Znakomity debiut targów 4INSULATION

©

Udostępnij:

–Dzisiaj mamy swoje święto – w końcu wszystkie firmy branży izolacyjnej mają szansę spotkać się w jednym miejscu, wymienić kontakty, porozmawiać, zobaczyć nowości – słowa Grzegorza Czudaja z firmy Multiserwis najlepiej oddają atmosferę, jaka panowała w hali EXPO Kraków podczas premierowej edycji Targów Izolacji Przemysłowych 4INSULATION (18-19 września). To pierwsza tego typu impreza w Polsce.

Lepszego debiutu wydarzenie organizowane przez Targi w Krakowie nie mogło sobie wymarzyć.– Dla nas to był niezwykle udany pobyt. Pierwszego dnia mieliśmy wielu klientów, których zapraszaliśmy do naszego show roomu zorganizowanego w ciężarówce. Polski rynek izolacji jest duży i bez wątpienia potrzebował takiego miejsca jak Targi 4INSULATION w Krakowie – mówił Silvio Lukjantschuk z firmy Mabi.

Przez dwa dni targi odwiedziło 800 specjalistów. Wielu z nich przyjechało do stolicy Małopolski z zagranicy. To efekt nie tylko bogatej oferty wystawców – czołówki branży izolacji, ale także odbywającej się w nowoczesnych przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków konferencji Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Wykonawców Izolacji Przemysłowych FESI.

- Mamy dwa spotkania w ciągu roku, na wiosnę i na jesień. Zależy nam, aby rotować miejscem organizacji, aby rozwiązania technologiczne przekraczały granice. EXPO Kraków jest bardzo nowoczesnym i profesjonalnie zarządzanym obiektem. Cieszę się, że mogliśmy się spotkać właśnie tutaj. Konferencja będzie z pewnością potężnym impulsem do organizacji tutaj regularnych Targów – powiedział Andreas Güntler, dyrektor Federacji FESI.

 

Polak Mistrzem Europy

Niezwykle ciekawym wydarzeniem towarzyszącym Targom były z pewnością organizowane po raz pierwszy w naszym kraju Mistrzostwa Europy Monterów Izolacji Przemysłowych (FESI Apprentice Championship). W trakcie 11. edycji mistrzostw rywalizowało z sobą 9 najbardziej utalentowanych monterów z całej Europy. Najlepszym okazał się Polak - Łukasz Woroń.

- Przez organizację mistrzostw chcemy promować zawód, który ma świetlaną przyszłość. Polscy monterzy należą do ścisłej światowej czołówki. Są obecni na największych inwestycjach, gdzie wykorzystuje się izolacje – mówił Kazimierz Golec z Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Przemysłowych.Sprostać wymogom UE

Zagadnieniom związanym z efektywnością energetyczną, izolacjami termicznymi dla energetyki i przemysłu, projektowaniem i wykonawstwem poświęcona była konferencja HEAT not LOST, organizowana przezwortal energetyczny Nowa Energia. Jej program dedykowany był nie tylko wykonawcom izolacji przemysłowych, ale także przedstawicielom przemysłu energetycznego i chemicznego, biurom projektowym, audytorom energetycznych oraz dostawcom technologii do wykonawstwa izolacji termicznych.

– Każda z dużych firm przemysłowych powinna być zainteresowana tematem tej konferencji. Inwestycje w izolacje przynoszą ogromne korzyści finansowe. To jest temat niezwykle rozwojowy, podobnie jak Targi 4INSULATION. Nowe bloki energetyczne, które powstają w Polsce potrzebują „zaizolowania”. Potencjał jest więc ogromny – przekonywał Mariusz Marchwiak z wortalu Nowa Energia.

 

W odpowiedzi na potrzeby branży

Międzynarodowe Targi 4INSULATION dedykowane są profesjonalistom z branży izolacji, firmom przemysłu energetycznego, chemicznego i petrochemicznego, dystrybutorom, konstruktorom, konserwatorom instalacji oraz osobom kształcącym się w zawodzie. Podczas I edycji targów ofertę zaprezentowało 45 wystawców z Polski i zagranicy. Znalazły się w tym gronie m.in. tak znane firmy jak: ROCKWOOL, PAROC, ARMACELL, ISOVER, MABI AG, czy SCHWARTMANNS MASCHINENBAU GmbH.

– Bez wątpienia Kraków przez dwa dni był stolicą światowych trendów w dziedzinie izolacji przemysłowych. Znakomita frekwencja pokazuje, że idealnie trafiliśmy w potrzeby branży. Swoją ofertę zaprezentowała czołówka polskiej branży izolacji, pojawiły się firmy z zagranicy i wszyscy zgodnie uznali swój pobyt w EXPO za udany. Już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję targów, która odbędzie się w przyszłym roku – podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

www.targi.krakow.pl

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również