Wywiady

Linie produkcyjne coraz bardziej efektywne energetycznie

Efektywność energetyczna nabiera coraz większego znaczenia z punktu widzenia przedsiębiorstw produkcyjnych. O rosnącej roli tego zjawiska, stosowanych rozwiązaniach i technologiach oraz obszarach, w których można szukać oszczędności energii rozmawialiśmy z Pawłem Tomaszewskim, dyrektorem ds. marketingu w SKAMER-ACM.

więcej »
Innowacje podstawą rewolucji energetycznej i czwartej rewolucji przemysłowej

Od ponad 130 lat innowacje technologiczne są podstawą działalności ABB. Guido Jouret, dyrektor ds. cyfryzacji w ABB, odpowiedzialny za ABB Ability — portfolio rozwiązań cyfrowych firmy — mówi w wywiadzie o możliwościach, jakie otwierają się przed nami w związku z rewolucją energetyczną i czwartą rewolucją przemysłową.

więcej »
Kooperacja przedsiębiorstw zamiast rywalizacji

O tym, dlaczego firmy coraz częściej współpracują zamiast rywalizować, jakie korzyści ma z tego klient i gdzie szukać partnerów do współpracy, opowiada Miłosz Warachewicz, specjalista ośrodka sieci Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

więcej »
Outsourcing na rzecz natury

O systemie pełnej obsługi MEWA, korzyściach dla klienta i produktach przyjaznych dla środowiska opowiada Piotr Borowczyk, prezes zarządu MEWA Textil-Service.

więcej »
Elektromobilność w Polsce coraz bliżej

O tym, w jaki sposób elektromobilność może przyczynić się do rozwiązania problemów energetycznych i jakie inwestycje są konieczne, by trend ten mógł się rozwijać, opowiada Wojciech Dziwisz – kierownik ds. rozwoju biznesu e-mobility w ABB w Polsce.

więcej »
Efektywność energetyczna na liniach produkcyjnych

Czy polskie przedsiębiorstwa przemysłowe potrafią efektywnie korzystać z energii, jak sprawdzić stan efektywności energetycznej na linii produkcyjnej, gdzie szukać oszczędności i jakie rozwiązania pozwalają na oszczędność energii w zakładach – o tym wszystkim opowiadają przedstawiciele wybranych firm działających na polskim rynku.

więcej »
Wojciech Różalski: Innowacje w technice grzewczej są motorem napędowym branży

Rozmowa z Wojciechem Różalskim, dyrektorem zarządzającym DEFRO.

więcej »
W jakim kierunku podąża branża narzędziowa?

O kierunkach rozwoju branży narzędziowej, o nowych materiałach wykorzystywanych przy produkcji narzędzi do obróbki metalu oraz o regeneracji narzędzi mówi w rozmowie z MM Magazynem Przemysłowym Bogusław Tadla, general manager w TaeguTec Polska.

więcej »
Tomasz Haiduk: Małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce są coraz bardziej innowacyjne

- Najlepiej świadczy o tym fakt, że 14,5% swoich przychodów wydają one na innowacje. To jest duży strumień pieniędzy, a to oznacza, że chcą się rozwijać - zauważa w rozmowie z „MM Magazynem Przemysłowym” Tomasz Haiduk, dyrektor branż przemysłowych i członek zarządu w Siemens Polska. To jeden z wniosków z płynących z raportu „Smart Industry Polska 2018” przeprowadzonego przez firmę Siemens oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

więcej »
STOM 2018: ZEISS – Najnowsze skanery 3D, motocykl zeskanowany w pół godziny

O obecności na targach STOM i rosnącym zainteresowaniu technologią skanowania 3D opowiada Szymon Kamionka, inżynier sprzedaży systemów optycznych z ZEISS.

więcej »
Produkcja obrabiarek pod specjalne wymagania klienta

O produkcji obrabiarek przygotowywanych na specjalne zamówienia klientów rozmawiamy z Piotrem Szafranem, dyrektorem zarządzającym w firmie MultiMasz Szlifierki BIS.

więcej »
STOM 2018: PKO Leasing – Nowa strategia

Na temat nowej oferty dla dostawców maszyn, stworzonej po połączeniu dwóch znacznych graczy rynkowych: PKO Leasing i Raiffeisen-Leasing Polska, rozmawiamy z Piotrem Klimczakiem, dyrektorem rynku maszyn i urządzeń w PKO Leasing.

więcej »