Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blisko ćwierć biliona złotych obrotów polskich faktorów w 2018 r.

faktoring Polski Związek Faktorów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 MM Magazyn Przemysłowy

MM Magazyn Przemysłowy

• Members
  • PipPipPip
  • 8703 postów

Napisano 27 styczeń 2019 - 08:46

Firmy zrzeszone w Polskim Związku Faktorów osiągnęły w 2018 r. obroty o wartości 242,8 mld zł. Oznacza to wzrost o 26,7% w porównaniu z poprzednim rokiem. Z ich usług korzysta w Polsce obecnie już blisko 17 tys. przedsiębiorstw. W obrocie krajowym szybszy wzrost zanotował faktoring pełny, natomiast wśród eksporterów wzrosło znaczenie usługi w wersji niepełnej.

Zobacz artykuł

#2 Bizznesowiec

Bizznesowiec

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Nazwa firmy:-
  • Miasto:-

Napisano 08 luty 2019 - 10:20

Jak dla mnie najważniejsza informacja jest w ostatnim akapicie i dotyczy krajów, które zniosły zakaz przelewu cesji wierzytelności. Pracuję dla dużego klienta z branży FMCG, podpisałem umowę z rzeczonym zakazem właśnie i jak poszedłem do Bibby po faktoring czekał mnie zonk. Nie mam prawa sfinansować faktury, przez ten zakaz. Niech rząd coś z tym zrobi!

#3 AOW Faktoring

AOW Faktoring

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Nazwa firmy:AOW Faktoring S.A.
  • Miasto:Częstochowa

Napisano 17 kwiecień 2019 - 01:52

Zakaz cesji to jedna z przyczyn, które uniemożliwiają skorzystanie z usługi faktoringu. O innych problemach piszemy na naszym blogu. Opisujemy również sposoby na wykorzystanie faktoringu: www.faktoringdlafirm.pl

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: faktoring, Polski Związek Faktorów

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych