Opinie

Nie da się wszystkiego robić automatycznie

- Niestety nie da się stworzyć takiej jednolitej koncepcji, aby wszystkie systemy sterowania rozumiały wszystkie dostępne oprogramowania CAD do generowania ścieżki narzędzi - uważa Przemysław Kimla, prezes POLCOM Przemysław Kimla.

więcej »
Wełna skalna do różnych zastosowań

Na temat wełny skalnej, jej najważniejszych cech oraz zastosowań rozmawiamy z Michałem Nękanowiczem, doradcą technicznym ds. współpracy z biurami projektowymi w Paroc Polska.

więcej »
Dobór technologii transportu wewnętrznego i składowania

Komentarz Marcina Kozłowskiego, dyrektora zarządzającego Baumalog

więcej »
Dotyk robota

Wymagania stawiane chwytakom zwiększają się w niewiarygodnym tempie.

więcej »
Magazyny energii ważnym elementem instalacji przemysłowych

Komentarz Krzysztofa Puczko, dyrektora zarządzającego Delta Electronics Poland, na temat wykorzystywania magazynów energii we współczesnych instalacjach przemysłowych.

więcej »
Polska branża chemiczna na międzynarodowych rynkach

Wiele polskich firm chemicznych świetnie dziś radzi sobie na rynkach międzynarodowych.

więcej »
Pomoc w doborze materiałów do izolacji konstrukcji

Ze względu na wysokie temperatury instalacji przemysłowych ewentualne straty ciepła są tu znacznie dotkliwsze niż w przypadku budynków. Dlatego szczególną rolę odgrywa dobór materiału izolacyjnego o odpowiednim współczynniku przewodzenia ciepła i utrzymującego swoje właściwości w czasie.

więcej »
RFID w segregacji odpadów

Technologia zdalnej identyfikacji RFID UHF może zostać wykorzystana w procesie segregacji odpadów do oznaczania pojemników zbiorczych, do których pracownicy wrzucają odpady zebrane z linii sortowniczej.

więcej »
Wzrasta zainteresowanie faktoringiem

Większość firm, które aktywnie zarządzają swoją płynnością, jest zainteresowana usługami faktoringu. W szczególności te o długich cyklach produkcyjnych, czyli wytwarzające maszyny i urządzenia oraz półprodukty przemysłowe.

więcej »
Automatyzacja lekiem na brak specjalistów

W ostatnim czasie obserwujemy w Polsce znaczny wzrost zapotrzebowania na specjalistów w zakresie technologii budowy maszyn: operatorów, technologów i programistów. To m.in. powoduje zwiększone zainteresowanie klientów automatyzacją.

więcej »
Robot – partner

W najbliższym czasie roboty współpracujące będą otwierać nowe możliwości nie tylko na rynku robotyki, ale we wszystkich branżach.

więcej »
Ustawianie narzędzi

Przyrządy ustawczo-pomiarowe dawno już przestały być osobnymi urządzeniami, coraz częściej zaś są niezbędnym ogniwem procesu gromadzenia informacji o narzędziach.

więcej »