FANUC Polska Sp. z o.o.

Tyniecka 12, 52-407 Wrocław, PL
http://www.fanucrobotics.pl


kontakt


O Firmie

FANUC (Factory Automation Numerical Control) to światowy lider technologii CNC oraz robotyki, który od niemal 60 lat oferuje producentom na całym świecie niezawodne sterowania CNC, roboty przemysłowe oraz wysokowydajne obrabiarki: Robodrill, Robocut oraz Roboshot.

Jako niekwestionowany pionier w dziedzinie komputerowego sterowania urządzeń numerycznych (CNC) wciąż udoskonala swoje produkty i wyznacza nowe trendy w rozwoju technologii. Systematyczne, wysokie nakłady na badania i rozwój powodują, że maszyny marki FANUC charakteryzuje niedościgniona szybkość, precyzja i niespotykana w branży efektywność. Korzystają na tym przede wszystkim klienci japońskiego producenta, którzy dzięki inteligentnym środkom automatyzacji przemysłu otrzymują olbrzymie wsparcie w budowaniu przewagi konkurencyjnej na światowych rynkach.

Rozległa sieć FANUC na całym świecie zapewnia użytkownikom wsparcie w obszarach sprzedaży, pomocy technicznej, logistyki oraz obsługi klienta, w ich lokalnym języku. Obecnie FANUC zatrudnia globalnie ok. 6500 pracowników.

W Polsce FANUC istnieje od 2007 r. Polski oddział koncernu pracuje w ramach scentralizowanej struktury FANUC Polska sp. z o.o. Siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu, jednak zasięg działania polskiego oddziału pokrywa wszystkie kluczowe ośrodki przemysłowo–produkcyjne w kraju.

Oferta

 

FANUC dostarcza na polski rynek roboty przemysłowe, wysokowydajne centra obróbcze, systemy sterowania CNC oraz kompleksowe usługi w zakresieszkoleń, serwisu i przeglądów okresowych. Firma oferuje wsparcie zarówno użytkownikom maszyn i urządzeń, jak i producentom zrobotyzowanych aplikacji. FANUC Polska Sp. z o.o. zatrudnia obecnie 24 pracowników.

W Polsce roboty FANUC zainstalowane są głównie w instalacjach spawania łukowego, zgrzewania punktowego i paletyzacji. Występuje również szereg aplikacji z udziałem robotów ładujących i wyładowujących różnego rodzaju maszyny jak np. prasy lub wtryskarki. W polskich zakładach pracuje obecnie blisko 1500 robotów przemysłowych firmy FANUC.

Oprócz robotów rosnącym zainteresowaniem wśród polskich firm cieszą się centra obróbcze takie jak FANUC ROBODRILL, które z powodzeniem wspierają producentów w obróbce elementów z metalu na potrzeby najbardziej konkurencyjnych sektorów m.in. motoryzacyjnego, metalowego, elektronicznego czy wielu innych. Stosunkowo nową propozycją FANUC na polskim rynku są natomiast wtryskarki elektryczne FANUC ROBOSHOT, które są dziś niezastąpione w branżach zajmujących się obróbką elementów z tworzyw sztucznych, a które muszą sprostać wysokim wymaganiom w zakresie czystości produkcji czy ekologii oraz spełniać wyśrubowane normy BHP, jak np. przemysł medyczny czy optyczny.

Branże Roboty Maszyny do obróbki Systemy sterowania Osprzęt Oprogramowanie dla robotyki Systemy sterowania Oprogramowanie dla przemysłu


Informacje firmowe
Wydarzenia
Powiązane z firmą