Wywiady

Inteligentne fabryki powstają na naszych oczach

Maszyny, które same stawiają diagnozę i z wyprzedzeniem zgłaszają konieczność naprawy, fabryki, w których wszystkie elementy pracują w jednej sieci i komunikują się bez udziału człowieka. To nie wycinek scenariusza z filmu sci-fi, to rewolucja przemysłowa, która staje się rzeczywistością. O tym, jak największe zakłady produkcyjne zmieniają się w inteligentne fabryki, rozmawiamy z Hubertem Kowalczykiem, managerem produktu e-prowadniki igus Polska.

więcej »
Trwają przygotowania do wire 2020 i Tube 2020

Na kolejnych targach wire 2020 and Tube 2020 odbędzie się spektakularna światowa premiera. Targi rozszerzają swoje portfolio o nowe produkty. Na pytania związane z wydarzeniem odpowiedział Friedrich-Georg Kehrer, dyrektor finansowy Metals and Flow Technologies w Messe Düsseldorf.

więcej »
RS Components stawia na konsekwentny rozwój

– Wychodzimy z modelu sprzedawcy produktu i stajemy się partnerem oraz konsultantem biznesowym wspierającym klientów w optymalizacji kosztów procesowych, a co za tym idzie – w oszczędności czasu i pieniędzy – mówi Karolina Szczepaniak-Batory, dyrektor zarządzająca na Europę Wschodnią w RS Components.

więcej »
Trendy w przemyśle narzędziowym

O trendach w przemyśle narzędziowym mówi Dariusz Ptaszkiewicz - dyrektor ds. rozwoju i techniki w firmie Fanar.

więcej »
Inteligentna logistyka dla przemysłu

- Nowoczesne technologie informatyczne i komunikacyjne umożliwiają cyfrowe połączenie pomiędzy pracownikami, maszynami, sprzętem logistycznym, autonomicznymi urządzeniami transportowymi, a nawet przedsiębiorstwami. Zaawansowana cyfryzacja systemów logistyki 4.0 występuje w praktycznie każdym aspekcie: zarządzaniu zasobami, WMS, zarządzaniu transportem, łańcuchem dostaw, intralogistyce i bezpieczeństwie informacji - mówi Mateusz Wiśniowski, CTO Robotics Expert, współzałożyciel spółki VersaBox.

więcej »
Trendy w przemyśle narzędziowym

- W ostatnich latach pojawił się nowy trend produkcji narzędzi o uniwersalnym przeznaczeniu i jednocześnie niespotykanej wcześniej wydajności i trwałości. Jest to ogromna zaleta dla użytkowników narzędzi skrawających w kontekście redukcji kosztów narzędzi, czasu ustawiania i planowania przezbrojeń - mówi Dariusz Ptaszkiewicz, dyrektor ds. rozwoju i techniki w Fanar.

więcej »
Roboty pracują również w małych firmach

 Rynek sprzedaży robotów rozwija się w bardzo szybkim tempie. Spowodowane to jest dynamicznym rozwojem techniki w dziedzinie sterowania i mechaniki robotów. Najnowsze roboty mają dużo większe możliwości techniczne od robotów sprzed kilku lat  mówi Andrzej Siennicki, dyrektor zarządzający w Cloos Polska.

więcej »
Bez automatyzacji nie ma przyszłości w logistyce

– Obecnie na rynku logistycznym panuje duża konkurencja. Aby jej sprostać, firmy zaczęły skupiać się na automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji, co w obecnych warunkach jest jedyną drogą do utrzymania konkurencyjności – mówi Marcin Kozłowski, dyrektor zarządzający w Baumalog. - Trudno dziś wyobrazić sobie firmy logistyczne lub centra dystrybucyjne, obsługujące niekiedy tysiące przesyłek dziennie, które funkcjonowałyby bez wykorzystania automatycznych systemów magazynowych, transportowych lub informatycznych służących do zarządzania przedsiębiorstwem bądź produkcją.

więcej »
Seron stawia na innowacje [WYWIAD]

– Skupiamy się na rozwoju wycinarek światłowodowych i wygląda na to, że idzie nam to całkiem dobrze. W samym 2019 r. zostały one nagrodzone trzema złotymi medalami za innowacyjność – mówi Artur Kołodziejczyk, CEO w Seron.

więcej »
Małe zakłady mogą zyskać na robotyzacji

– Małe zakłady wbrew pozorom mogą więcej zyskać na robotyzacji niż duże koncerny – przekonuje Michał Skorek, inżynier sprzedaży robotów przemysłowych w Stäubli Polska.

więcej »
Wydajność i jakość procesów obróbczych

Rozmowa z Arturem Bartkowiakiem, dyrektorem handlowym w KF-Domena.

więcej »
Rynek narzędzi skrawających

W ostatnich kilkunastu latach narzędzia skrawające i wykorzystywane w nich materiały bardzo się zmieniły. Można tu mówić wręcz o rewolucji, która cały czas trwa. Wciąż pojawiają się bowiem kolejne, bardziej zaawansowane rozwiązania narzędziowe. Ważna jest oszczędność energii, surowców i czasu obróbki.

więcej »
Automatyka kolejowa 4.0 – przyszłość w sterowaniu ruchem kolejowym

- Automatyka kolejowa powinna czerpać ze zwiększonych mocy obliczeniowych, możliwości optymalizacji transmisji, miniaturyzacji, ograniczania poboru mocy przy jednoczesnym konserwatywnym i bezwzględnym podejściu do elementów związanych z bezpieczeństwem prowadzenia ruchu kolejowego – mówi w rozmowie z „MM Magazynem Przemysłowym” Adam Szymankiewicz, dyrektor pionu automatyki kolejowej Siemens Mobility.

więcej »
Leasingowa hossa w Polsce bez zmian [WYWIAD]

- Rok 2018 był niezwykle udany dla całej branży leasingowej, szczególnie dla sektora maszyn i urządzeń – mówi Piotr Klimczak, dyrektor Rynku Maszyn i Urządzeń w PKO Leasing. – Branża prognozuje, że sektor maszyn i urządzeń pozostanie motorem wzrostu całego rynku leasingu w 2019 r. Wpływ na to będzie miała m.in. wciąż wysoka absorpcja środków unijnych – dodaje.

więcej »
Jak dobrać odpowiedni system magazynowy?

 O jakości funkcjonowania magazynu nie decydują pojedyncze elementy wyposażenia, ale raczej to, w jakim stopniu zastosowane rozwiązania są ze sobą komplementarne i kompatybilne i na ile odpowiadają potrzebom zakładu i specyfice jego pracy  Rafał Pańczyk, Advanced Applications Manager STILL Polska.

więcej »
Szanse i zagrożenia polskiej branży motoryzacyjnej

Przemysł motoryzacyjny stoi przed poważnymi wyzwaniami. O przyszłości polskiej branży automotive w kontekście zachodzących zmian globalnych rozmawialiśmy z Romanem Kantorskim, prezesem Polskiej Izby Motoryzacji.

więcej »
Emilewicz: Wdrożenie Przemysłu 4.0 to konieczność [WYWIAD]

- Klucz do wprowadzenia rozwiązań Przemysłu 4.0 w polskich firmach leży w świadomości kadry menedżerskiej. Bez przekonania menedżerów o potrzebie działania w tym kierunku nie przeprowadzi się niezbędnych zmian – mówi minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

więcej »