Opinie

Ustawianie narzędzi

Przyrządy ustawczo-pomiarowe dawno już przestały być osobnymi urządzeniami, coraz częściej zaś są niezbędnym ogniwem procesu gromadzenia informacji o narzędziach.

więcej »
Zarządzanie informacją

Systemy RFID to przede wszystkim informacja – kwestią otwartą pozostaje sposób jej wykorzystania.

więcej »
Magazyny energii

Magazyny energii były dotychczas instalowane przez operatorów sieci energetycznych jako element infrastruktury sieci pełniący funkcję rezerwowych źródeł energii. 

więcej »
Nowoczesność na tory

Klaster Luxtorpeda 2.0 to ważna inicjatywa dla rozwoju polskiego sektora transportowego, zarówno w obszarze legislacyjnym, organizacyjnym, jak i finansowym. 

więcej »
Programy wspierające zarządzanie

W jaki sposób programy wspierające zarządzanie np. księgowością czy kadrami i płacami usprawniają funkcjonowanie firm? Czy korzyści z ich wdrożenia zależą od wielkości firmy? Na pytania te odpowiada Michał Mrozkowiak, dyrektor Działu Wdrożeń Systemu ERP Streamsoft Prestiż.

więcej »
Bezemisyjna technologia autobusów elektrycznych

Dzisiaj autobusy elektryczne są wciąż jeszcze droższe w zakupie od swoich odpowiedników z konwencjonalnym napędem. Jednak cena zakupu początkowego to tylko jeden z elementów całkowitych kosztów użytkowania autobusu w całym okresie eksploatacji.

więcej »
Maszyny dla branży rolniczej

Komentarz Marcina Jurasza, prezesa zarządu firmy Technologie Formowania Metali.

więcej »
Rola manipulatorów przemysłowych

Nie ma chyba branży przemysłowej, w której manipulatory przemysłowe nie znajdują zastosowania. Każdy proces technologiczny w produkcji może wymagać wspomagania ręcznych operacji transportu bliskiego.

więcej »
Rozwój systemów CAD/CAM

Najważniejszym trendem jest pogłębiająca się integracja między aplikacjami CAD i CAM (m.in. w obszarach przygotowania dokumentacji warsztatowej oraz zarządzania pomiarami i jakością).

więcej »
Dobór i montaż węża hydraulicznego

Odpowiedni montaż węża zgodnie z określonym promieniem gięcia znacznie wydłuży żywotność przewodu.

więcej »
Coraz doskonalsze systemy ERP

W ostatnich latach wraz ze stale zwiększającym się wolumenem danych, które przedsiębiorstwa muszą przetwarzać, coraz więcej z nich decyduje się na dołączenie do systemu ERP funkcjonalności wspierających zarządzanie obszarem księgowości oraz kadr i płac.

więcej »
Wzrost popularności aut elektrycznych

W nurcie e-mobility powstają rozwiązania, które mają wyeliminować niepożądane efekty związane z nagłym wzrostem zapotrzebowania na energię elektryczną.

więcej »