Wywiady

Emilewicz: Wdrożenie Przemysłu 4.0 to konieczność [WYWIAD]

- Klucz do wprowadzenia rozwiązań Przemysłu 4.0 w polskich firmach leży w świadomości kadry menedżerskiej. Bez przekonania menedżerów o potrzebie działania w tym kierunku nie przeprowadzi się niezbędnych zmian – mówi minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

więcej »
Rewolucyjny druk 3D. Na czym polega jego fenomen?

– Celem druku 3D jest zrewolucjonizowanie zaplecza technologicznego poprzez zwiększenie swobody projektowania i wytwarzania w zakresach procesów produkcyjnych, w których klasyczne technologie się nie sprawdzają – mówi Bogdan Dąbrowski, AMPD Product Manager w Renishaw.

więcej »
Ekologiczne polimery

O nowoczesnych rozwiązaniach z tworzyw sztucznych i oszczędności energii przy ich wytwarzaniu opowiada Paulina Skowron, marketing manager w igus

więcej »
Czwarta rewolucja przemysłowa wkracza do logistyki

Logistyka w firmie nie może funkcjonować w oderwaniu od całościowego procesu, dlatego zmiany w produkcji muszą iść w parze z unowocześnianiem pozostałych obszarów. O tym, w jaki sposób automatyzacja, nowoczesne technologie komunikacji i inne rozwiązania kojarzone z czwartą rewolucją przemysłową wkraczają do logistyki, opowiadają przedstawiciele wybranych przedsiębiorstw.

więcej »
Technologie Przemysłu 4.0 i logistyki się przenikają

– Chociaż logistyka 4.0 rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie, cały czas jest wiele do zrobienia w tej kwestii – mówi w rozmowie z „MM Magazynem Przemysłowym” Karol Puk, kierownik Działu Doradztwa, Sprzedaży i Projektów w WObit.

więcej »
Zapobiegać awariom łożysk

O doborze łożysk i możliwościach zwiększania ich żywotności opowiada Michał Obrębski, manager produktu łożyska ślizgowe iglidur.

więcej »
Nowości w branży przecinarek plazmowych w 2019 roku 

W pełni automatyczne i szybkie znakowanie atramentowe na elementach wyciętych plazmą, nowoczesne systemy bezpieczeństwa oraz nowa klasa agregatów plazmowych "STANDARD+" – to tylko niektóre z nowinek technologicznych, które będą miały swoją premierę podczas tegorocznej edycji Targów STOM-BLECH & CUTTING w Kielcach.

więcej »
Bydgoski Klaster Przemysłowy – ważna część branży narzędziowo-przetwórczej

O Bydgoskim Klastrze Przemysłowym, działających w nim firmach, a także udziale Klastra w targach INNOFORM® rozmawialiśmy z Katarzyną Meger, prezesem zarządu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego.

więcej »
Robotyzacja odpowiedzią na niedobór pracowników

– W robotyzacji należy wiedzieć, czego nie warto automatyzować, chociażby ze względu na koszty czy duże skomplikowanie projektu – podkreśla Dawid Woźniak, kierownik sprzedaży Działu Robotyki w Yaskawa Polska.

więcej »
Dynamiczne cięcie możliwe jest przy coraz grubszych materiałach

 Obecnie, w erze rewolucji przemysłowej 4.0, głównym trendem jest przystosowanie maszyn do szybkiej wymiany informacji, zbierania danych i współpracy z systemami informatycznymi zastosowanymi w przedsiębiorstwie. Pozwala to na zarządzanie produkcją, zleceniami oraz zwiększa wydajność maszyn – mówi Maciej Dąbrowa, National Sales Manager w LVD-Polska.

więcej »
Ważne parametry środków smarnych

O czynnikach wpływających na skuteczność smarowania łożysk opowiada Michał Tomala, Industry Distribution Manager Poland w firmie NTN-SNR Polska.

więcej »
Przemysł maszynowy w Polsce zmienił się diametralnie

– Polskie firmy działające w przemyśle maszynowym są innowacyjne. Musimy być innowacyjni, aby konkurować z wieloletnią tradycją zagranicznych marek – mówi Marek Czarnecki, szef działu sprzedaży w Eagle Group.

więcej »