Automatyka

Wirtualny montaż

W czasach, gdy maszyny stają się coraz inteligentniejsze, komunikują się ze sobą w ramach sieci i potrafią same organizować sobie pracę, nawet proste stanowiska produkcyjno-montażowe muszą ulec daleko idącej reorganizacji. Zmiany dotyczą również sektorów, które do niedawna uchodziły za odporne na cyfryzację, jak np. montaż czy dostawy magazynowe.

więcej »
Przemysł złapany w sieć

Trudno mówić o nowoczesnych procesach produkcyjnych bez podkreślenia istotnej roli sieci komunikacyjnych. Urządzenia do transmisji danych między systemami informatycznymi a automatyką scalają przedsiębiorstwo w sprawnie funkcjonujący organizm. Wraz z rozwojem technologii komunikacyjnych dynamicznie rozwija się też rynek komponentów sieciowych.

więcej »
Nowoczesny znaczy zautomatyzowany

Wprowadzenie rozwiązań automatyzacji w magazynie usprawnia jego działanie i zachodzące w nim procesy przyjmowania, składowania, kompletowania i wydawania towarów.

więcej »
Nowoczesna fabryka książek z systemem automatyki budynkowej

W Szczecinie znajduje się jeden z najnowocześniejszych w Europie Środkowo-Wschodniej zakładów produkujących książki. Booksfactory to ciekawy przykład, pokazujący jak pod jednym dachem można połączyć wydajną produkcję z energooszczędnymi instalacjami automatyki budynkowej. 

więcej »
Automatyka napędzana powietrzem

Od dłuższego czasu napędy pneumatyczne cieszą się dużą popularnością wśród konstruktorów tworzących automatyczne systemy przemysłowe. Wynika to z wielu zalet układów wykorzystujących sprężone gazy.

więcej »
Nowoczesne techniki magazynowe w polskim wojsku

W ratownictwie morskim liczy się szybkość i skuteczność działania. Śmigłowce wykorzystywane do akcji muszą być w pełni sprawne i odpowiadać potrzebom rozwijającej się polskiej armii. Jednym z technologicznych rozwiązań wspierających odpowiednie przechowywanie i serwisowanie części do helikopterów Anakonda jest system regału automatycznego Modula dostarczony przez polską firmę Baumalog.

więcej »
DEUS EX MACHINA – sztuczna inteligencja w natarciu

Produkcja połączona w jedną sieć i cyfryzacja procesów gospodarczych, charakterystyczne dla Przemysłu 4.0, od wielu lat znajdują się w centrum zainteresowania branży maszynowej.

więcej »
Coraz lżejsze i bardziej mobilne – ramiona pomiarowe

Bieżąca kontrola procesu produkcyjnego i dostaw pozwala zachować odpowiednią jakość i zgodności z wymogami. Ważną rolę odgrywają tu maszyny pomiarowe, powoli wypierane przez mobilne ramiona pomiarowe.

więcej »
Połączenia gwintowe

Czy w maszynach działających w normalnych warunkach, czy w ekstremalnych środowiskach pracy (np. pod wodą) – połączenia gwintowe muszą spełniać wiele technicznych kryteriów. Planowanie ich zastosowania wymaga zatem kompleksowego podejścia. 

więcej »
Niezbędna automatyzacja produkcji

Aby myśleć o poważnej rywalizacji o klienta na coraz bardziej konkurencyjnych rynkach, trzeba zdecydowanie automatyzować produkcję. 

więcej »
Ręczne manipulatory przemysłowe

Manipulatory przemysłowe nie tylko zwiększają wydajność i ergonomię pracy, ale przede wszystkim odciążają pracowników i zapewniają im bezpieczeństwo.

więcej »
Zaawansowana komunikacja z maszyną

Wydajniejsze procesory, zaawansowane funkcjonalności i rozbudowane interfejsy komunikacyjne – to tylko niektóre oczekiwania wobec paneli operatorskich HMI w dobie postępującej informatyzacji.

więcej »