Wywiady

Elektromobilność w Polsce coraz bliżej

O tym, w jaki sposób elektromobilność może przyczynić się do rozwiązania problemów energetycznych i jakie inwestycje są konieczne, by trend ten mógł się rozwijać, opowiada Wojciech Dziwisz – kierownik ds. rozwoju biznesu e-mobility w ABB w Polsce.

więcej »
Efektywność energetyczna na liniach produkcyjnych

Czy polskie przedsiębiorstwa przemysłowe potrafią efektywnie korzystać z energii, jak sprawdzić stan efektywności energetycznej na linii produkcyjnej, gdzie szukać oszczędności i jakie rozwiązania pozwalają na oszczędność energii w zakładach – o tym wszystkim opowiadają przedstawiciele wybranych firm działających na polskim rynku.

więcej »
Wojciech Różalski: Innowacje w technice grzewczej są motorem napędowym branży

Rozmowa z Wojciechem Różalskim, dyrektorem zarządzającym DEFRO.

więcej »
W jakim kierunku podąża branża narzędziowa?

O kierunkach rozwoju branży narzędziowej, o nowych materiałach wykorzystywanych przy produkcji narzędzi do obróbki metalu oraz o regeneracji narzędzi mówi w rozmowie z MM Magazynem Przemysłowym Bogusław Tadla, general manager w TaeguTec Polska.

więcej »
Tomasz Haiduk: Małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce są coraz bardziej innowacyjne

- Najlepiej świadczy o tym fakt, że 14,5% swoich przychodów wydają one na innowacje. To jest duży strumień pieniędzy, a to oznacza, że chcą się rozwijać - zauważa w rozmowie z „MM Magazynem Przemysłowym” Tomasz Haiduk, dyrektor branż przemysłowych i członek zarządu w Siemens Polska. To jeden z wniosków z płynących z raportu „Smart Industry Polska 2018” przeprowadzonego przez firmę Siemens oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

więcej »
STOM 2018: ZEISS – Najnowsze skanery 3D, motocykl zeskanowany w pół godziny

O obecności na targach STOM i rosnącym zainteresowaniu technologią skanowania 3D opowiada Szymon Kamionka, inżynier sprzedaży systemów optycznych z ZEISS.

więcej »
Produkcja obrabiarek pod specjalne wymagania klienta

O produkcji obrabiarek przygotowywanych na specjalne zamówienia klientów rozmawiamy z Piotrem Szafranem, dyrektorem zarządzającym w firmie MultiMasz Szlifierki BIS.

więcej »
STOM 2018: PKO Leasing – Nowa strategia

Na temat nowej oferty dla dostawców maszyn, stworzonej po połączeniu dwóch znacznych graczy rynkowych: PKO Leasing i Raiffeisen-Leasing Polska, rozmawiamy z Piotrem Klimczakiem, dyrektorem rynku maszyn i urządzeń w PKO Leasing.

więcej »
STOM 2018: Wolfgripp – Drukarki 3D zagrożeniem dla obrabiarek?

O debiucie na Przemysłowej Wiośnie w Kielcach, produkcji obrabiarek dostosowanych do potrzeb klienta oraz wpływie drukarek 3D na przyszłość obróbki skrawaniem opowiada Robert Małkowski z Wolfgripp.

więcej »
STOM 2018: ULT – Druk 3D wymaga skutecznej filtracji

O zbyt małej świadomości zagrożeń wynikających z substancji emitowanych w procesach druku 3D, wymaganiach rynków zachodnich w tym zakresie i systematycznej edukacji klientów z różnych branż przemysłowych opowiada Tomasz Słowik zajmujący się rozwojem biznesu w firmie ULT.

więcej »
STOM 2018: LVD – Przekraczamy kolejne granice

O nowatorskich rozwiązaniach w produkcji maszyn do gięcia, wykrawania i wycinania rozmawiamy z Jackiem Chwistem, general managerem z LVD-Polska.

więcej »
STOM 2018: igus – Tradycyjnie ponad 100 nowości w roku

O rozwoju technologii druku 3D, nowatorskich rozwiązaniach podbijających rynek i specyfice produktów firmy opowiada Daniel Marzec, dyrektor zarządzający obszaru systemów e-prowadnikowych z igus.

więcej »