie. W przeciwieństwie do systemów konwencjonalnych, w których pompa o zmiennej wydajności jest napędzana ze stałą prędkością obrotową, podłączona poprzez przystawkę odbioru mocy (PTO), urządzenie EHP firmy Parker Hannifin obraca się tylko wtedy, gdy jest to potrzebne i z wymaganą prędkością, z wykorzystaniem pompy o stałej wydajności. Co więcej, kiedy porównamy układ z pompą o stałej wydajności połączoną z silnikiem elektrycznym o zmiennej prędkości obrotowej do konwencjonalnego układu z pompą o zmiennej wydajności i układem „load sensing” (LS) napędzanego z silnika spalinowego, widzimy wyraźną oszczędność rzędu 20-30 bar podczas pracy i w trybie jałowym.

Dobranie odpowiedniej pompy EHP jest bardzo proste. W istocie wymagane jest podanie tylko trzech parametrów aplikacji: natężenia przepływu, ciśnienia i napięcia zasilania. Oferowane są zestawy pomp o natężeniu przepływu do 300 l/min, ciśnieniu do 300 bar i napięciu zasilania do 640 VDC, w celu dostosowania do każdej baterii akumulatorowej.

Nowe zestawy o zmiennej prędkości, opatrzone znakiem CE, składają się z napędu na niskie lub wysokie napięcie, silnika synchronicznego (asynchroniczny dostępny na życzenie) i hydraulicznej pompy łopatkowej T7 (inne technologie na życzenie). Wszystkie elementy są idealnie dopasowane do siebie, co optymalizuje sprawność i eliminuje potrzebę stosowania elementów pośredniczących.Do licznych zalet tego niezwykle elastycznego systemu należą:- mała bezwładność;
- kontrola ciśnienia i przepływu (PQ);
- sterowanie w układzie zamkniętym z konfigurowalnymi napędami;
- możliwość odzyskiwania energii, prowadząca do wzrostu wydajności oraz
- udoskonalona kontrola przyspieszania i hamowania.

Zestawy EHP firmy Parker oferują więc producentom maszyn rozwiązanie będące połączeniem wielu technologii od jednego dostawcy, pomagające w sprostaniu wymaganiom dotyczącym redukcji wymiarów systemów napędowych.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również