Produkcja mechaniczna

Twarde, odporne i ostre – ceramiczne narzędzia do obróbki

Szlifowanie, szczotkowanie, gratowanie, polerowanie – to tylko kilka przykładów wykończeniowej obróbki powierzchni.

więcej »
Wały korbowe można produkować bez wypływek

Dzięki technologiom walcowania poprzeczno-klinowego i kucia wielokierunkowego wały korbowe można tworzyć szybciej i lepiej.

więcej »
Produkcja narzędzi i form przy użyciu 5-osiowych centrów obróbczych

Konsekwentne instalowanie wysokowydajnych 5-osiowych centrów obróbczych CNC firmy Hermle pozwala działowi produkcji narzędzi i form w przedsiębiorstwie Hirschmann Automotive na wydajniejsze niż kiedykolwiek wcześniej przekształcanie innowacji technicznych w produkty mechatroniczne o wysokiej jakości.

więcej »
Łamacze wiórów w obróbce szybkościowej

Wióry stanowią nieunikniony efekt obróbki nie tylko drewna, ale także wielu innych materiałów.

więcej »
Wiertła do materiałów kompozytowych

Obok wielu zalet, którymi charakteryzują się materiały kompozytowe, pojawiają się też trudności w ich obróbce.

więcej »
Gięcie w kilkunastu osiach

Przyszłość przemysłowego gięcia rur i profili należy do elektrycznych giętarek CNC zintegrowanych ze zautomatyzowanymi a często i zrobotyzowanymi gniazdami produkcyjnymi obsługiwanymi z poziomu komputera lub dotykowego panelu HMI.

więcej »
Produkcja nieokrągłych kół zębatych za pomocą frezarki obwiedniowej

Produkcja nieokrągłych kół zębatych stanowi niemałe wyzwanie.

więcej »
Mechaniczne przenoszenie napędu

Przekładnie mechaniczne to mechanizmy służące do przenoszenia energii, a najczęściej stosowane są do przenoszenia równomiernego ruchu obrotowego, który w napędach maszyn jest najpopularniejszy, ponieważ straty energii są przy nim najmniejsze.

więcej »
Technologiczny tytan gięcia

Bogaty asortyment elektronicznych systemów kontrolno-pomiarowych i wyposażenia dodatkowego czyni z nowoczesnych pras krawędziowych urządzenia niezwykle zaawansowane technologicznie, a jednocześnie niemal samowystarczalne w zakresie obsługi.

więcej »
Napęd AC Unidrive - moc i niezawodność w mniejszej obudowie

Większa wydajność produkcji przy jak najniższych kosztach – to niezmienne wyzwanie dla wszystkich przedsiębiorstw produkcyjnych. Starają się one działać oszczędnie przy możliwie największym wykorzystaniu procesów produkcyjnych, co stawia pod ciągłą presją niezawodność, wydajność i parametry pracy.

więcej »
Przemysłowa hybryda – obróbki i obrabiarki hybrydowe

Obróbki hybrydowe stanowią kombinację lub zespolenie dwóch lub więcej tradycyjnych i niekonwencjonalnych technik wytwarzania i jako takie zaliczane są do zaawansowanych technologii kształtowania materiału.

więcej »
Stabilne parametry dla automatów wielowrzecionowych

Wielowrzecionowe centra obróbkowe są wprawdzie bardzo wydajne, ale wykazują niekiedy niższą stabilność procesu w porównaniu do maszyn konwencjonalnych. Opracowano jednak metodologię, za pomocą której można efektywnie i szybko określić optymalne parametry procesu.

więcej »