Wywiady

Przemysł 4.0 oznacza zmianę mentalnościową [WYWIAD]

– Przemysł 4.0 to przede wszystkim zmiana mentalnościowa – podkreśla Andrzej Soldaty, lider Polskiej Platformy Przemysłu 4.0.  Jej celem jest kompetencyjne i technologiczne wspomaganie przedsiębiorstw, a w konsekwencji wzrost globalnej konkurencyjności polskiego przemysłu poprzez wdrażanie rozwiązań, jakie niesie za sobą czwarta rewolucja przemysłowa.

więcej »
Targi EUROTOOL. HIWIN: Wiele wyzwań i wytężona praca

O nowym typie prowadnic, automatyzacji procesów produkcyjnych oraz innowacyjnych rozwiązaniach w rozmowie z Dominiką Gorgosz opowiada Arkadiusz Grzelak, dyrektor handlowy Polska w firmie HIWIN.

więcej »
Targi EUROTOOL. OSG Poland: Projekty nie z tej ziemi

O targach EUROTOOL, innowacyjnych rozwiązaniach i materiałach oraz o kosmicznym projekcie Idea OSG 1 w rozmowie z Dominiką Gorgosz opowiadają Dariusz i Agnieszka Majer z firmy OSG Poland.

więcej »
Przemysław Kimla: Rewolucja w wycinarkach laserowych

– Lasery światłowodowe i napędy liniowe okazały się rewolucyjnym rozwiązaniem w wycinarkach laserowych – mówi Przemysław Kimla, prezes zarządu firmy Kimla, produkującej obrabiarki sterowane numerycznie.

więcej »
Targi EUROTOOL 2017. Industrial Solutions Group: Bezpieczeństwo w standardzie

O debiucie na targach EUROTOOL oraz bezpieczeństwie chłodziw, emulsji i olejów w rozmowie z Dominiką Gorgosz opowiada Michał Broś, business development manager w Industrial Solutions Group. 

więcej »
Targi EUROTOOL: Jesteśmy ugruntowaną na rynku marką

O zakończonych właśnie targach EUROTOOL 2017 rozmawiamy z Beatą Łoś, komisarz targów EUROTOOL oraz FASTENER POLAND.

więcej »
Targi EUROTOOL 2017. Wenzel: Rynek, który cały czas się rozwija

O prężnie rozwijającym się rynku maszyn pomiarowych w rozmowie z Dominiką Gorgosz opowiada dr inż. Łukasz Mądry, dyrektor sprzedaży z firmy Wenzel Polska.

więcej »
Targi EUROTOOL 2017. Sariv: Być blisko klienta

Na temat automatyzacji w branży elementów złącznych oraz oczekiwań klientów z Dominiką Gorgosz rozmawia Tomasz Gargaś, dyrektor generalny z firmy Sariv.

więcej »
Targi EUROTOOL 2017. thyssenkrupp: Już nie tylko dystrybucja

O obecności na targach Eurotool, rozwijającym się centrum serwisowym oraz o planach na 2018 rok z Piotrem Kurzalem, dyrektorem ds. projektów w thyssenkrupp Materials Poland rozmawia Dominika Gorgosz.

więcej »
Targi EUROTOOL 2017. Cloos: Nie boimy się wyzwań

O robotyzacji i automatyzacji w branży spawalniczej, poszukiwaniu nowych rozwiązań oraz spawaniu wymagających materiałów z Tomaszem Jastrzębskim, dyrektorem ds. sprzedaży z firmy Cloos Polska, rozmawia Dominika Gorgosz. 

więcej »
Targi EUROTOOL 2017. Seco Tools: „Inteligentne” narzędzia to nie futurystyczna wizja

O kondycji polskiego rynku narzędziowego, zastosowaniu zaawansowanych narzędzi, a także o pracy nad „inteligentnymi” narzędziami w rozmowie z Dominiką Gorgosz opowiada Marcin Hoszwa, dyrektor marketingu w Seco Tools Poland.

więcej »
Targi EUROTOOL 2017. TFM: Boom w branży stalowej

O sytuacji w branży stalowej w Polsce, zwiększających się oczekiwaniach klientów oraz o maszynach modułowych z Marcinem Juraszem, prezesem zarządu firmy Technologie Formowania Metali, rozmawia Dominika Gorgosz.

więcej »