Wywiady

Produkcja obrabiarek pod specjalne wymagania klienta

O produkcji obrabiarek przygotowywanych na specjalne zamówienia klientów rozmawiamy z Piotrem Szafranem, dyrektorem zarządzającym w firmie MultiMasz Szlifierki BIS.

więcej »
STOM 2018: Stäubli – Automatyzacja ma się dobrze

O tegorocznych targach kieleckich i perspektywach robotyzacji polskiego przemysłu rozmawiamy ze Zdzisławem Tomaszewskim, wiceprezesem Stäubli Łódź. 

więcej »
Sytuacja przemysłu narzędziowego

W jakim kierunku rozwija się przemysł narzędziowy, jakie materiały wykorzystuje się w produkcji narzędzi do obróbki metalu, co kształtuje ich rynek oraz dlaczego coraz popularniejsza staje się regeneracja – Marcin Sawczyn, dyrektor zarządzający w Haimer Polska.

więcej »
Hexagon stawia na inteligentną produkcję

- Inteligentniejsze metody pracy to szybszy i łatwiejszy dostęp do informacji o wyrobie i procesie. Dla klienta może to oznaczać znaczne skrócenie czasu i oszczędności materiału - podkreśla Witold Siemieniako, dyrektor zarządzający Hexagon Manufacturing Intelligence.

więcej »
Dyrektorów dwóch

W jakich branżach w Polsce sprawdza się rewolucyjna zmiana komponentów stalowych na trybo-polimerowe? W jakich kierunkach będzie się rozwijać igus Polska po zmianie osób zarządzających firmą? Daniel Marzec i Radomir Ochocki, którzy na początku roku objęli stanowiska Dyrektorów Zarządzających igus Polska opowiadają o planach i podsumowują rok 2017.

więcej »
Automatyzacja polskiego przemysłu. W jakim miejscu jesteśmy?

O sytuację polskiego przemysłu w kontekście automatyzacji procesów produkcyjnych zapytaliśmy przedstawicieli wybranych przedsiębiorstw aktywnych na polskim rynku.

więcej »
Tomasz Haiduk: W Przemyśle 4.0 kluczowa jest współpraca

– Polskie firmy starają się być innowacyjne, jednak wciąż jeszcze zbyt wiele czynników, zarówno wewnątrz firmy, jak i na zewnątrz, je ogranicza - mówi Tomasz Haiduk, dyrektor branż przemysłowych, członek zarządu Siemens Polska. – O tym, na ile skuteczni będziemy we wdrażaniu Industry 4.0, zadecyduje nastawienie na współpracę.

więcej »
Chłodzenie szaf sterowniczych

W klimatyzatorach szaf sterowniczych newralgicznym elementem może się okazać skraplacz, ponieważ jest najbardziej narażony na zabrudzenie, zaolejenie, zaklejenie, przez co spada jego wydajność chłodnicza i wzrasta pobór energii elektrycznej – mówi Marcin Lisowski, product manager Cooling Units w Rittal.

więcej »
Przemyślany wybór skanera 3D

Ceny skanerów 3D są bardzo zróżnicowane i zależne od klasy urzadzenia, np. skaner ręczny kosztuje ok 20 tys. euro, a skaner światła strukturalnego do pomiarów przemysłowych ok. 60 tys. euro – mówi w rozmowie z „MM Magazynem Przemysłowym” Paweł Woźniak, właściciel firmy B3D.

więcej »
Przemysł 4.0 oznacza zmianę mentalnościową [WYWIAD]

– Przemysł 4.0 to przede wszystkim zmiana mentalnościowa – podkreśla Andrzej Soldaty, lider Polskiej Platformy Przemysłu 4.0.  Jej celem jest kompetencyjne i technologiczne wspomaganie przedsiębiorstw, a w konsekwencji wzrost globalnej konkurencyjności polskiego przemysłu poprzez wdrażanie rozwiązań, jakie niesie za sobą czwarta rewolucja przemysłowa.

więcej »
Targi EUROTOOL. HIWIN: Wiele wyzwań i wytężona praca

O nowym typie prowadnic, automatyzacji procesów produkcyjnych oraz innowacyjnych rozwiązaniach w rozmowie z Dominiką Gorgosz opowiada Arkadiusz Grzelak, dyrektor handlowy Polska w firmie HIWIN.

więcej »
Targi EUROTOOL. OSG Poland: Projekty nie z tej ziemi

O targach EUROTOOL, innowacyjnych rozwiązaniach i materiałach oraz o kosmicznym projekcie Idea OSG 1 w rozmowie z Dominiką Gorgosz opowiadają Dariusz i Agnieszka Majer z firmy OSG Poland.

więcej »