Automatyka

Automatyka napędzana powietrzem

Od dłuższego czasu napędy pneumatyczne cieszą się dużą popularnością wśród konstruktorów tworzących automatyczne systemy przemysłowe. Wynika to z wielu zalet układów wykorzystujących sprężone gazy.

więcej »
Nowoczesne techniki magazynowe w polskim wojsku

W ratownictwie morskim liczy się szybkość i skuteczność działania. Śmigłowce wykorzystywane do akcji muszą być w pełni sprawne i odpowiadać potrzebom rozwijającej się polskiej armii. Jednym z technologicznych rozwiązań wspierających odpowiednie przechowywanie i serwisowanie części do helikopterów Anakonda jest system regału automatycznego Modula dostarczony przez polską firmę Baumalog.

więcej »
DEUS EX MACHINA – sztuczna inteligencja w natarciu

Produkcja połączona w jedną sieć i cyfryzacja procesów gospodarczych, charakterystyczne dla Przemysłu 4.0, od wielu lat znajdują się w centrum zainteresowania branży maszynowej.

więcej »
Coraz lżejsze i bardziej mobilne – ramiona pomiarowe

Bieżąca kontrola procesu produkcyjnego i dostaw pozwala zachować odpowiednią jakość i zgodności z wymogami. Ważną rolę odgrywają tu maszyny pomiarowe, powoli wypierane przez mobilne ramiona pomiarowe.

więcej »
Połączenia gwintowe

Czy w maszynach działających w normalnych warunkach, czy w ekstremalnych środowiskach pracy (np. pod wodą) – połączenia gwintowe muszą spełniać wiele technicznych kryteriów. Planowanie ich zastosowania wymaga zatem kompleksowego podejścia. 

więcej »
Niezbędna automatyzacja produkcji

Aby myśleć o poważnej rywalizacji o klienta na coraz bardziej konkurencyjnych rynkach, trzeba zdecydowanie automatyzować produkcję. 

więcej »
Ręczne manipulatory przemysłowe

Manipulatory przemysłowe nie tylko zwiększają wydajność i ergonomię pracy, ale przede wszystkim odciążają pracowników i zapewniają im bezpieczeństwo.

więcej »
Zaawansowana komunikacja z maszyną

Wydajniejsze procesory, zaawansowane funkcjonalności i rozbudowane interfejsy komunikacyjne – to tylko niektóre oczekiwania wobec paneli operatorskich HMI w dobie postępującej informatyzacji.

więcej »
Moc napędu bez szczotki

Znacznie większa sprawność energetyczna i żywotność niż w przypadku napędów klasycznych i szeroki zakres regulacji prędkości obrotowej to tylko niektóre zalety silników bezszczotkowych.

więcej »
Swobodne chłodzenie – bilans 

Szefowie IT nieustannie stoją przed wyzwaniem optymalizacji bieżących kosztów eksploatacji centrum danych, w tym kosztów energii potrzebnej do chłodzenia.

więcej »
Elektroniczne czujniki ciśnienia

Ciśnienie, obok temperatury i wilgotności, należy do najczęściej kontrolowanych wielkości fizycznych.

więcej »
Reduktor STM Team napędzający ekstruder do produkcji granulatu z tworzywa sztucznego

Coraz doskonalsza relacja gabarytów i masy do wyjściowego momentu obrotowego, zwiększona trwałość łożysk i wydłużona żywotność pracy – to charakterystyka przekładni najnowszych generacji.

więcej »