Zortrax wprowadza na rynek nową drukarkę 3D

Zortrax, drukarka 3D © Zortrax

Udostępnij:

M300 Plus to wydajna drukarka 3D z jednym z największych obszarów roboczych wśród dostępnych urządzeń desktopowych. Mierzy on 300 x 300 x 300 mm, co pozwala na tworzenie i drukowanie w całości dużych modeli. Przekłada się to bezpośrednio na oszczędność czasu i zwiększenie efektywności pracy. 

Urządzenie może być wykorzystywane w wielu branżach np. motoryzacyjnej, kosmonautycznej czy architektonicznej, w których praca nad dużymi prototypami jest codziennością. Większe pole robocze, umożliwia drukowanie makiet architektonicznych, elementów wystroju wnętrz, a także prototypów silników lub obudów do sprzętu AGD. Łączność bezprzewodowa (moduł Wi-Fi oraz port Ethernet) jest ważną cechą Zortrax M300 Plus, która pozwala na zarządzanie dużą farmą drukarek 3D, przyspieszając tym samym proces produkcyjny.Producent zmodyfikował ekstruder urządzenia, przeprojektował głowicę na wersję V3 i wprowadził nową geometrię dyszy. Elementy te poprawiają wydajność i precyzję druku. Dodatkowo, skracają czas nagrzewania się sprzętu i umożliwiają trójwymiarowe wydruki z materiałów typu flex.

Do wydruków można stosować szeroką gamę filamentów, w tym również tych pochodzących z oferty innych producentów. M300 Plus wyposażona jest też w specjalny czujnik, który informuje użytkownika o braku materiału, minimalizując straty przy wydruku. Zortrax M300 Plus obsługuje obecnie wszystkie materiały dedykowane Zortrax M300, a także Z-Ultrat.

Prezes Zortraxu, Rafał Tomasiak podkreśla wielofunkcyjność drukarki: - M300 Plus, sama jak i w połączeniu z innymi urządzeniami Zortrax, może być zdalnie sterowana i uruchamiana za pomocą dedykowanego do niej oprogramowania Z-SUITE, które dołączamy bezpłatnie do naszych wszystkich drukarek.

Aby ułatwić użytkownikowi druk na M300 Plus, drukarka została wyposażona w kamerę, która pozwala na bieżąco monitorować proces wydruku i uniknąć ewentualnych błędów podczas tworzenia prototypów. Kolejną zmianą poprawiającą komfort korzystania z urządzenia jest pojawienie się w drukarce wyświetlacza z intuicyjnym interfejsem.

M300 Plus działa w technologii LPD, czyli zmodyfikowanej przez Zortrax technologii FDM (Fused Deposition Modeling), gwarantującej wysoką jakość i niskie koszty utrzymania. Stopione termoplastyczne włókna osadzane są warstwa po warstwie, zmieniając cyfrowe modele w fizyczne obiekty.

M300 Plus to najnowszy model z serii drukarek Zortrax M Plus. Oferuje on tę samą niezawodność i jakość wydruków, z których słyną wszystkie drukarki 3D z serii M.Producent wprowadził jednocześnie na rynek Zortrax HEPA Cover, urządzenie filtrujące, które dedykowane jest drukarkom z linii Zortrax M i M Plus. Zortrax HEPA Cover może pracować także samodzielnie z drukarkami innych firm, pod warunkiem, że mają podobne wymiary. Wentylator elektryczny o regulowanej prędkości utrzymuje stabilną temperaturę wewnątrz komory drukowania, co ogranicza skurcz materiałów opartych na bazie ABS. Wbudowany filtr węglowy usuwa nieprzyjemne zapachy, a filtr HEPA pochłania ponad 99% cząsteczek uwalnianych podczas wydruku.

Źródło: Zortrax

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również