Zortrax wprowadza na rynek nową drukarkę 3D

Zortrax, drukarka 3D © Zortrax

Udostępnij:

M300 Plus to wydajna drukarka 3D z jednym z największych obszarów roboczych wśród dostępnych urządzeń desktopowych. Mierzy on 300 x 300 x 300 mm, co pozwala na tworzenie i drukowanie w całości dużych modeli. Przekłada się to bezpośrednio na oszczędność czasu i zwiększenie efektywności pracy. 

Urządzenie może być wykorzystywane w wielu branżach np. motoryzacyjnej, kosmonautycznej czy architektonicznej, w których praca nad dużymi prototypami jest codziennością. Większe pole robocze, umożliwia drukowanie makiet architektonicznych, elementów wystroju wnętrz, a także prototypów silników lub obudów do sprzętu AGD. Łączność bezprzewodowa (moduł Wi-Fi oraz port Ethernet) jest ważną cechą Zortrax M300 Plus, która pozwala na zarządzanie dużą farmą drukarek 3D, przyspieszając tym samym proces produkcyjny.

Producent zmodyfikował ekstruder urządzenia, przeprojektował głowicę na wersję V3 i wprowadził nową geometrię dyszy. Elementy te poprawiają wydajność i precyzję druku. Dodatkowo, skracają czas nagrzewania się sprzętu i umożliwiają trójwymiarowe wydruki z materiałów typu flex.

Do wydruków można stosować szeroką gamę filamentów, w tym również tych pochodzących z oferty innych producentów. M300 Plus wyposażona jest też w specjalny czujnik, który informuje użytkownika o braku materiału, minimalizując straty przy wydruku. Zortrax M300 Plus obsługuje obecnie wszystkie materiały dedykowane Zortrax M300, a także Z-Ultrat.


Prezes Zortraxu, Rafał Tomasiak podkreśla wielofunkcyjność drukarki: - M300 Plus, sama jak i w połączeniu z innymi urządzeniami Zortrax, może być zdalnie sterowana i uruchamiana za pomocą dedykowanego do niej oprogramowania Z-SUITE, które dołączamy bezpłatnie do naszych wszystkich drukarek.

Aby ułatwić użytkownikowi druk na M300 Plus, drukarka została wyposażona w kamerę, która pozwala na bieżąco monitorować proces wydruku i uniknąć ewentualnych błędów podczas tworzenia prototypów. Kolejną zmianą poprawiającą komfort korzystania z urządzenia jest pojawienie się w drukarce wyświetlacza z intuicyjnym interfejsem.

M300 Plus działa w technologii LPD, czyli zmodyfikowanej przez Zortrax technologii FDM (Fused Deposition Modeling), gwarantującej wysoką jakość i niskie koszty utrzymania. Stopione termoplastyczne włókna osadzane są warstwa po warstwie, zmieniając cyfrowe modele w fizyczne obiekty.


TOP w kategorii
M300 Plus to najnowszy model z serii drukarek Zortrax M Plus. Oferuje on tę samą niezawodność i jakość wydruków, z których słyną wszystkie drukarki 3D z serii M.

Producent wprowadził jednocześnie na rynek Zortrax HEPA Cover, urządzenie filtrujące, które dedykowane jest drukarkom z linii Zortrax M i M Plus. Zortrax HEPA Cover może pracować także samodzielnie z drukarkami innych firm, pod warunkiem, że mają podobne wymiary. Wentylator elektryczny o regulowanej prędkości utrzymuje stabilną temperaturę wewnątrz komory drukowania, co ogranicza skurcz materiałów opartych na bazie ABS. Wbudowany filtr węglowy usuwa nieprzyjemne zapachy, a filtr HEPA pochłania ponad 99% cząsteczek uwalnianych podczas wydruku.

Źródło: Zortrax

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również