Wywiady

Wydajność i jakość procesów obróbczych

Rozmowa z Arturem Bartkowiakiem, dyrektorem handlowym w KF-Domena.

więcej »
Rynek narzędzi skrawających

W ostatnich kilkunastu latach narzędzia skrawające i wykorzystywane w nich materiały bardzo się zmieniły. Można tu mówić wręcz o rewolucji, która cały czas trwa. Wciąż pojawiają się bowiem kolejne, bardziej zaawansowane rozwiązania narzędziowe. Ważna jest oszczędność energii, surowców i czasu obróbki.

więcej »
Automatyka kolejowa 4.0 – przyszłość w sterowaniu ruchem kolejowym

- Automatyka kolejowa powinna czerpać ze zwiększonych mocy obliczeniowych, możliwości optymalizacji transmisji, miniaturyzacji, ograniczania poboru mocy przy jednoczesnym konserwatywnym i bezwzględnym podejściu do elementów związanych z bezpieczeństwem prowadzenia ruchu kolejowego – mówi w rozmowie z „MM Magazynem Przemysłowym” Adam Szymankiewicz, dyrektor pionu automatyki kolejowej Siemens Mobility.

więcej »
Leasingowa hossa w Polsce bez zmian [WYWIAD]

- Rok 2018 był niezwykle udany dla całej branży leasingowej, szczególnie dla sektora maszyn i urządzeń – mówi Piotr Klimczak, dyrektor Rynku Maszyn i Urządzeń w PKO Leasing. – Branża prognozuje, że sektor maszyn i urządzeń pozostanie motorem wzrostu całego rynku leasingu w 2019 r. Wpływ na to będzie miała m.in. wciąż wysoka absorpcja środków unijnych – dodaje.

więcej »
Jak dobrać odpowiedni system magazynowy?

 O jakości funkcjonowania magazynu nie decydują pojedyncze elementy wyposażenia, ale raczej to, w jakim stopniu zastosowane rozwiązania są ze sobą komplementarne i kompatybilne i na ile odpowiadają potrzebom zakładu i specyfice jego pracy  Rafał Pańczyk, Advanced Applications Manager STILL Polska.

więcej »
Szanse i zagrożenia polskiej branży motoryzacyjnej

Przemysł motoryzacyjny stoi przed poważnymi wyzwaniami. O przyszłości polskiej branży automotive w kontekście zachodzących zmian globalnych rozmawialiśmy z Romanem Kantorskim, prezesem Polskiej Izby Motoryzacji.

więcej »
Emilewicz: Wdrożenie Przemysłu 4.0 to konieczność [WYWIAD]

- Klucz do wprowadzenia rozwiązań Przemysłu 4.0 w polskich firmach leży w świadomości kadry menedżerskiej. Bez przekonania menedżerów o potrzebie działania w tym kierunku nie przeprowadzi się niezbędnych zmian – mówi minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

więcej »
Rewolucyjny druk 3D. Na czym polega jego fenomen?

– Celem druku 3D jest zrewolucjonizowanie zaplecza technologicznego poprzez zwiększenie swobody projektowania i wytwarzania w zakresach procesów produkcyjnych, w których klasyczne technologie się nie sprawdzają – mówi Bogdan Dąbrowski, AMPD Product Manager w Renishaw.

więcej »
Ekologiczne polimery

O nowoczesnych rozwiązaniach z tworzyw sztucznych i oszczędności energii przy ich wytwarzaniu opowiada Paulina Skowron, marketing manager w igus

więcej »
Czwarta rewolucja przemysłowa wkracza do logistyki

Logistyka w firmie nie może funkcjonować w oderwaniu od całościowego procesu, dlatego zmiany w produkcji muszą iść w parze z unowocześnianiem pozostałych obszarów. O tym, w jaki sposób automatyzacja, nowoczesne technologie komunikacji i inne rozwiązania kojarzone z czwartą rewolucją przemysłową wkraczają do logistyki, opowiadają przedstawiciele wybranych przedsiębiorstw.

więcej »
Technologie Przemysłu 4.0 i logistyki się przenikają

– Chociaż logistyka 4.0 rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie, cały czas jest wiele do zrobienia w tej kwestii – mówi w rozmowie z „MM Magazynem Przemysłowym” Karol Puk, kierownik Działu Doradztwa, Sprzedaży i Projektów w WObit.

więcej »
Zapobiegać awariom łożysk

O doborze łożysk i możliwościach zwiększania ich żywotności opowiada Michał Obrębski, manager produktu łożyska ślizgowe iglidur.

więcej »