Wywiady

Zjednoczyć siły

– Chcemy jednoczyć siły i sumować możliwości firm obróbki stali w Polsce. Chcemy pokazać, że możliwości te są dużo większe, niż wynika z dostępnej wiedzy o nich, a jakość polskiej produkcji jest niedościgniona w całej Europie – mówi Dariusz Wódz z biura projektów i inwestycji Tech-Konsulting, która wprowadza właśnie na rynek aplikację wolne-moce.pl dla branży obróbki stali w Polsce.

więcej »
Rubikon automatyzacji i robotyzacji został przekroczony

– Już teraz jesteśmy świadkami czwartej rewolucji przemysłowej, choć to zapewne dopiero preludium tego, co czeka nas w przyszłości. Potwierdzeniem tego jest rosnące zainteresowanie rodzimych firm automatycznymi rozwiązaniami, przekładające się na ilość i jakość zapytań dotyczących konkretnych zastosowań – mówi Artur Thomas, menedżer projektów systemowych w Jungheinrich Polska.

więcej »
Outsourcing gospodarki olejowo-smarnej. Co można zyskać?

– Współpraca na zasadach outsourcingu olejowego wyeliminuje koszty potrzebne na zakup specjalistycznych narzędzi niezbędnych do sprawnej realizacji prac serwisowych oraz uwolni potencjał własnych służb utrzymania ruchu – mówi Jacek Bialik, kierownik Zespołu Serwisu Olejowego Orlen Oil.

więcej »
Cyfrowa transformacja kolei. Jak wypadamy na tle UE?

- Pociągi, które się nigdy nie spóźniają, to w obliczu technologicznych zmian nie tylko wizja przyszłości, ale bliska już rzeczywistość – przekonuje Krzysztof Celiński, prezes zarządu Siemens Mobility.

więcej »
Dobra perspektywa dla rynku maszyn i urządzeń

– Dostępne dane pozwalają oczekiwać, że sektor finansowania maszyn pozostanie jednym z głównych motorów wzrostu całego rynku leasingu w 2018 r., i prognozować utrzymanie wysokich wzrostów w 2019 r. – przekonuje Jacek Zwierski, dyrektor ds. rynku maszyn i urządzeń w Santander Leasing.

więcej »
PLASTPOL zawsze na europejskim poziomie

Nie ma ważniejszego wydarzenia dla polskiej branży przetwórstwa tworzyw sztucznych niż targi PLASTPOL w Kielcach. Wystawa to równocześnie najbardziej międzynarodowe targi w Polsce, które gromadzą ponad 50% wystawców zagranicznych. W 2019 r. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy odbędą się 28-31 maja. O tym, jak zapowiada się kolejna, 23. edycja, rozmawiamy z menagerem projektu - Agnieszką Dąbrowską.

więcej »
Moduły liniowe – szybkie, uniwersalne i funkcjonalne

O zastosowaniach modułów liniowych, ich wyposażeniu, możliwościach i kierunkach rozwoju opowiada Michał Tomala, Industry Distribution Manager Poland w firmie NTN-SNR.

więcej »
Grupa Messer obchodzi 120. urodziny

- Kierunkiem, w którym zmierzamy, jest specjalizacja i elastyczne dostosowanie naszej oferty do specyficznych potrzeb każdego klienta, traktowanego zawsze indywidualnie – mówi Zbigniew Mitukiewicz, dyrektor handlowy i prokurent w Messer Polska, przedsiębiorstwie chemicznym dostarczającym gazy techniczne.

więcej »
Noblista w dziedzinie robotyki: Potencjał cobotów jest nieograniczony

W maju 2018 r. Esben Østergaard, współzałożyciel i dyrektor ds. technologii (CTO) Universal Robots, otrzymał Nobla w dziedzinie robotyki – Engelberger Robotics Award 2018. W wywiadzie udzielonym „MM Magazynowi Przemysłowemu” opowiada o swojej pasji, perspektywach rozwoju cobotów i ich roli w nowej rzeczywistości przemysłowej.

więcej »
100-lecie firmy BOCCARD - "Najważniejsze jest bezpieczeństwo" 

O 100-leciu firmy BOCCARD, jej początkach, zrealizowanych projektach oraz najważniejszych wartościach w rozmowie z MM Magazynem Przemysłowym mówi Piotr Śledziński, dyrektor generalny BOCCARD Polska Sp. z o.o.

więcej »
Linie produkcyjne coraz bardziej efektywne energetycznie

Efektywność energetyczna nabiera coraz większego znaczenia z punktu widzenia przedsiębiorstw produkcyjnych. O rosnącej roli tego zjawiska, stosowanych rozwiązaniach i technologiach oraz obszarach, w których można szukać oszczędności energii rozmawialiśmy z Pawłem Tomaszewskim, dyrektorem ds. marketingu w SKAMER-ACM.

więcej »
Innowacje podstawą rewolucji energetycznej i czwartej rewolucji przemysłowej

Od ponad 130 lat innowacje technologiczne są podstawą działalności ABB. Guido Jouret, dyrektor ds. cyfryzacji w ABB, odpowiedzialny za ABB Ability — portfolio rozwiązań cyfrowych firmy — mówi w wywiadzie o możliwościach, jakie otwierają się przed nami w związku z rewolucją energetyczną i czwartą rewolucją przemysłową.

więcej »
Kooperacja przedsiębiorstw zamiast rywalizacji

O tym, dlaczego firmy coraz częściej współpracują zamiast rywalizować, jakie korzyści ma z tego klient i gdzie szukać partnerów do współpracy, opowiada Miłosz Warachewicz, specjalista ośrodka sieci Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

więcej »
Outsourcing na rzecz natury

O systemie pełnej obsługi MEWA, korzyściach dla klienta i produktach przyjaznych dla środowiska opowiada Piotr Borowczyk, prezes zarządu MEWA Textil-Service.

więcej »
Elektromobilność w Polsce coraz bliżej

O tym, w jaki sposób elektromobilność może przyczynić się do rozwiązania problemów energetycznych i jakie inwestycje są konieczne, by trend ten mógł się rozwijać, opowiada Wojciech Dziwisz – kierownik ds. rozwoju biznesu e-mobility w ABB w Polsce.

więcej »
Efektywność energetyczna na liniach produkcyjnych

Czy polskie przedsiębiorstwa przemysłowe potrafią efektywnie korzystać z energii, jak sprawdzić stan efektywności energetycznej na linii produkcyjnej, gdzie szukać oszczędności i jakie rozwiązania pozwalają na oszczędność energii w zakładach – o tym wszystkim opowiadają przedstawiciele wybranych firm działających na polskim rynku.

więcej »
Wojciech Różalski: Innowacje w technice grzewczej są motorem napędowym branży

Rozmowa z Wojciechem Różalskim, dyrektorem zarządzającym DEFRO.

więcej »