Wywiady

Automatyzacja sprawdza się tylko w dużych fabrykach? To stereotyp

– Największą barierą robotyzacji w Polsce nadal jest brak wiedzy na temat korzyści oferowanych przez maszyny. Ten niedosyt argumentów przemawiających za zwiększaniem liczby maszyn w hali produkcyjnej rodzi wątpliwości producentów. Najczęściej żywią oni fałszywe przekonanie, że nie opłaca się automatyzować małych zakładów – mówi Jędrzej Kowalczyk, prezes zarządu FANUC Polska.

więcej »
Kimla: Otwartość na innowacje to jedno, a możliwość ich wdrażania to drugie

– Brak kapitału na inwestycje to największa bolączka naszych przedsiębiorców. Dotacje oczywiście pomagają, ale już nie tak jak kiedyś – mówi w rozmowie z „MM Magazynem Przemysłowym” Przemysław Kimla, prezes firmy Kimla, producenta obrabiarek CNC.

więcej »
Rok z dużymi sukcesami

– Już co czwarty przedsiębiorca korzystający z leasingu finansuje nim właśnie maszyny i urządzenia - mówi Piotr Klimczak, dyrektor Rynku Maszyn i Urządzeń w PKO Leasing. - To dobry trend dla branży, gdyż maszyny i urządzenia oraz transport ciężki to rynki, które mają wpływ na tworzenie PKB w Polsce.

więcej »
Zjednoczyć siły

– Chcemy jednoczyć siły i sumować możliwości firm obróbki stali w Polsce. Chcemy pokazać, że możliwości te są dużo większe, niż wynika z dostępnej wiedzy o nich, a jakość polskiej produkcji jest niedościgniona w całej Europie – mówi Dariusz Wódz z biura projektów i inwestycji Tech-Konsulting, która wprowadza właśnie na rynek aplikację wolne-moce.pl dla branży obróbki stali w Polsce.

więcej »
Rubikon automatyzacji i robotyzacji został przekroczony

– Już teraz jesteśmy świadkami czwartej rewolucji przemysłowej, choć to zapewne dopiero preludium tego, co czeka nas w przyszłości. Potwierdzeniem tego jest rosnące zainteresowanie rodzimych firm automatycznymi rozwiązaniami, przekładające się na ilość i jakość zapytań dotyczących konkretnych zastosowań – mówi Artur Thomas, menedżer projektów systemowych w Jungheinrich Polska.

więcej »
Outsourcing gospodarki olejowo-smarnej. Co można zyskać?

– Współpraca na zasadach outsourcingu olejowego wyeliminuje koszty potrzebne na zakup specjalistycznych narzędzi niezbędnych do sprawnej realizacji prac serwisowych oraz uwolni potencjał własnych służb utrzymania ruchu – mówi Jacek Bialik, kierownik Zespołu Serwisu Olejowego Orlen Oil.

więcej »
Cyfrowa transformacja kolei. Jak wypadamy na tle UE?

- Pociągi, które się nigdy nie spóźniają, to w obliczu technologicznych zmian nie tylko wizja przyszłości, ale bliska już rzeczywistość – przekonuje Krzysztof Celiński, prezes zarządu Siemens Mobility.

więcej »
Dobra perspektywa dla rynku maszyn i urządzeń

– Dostępne dane pozwalają oczekiwać, że sektor finansowania maszyn pozostanie jednym z głównych motorów wzrostu całego rynku leasingu w 2018 r., i prognozować utrzymanie wysokich wzrostów w 2019 r. – przekonuje Jacek Zwierski, dyrektor ds. rynku maszyn i urządzeń w Santander Leasing.

więcej »
PLASTPOL zawsze na europejskim poziomie

Nie ma ważniejszego wydarzenia dla polskiej branży przetwórstwa tworzyw sztucznych niż targi PLASTPOL w Kielcach. Wystawa to równocześnie najbardziej międzynarodowe targi w Polsce, które gromadzą ponad 50% wystawców zagranicznych. W 2019 r. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy odbędą się 28-31 maja. O tym, jak zapowiada się kolejna, 23. edycja, rozmawiamy z menagerem projektu - Agnieszką Dąbrowską.

więcej »
Moduły liniowe – szybkie, uniwersalne i funkcjonalne

O zastosowaniach modułów liniowych, ich wyposażeniu, możliwościach i kierunkach rozwoju opowiada Michał Tomala, Industry Distribution Manager Poland w firmie NTN-SNR.

więcej »
Grupa Messer obchodzi 120. urodziny

- Kierunkiem, w którym zmierzamy, jest specjalizacja i elastyczne dostosowanie naszej oferty do specyficznych potrzeb każdego klienta, traktowanego zawsze indywidualnie – mówi Zbigniew Mitukiewicz, dyrektor handlowy i prokurent w Messer Polska, przedsiębiorstwie chemicznym dostarczającym gazy techniczne.

więcej »
Noblista w dziedzinie robotyki: Potencjał cobotów jest nieograniczony

W maju 2018 r. Esben Østergaard, współzałożyciel i dyrektor ds. technologii (CTO) Universal Robots, otrzymał Nobla w dziedzinie robotyki – Engelberger Robotics Award 2018. W wywiadzie udzielonym „MM Magazynowi Przemysłowemu” opowiada o swojej pasji, perspektywach rozwoju cobotów i ich roli w nowej rzeczywistości przemysłowej.

więcej »