Cięcie i spawanie

Ostro, ale bezpiecznie. Rynek narzędzi tnących rozwija się intensywnie

W ofercie są dziś ostrza o wyjątkowej twardości, ergonomiczne rękojeści chroniące mięśnie przed wysiłkiem i wytrzymałe konstrukcje. Królują tu trzy słowa klucze: skuteczność cięcia, bezpieczeństwo i komfort.

więcej »
Metody spawania stali nierdzewnej

Stal nierdzewna, w przeciwieństwie do stali niskostopowych lub węglowych, to materiał odporny na korozję. Stąd też zastosowanie znajduje przede wszystkim w zakładach chemicznych, przetwórstwie spożywczym oraz przemyśle farmaceutycznym i naftowym. 

więcej »
Case study: EAGLE iNspire 1530 F 6.0 w firmie ASCO 

Firma POWER–TECH specjalizuje się w produkcji systemów cięcia laserowego, wykorzystujących zaawansowaną technologię laserową – źródło lasera fiber. Maszyny tego typu otwierają spektrum nowych możliwości produkcyjnych dla wszystkich firm, które zajmują się obróbką stali i metali kolorowych. Jednym z takich przedsiębiorstw jest ASCO z Torunia, które zdecydowało się na zakup wycinarki EAGLE iNspire 1530 F 6.0.

więcej »
Metody tradycyjne, urządzenia spawalnicze coraz nowocześniejsze

Decydując się na konkretne urządzenie spawalnicze, klienci muszą uwzględniać nie tylko kryteria ekonomiczne i techniczne, ale też normatywne i organizacyjne. Rozwój rynku i trudna sytuacja kadrowa sprawiają, że coraz istotniejszą rolę odgrywają zaawansowanie funkcje wspierające pracę spawaczy.

więcej »
Odporne i lekkie, ale trudne w obróbce

Doskonałe parametry mechaniczne i wytrzymałościowe oraz niewielki ciężar własny sprawiają, że kompozyty odkrywane są w kolejnych obszarach zastosowań. Od kosmonautyki przez technikę jądrową po sprzęt rekreacyjny i produkty elektroniczne.

więcej »
Kemppi definiuje na nowo spawanie w najbardziej wymagających warunkach przemysłowych 

W dobie szybkich przemian w każdej branży ciężka produkcja przemysłowa napotyka na nowe możliwości i wyzwania w niespotykanym dotychczas tempie. Digitalizacja, automatyzacja, rosnąca liczba przepisów, a także potrzeba usprawnienia łańcuchów dostaw produkcyjnych mają na celu utrzymanie konkurencyjności w procesie produkcji spawalniczej. Równocześnie stosowanie bardziej wytrzymałych i odpornych na korozję materiałów o coraz lepszych właściwościach sprawia, że spawanie staje się trudniejsze.

więcej »
Najnowsze trendy w technologii cięcia

Rozwój źródeł laserowych, automatyzacja, dostosowanie się do wymogów wynikających z czwartej rewolucji przemysłowej i zmieniających się dynamicznie potrzeb klientów – to główne trendy, na jakie zwracają uwagę producenci maszyn do cięcia.

więcej »
Wyciągnąć i wyczyścić – filtracja dymu i pyłu laserowego

Powszechne już dziś wykorzystanie lasera do cięcia metalu i tworzyw sztucznych, wiercenia, zgrzewania, grawerowania czy ablacji daje gwarancję dokładności obróbki, wytrzymałości narzędzia i minimalizacji odpadów. 

więcej »
Materiały przyszłości w procesie cięcia

Budownictwo, lotnictwo i astronautyka, transport kołowy i szynowy, biomedycyna, produkcja części maszyn, urządzeń i wyrobów sprzętu sportowego – to tyko kilka obszarów, w których wykorzystuje się materiały kompozytowe. Ze względu na ich coraz powszechniejsze użycie opracowywane są nie tylko nowe kombinacje materiałów, ale i nowe technologie cięcia.

więcej »
Twarde tworzywa sztuczne – wyzwanie dla obróbki

Dwie wiodące metody cięcia twardych tworzyw sztucznych to cięcie przy użyciu lasera CO2 i cięcie z wykorzystaniem strugi wodnej

więcej »
Łączenie blach przez prasowanie na zimno

Łączenia blach bez użycia łączników, tzw. klinczing, jest metodą skuteczną i od niedawna stosowaną na masową skalę.

więcej »
Wysokowydajne spawanie

Każde znaczące skrócenie czasu spajania wpływa na obniżenie kosztów oraz dotrzymanie terminów realizacji zleceń.

więcej »