Ochrona przed korozją

Sodowanie - innowacyjne czyszczenie powierzchni

Soda oczyszczona jest nieinwazyjną substancją, która nie ma właściwości ściernych. Wykorzystuje się ją do błyskawicznego, bezpiecznego i skutecznego oczyszczania maszynowego, zwanego sodowaniem. Dzięki nowatorskiej technologii soda w momencie styczności z powierzchnią eksploduje i pozwala usunąć różnego rodzaju brud.

więcej »
Oksydowanie łożysk walcowych. Jakie są zalety i wady?

Oksydowanie podzespołów z żelaza lub stali w celu zabezpieczenia przed korozją lub zdobienia ma długą tradycję. W kontekście zastosowania technologicznego - jako wpływanie na właściwości powierzchni bądź podzespołów - oksydowanie objęto normą,  aby ujednolicić procedury, wymogi i metody sprawdzania i jeszcze bardziej dopracowano do stosowania w obszarze łożysk walcowych. 

więcej »
Powierzchnia w gotowości

Przygotowanie powierzchni metali lub tworzyw sztucznych do dalszych procesów, niezależnie od zastosowanej metody – mechanicznej, chemicznej, elektrochemicznej, termicznej – ma kluczowy wpływ na jakość powłok i detali.

więcej »
Systemy centralnego smarowania – dla wydajnej i długotrwałej pracy maszyn

Właściwa praca maszyn i ich długa żywotność nie byłyby możliwe bez stosowania odpowiedniego smarowania, którego głównym zadaniem jest ograniczanie negatywnych skutków tarcia, prowadzących do awarii i kosztownych przerw w procesie produkcyjnym.

więcej »
Mycie przemysłowe – czysty interes

Mycie części w toku produkcji to jeden z najważniejszych etapów technologicznych w nowoczesnym przemyśle. Współczesne instalacje myjące łączą ze sobą w jednym procesie różne środki i technologie mycia, dzięki czemu zabiegi czyszczące zyskują na wydajności i skuteczności.

więcej »
Metale pod natryskiem

Za pomocą fachowo dobranych technologii chemicznej obróbki wstępnej można nie tylko usunąć z powierzchni metali smary, oleje i inne zanieczyszczenia, ale też m.in. zwiększyć wytrzymałość materiału.

więcej »
Ochrona antykorozyjna rurociągów

Według szacunków rocznie korozja niszczy nawet 25 mln ton stali, co przekłada się na ogromne straty finansowe. Jak jej zapobiec?

więcej »
Opakowania antykorozyjne z lotnymi inhibitorami korozji

Dzięki specjalnym substancjom lotnym opakowanie antykorozyjne są skutecznym sposobem na zabezpieczenie elementów metalowych przed negatywnym działaniem korozji, wilgoci i innych szkodliwych czynników zewnętrznych.

więcej »
Przygotowanie powierzchni ma znaczenie

Powłoki proszkowe tworzą gładkie powierzchnie, jednak oprócz ładnego wyglądu liczy się wytrzymałość i ochrona antykorozyjna, a tę można uzyskać dzięki właściwej obróbce elementów przed malowaniem.

więcej »
Automatyczne przygotowanie powierzchni do malowania

Firma Rösler zaprojektowała, według specjalnych wymagań klienta, w pełni automatyczną, zawieszkową maszynę do obróbki strumieniowo-ściernej, która przeznaczona jest dla szerokiego zakresu detali oraz montażu na ograniczonej przestrzeni.

więcej »
Innowacyjna metoda strumieniowo-ścierna do usuwania zgorzeliny z wałów korbowych

Wały korbowe kute i hartowane w firmie ThyssenKrupp Gerlach poddawane są obróbce strumieniowo-ściernej w celu otrzymania absolutnie czystej powierzchni pozbawionej zgorzeliny. W tym celu przedsiębiorstwo to zainwestowało w innowacyjny system firmy Rösler.

więcej »
Smarowanie łożysk przedłuża bezawaryjną pracę maszyn

Trwałość i niezawodność wielu urządzeń zależy od sposobu konserwacji znajdujących się w nich łożysk. Podstawą dobrej pracy tych elementów jest dobór odpowiedniego środka smarnego i regularna kontrola jego jakości oraz ewentualna wymiana.

więcej »