Znakownica laserowa TF410

Preview
Reklama
Reklama

Brytyjska firma Technifor Ltd, specjalizująca się w produkcji laserowych urządzeń do znakowania wyrobów i detali, informuje o wprowadzeniu na rynek nowej, ekonomicznej znakownicy TF410, wyposażonej w 10-watowy laser światłowodowy o średnicy rdzenia wynoszącej 1,06 mm.

Laser ten, umieszczony w skrzynce sterowania bazującego na elektronice nowej generacji i przy ograniczonym zestawie optyki, wypełnia objętość 10 dm3, czyli połowę tego, co poprzedni 20-watowy laser gazowy YAG.
Znakownica TF410, o budowie zwartej i o 30% niższych kosztach eksploatacji, nie odbiega jednak wynikami od swych poprzedniczek większej mocy. Nadaje się bowiem równie dobrze do nanoszenia płytkich śladowych oznaczeń, jak i głębokich i trwałych napisów na podkładzie z metali (w tym stali i tytanu) oraz tworzyw sztucznych.
Czynności znakowania ułatwia zintegrowany z urządzeniem program T700W, pozwalający za pomocą paru kliknięć dokonać wyboru rodzaju oznaczenia - napisu, numeru serii, kodu kreskowego czy logo - posiłkujące się przy tym bazami danych (ODBC, Excel, ASCII oraz PLT, JPEG. BMP, DXF itp.).
Znakownice te znajdują zastosowanie w przemyśle maszynowym wszelkich branż.

Reklama

 

Reklama
Reklama

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama