Opinie

Roboty samojezdne są zupełnie bezpieczne dla ludzi

– Roboty samojezdne można zasadniczo stosować wszędzie tam, gdzie prace transportowe są realizowane przez ludzi. Najczęstsze zastosowania w przemyśle to dostarczanie komponentów z magazynu na linie produkcyjne i z powrotem. Inne często spotykane rozwiązanie to przewożenie elementów między gniazdami produkcyjnymi. Dla każdego z takich zastosowań możliwe jest wprowadzenie pełnej automatyzacji i wyeliminowanie interakcji z operatorami – mówi Yacine Senhadri, prezes zarządu firmy Octant.

więcej »
Na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu filtracyjnego?

– Zastosowanie konkretnego typu systemu filtracyjnego zależy od wymaganych środków bezpieczeństwa i ochrony dla instalacji produkcyjnej lub stanowiska pracy, adekwatnych do rodzaju realizowanych procesów technologicznych – zauważa Stanisław Nieświec, dyrektor ds. handlowych w firmie BART, zajmującej się instalacjami odpylania przemysłowego.

więcej »
RFID w logistyce

Wdrożenie technologii identyfikacji radiowej może przynieść różnego rodzaju korzyści. Najogólniej można je podzielić na dwie kategorie: poprawę gospodarki zapasami i zwiększenie efektywności procesów.

więcej »
Nie da się wszystkiego robić automatycznie

- Niestety nie da się stworzyć takiej jednolitej koncepcji, aby wszystkie systemy sterowania rozumiały wszystkie dostępne oprogramowania CAD do generowania ścieżki narzędzi - uważa Przemysław Kimla, prezes POLCOM Przemysław Kimla.

więcej »
Wełna skalna do różnych zastosowań

Na temat wełny skalnej, jej najważniejszych cech oraz zastosowań rozmawiamy z Michałem Nękanowiczem, doradcą technicznym ds. współpracy z biurami projektowymi w Paroc Polska.

więcej »
Dobór technologii transportu wewnętrznego i składowania

Komentarz Marcina Kozłowskiego, dyrektora zarządzającego Baumalog

więcej »
Dotyk robota

Wymagania stawiane chwytakom zwiększają się w niewiarygodnym tempie.

więcej »
Magazyny energii ważnym elementem instalacji przemysłowych

Komentarz Krzysztofa Puczko, dyrektora zarządzającego Delta Electronics Poland, na temat wykorzystywania magazynów energii we współczesnych instalacjach przemysłowych.

więcej »
Polska branża chemiczna na międzynarodowych rynkach

Wiele polskich firm chemicznych świetnie dziś radzi sobie na rynkach międzynarodowych.

więcej »
Pomoc w doborze materiałów do izolacji konstrukcji

Ze względu na wysokie temperatury instalacji przemysłowych ewentualne straty ciepła są tu znacznie dotkliwsze niż w przypadku budynków. Dlatego szczególną rolę odgrywa dobór materiału izolacyjnego o odpowiednim współczynniku przewodzenia ciepła i utrzymującego swoje właściwości w czasie.

więcej »
RFID w segregacji odpadów

Technologia zdalnej identyfikacji RFID UHF może zostać wykorzystana w procesie segregacji odpadów do oznaczania pojemników zbiorczych, do których pracownicy wrzucają odpady zebrane z linii sortowniczej.

więcej »
Wzrasta zainteresowanie faktoringiem

Większość firm, które aktywnie zarządzają swoją płynnością, jest zainteresowana usługami faktoringu. W szczególności te o długich cyklach produkcyjnych, czyli wytwarzające maszyny i urządzenia oraz półprodukty przemysłowe.

więcej »