Produkcja mechaniczna

Nowe metody obróbki wewnętrznej

Przełomowa metodę toczenia wewnętrznego obiecuje firma Sandvik Coromant, która wprowadza do asortymentu głowicę CoroTurn Prime SL. Głowica może być wykorzystana wszędzie tam, gdzie wykonuje się obróbkę w otworach o średnicy powyżej 90 mm (3.5 cala), na wysięgach o długości do 8-10 krotności średnicy.

więcej »
Lutowanie laserowe w produkcji wielkoseryjnej

Wraz z miniaturyzacją obrabianych komponentów oraz postępem w rozwoju nowych materiałów, często cechujących się większą wrażliwością na wysokie temperatury, lutowanie laserowe coraz bardziej zyskuje na znaczeniu, oferując możliwość łatwej automatyzacji i dużą dostępność niezależnie od kształtu detali. Szczególnie istotną rolę odgrywa ono w procesach produkcji wielkoseryjnej wymagających ograniczenia strefy wpływu ciepła i precyzyjnego sterowania podawaniem spoiwa, np. w sektorze motoryzacyjnym oraz w produkcji elektroniki i optoelektroniki.

więcej »
Laser znaczy wszystko

Świetnie sprawdza się w znakowaniu i grawerowaniu niemal wszystkich materiałów, począwszy od metali i aluminium, przez drewno, papier i skórę, aż po tworzywa sztuczne. Laser – mimo wysokich kosztów inwestycyjnych – ma wiele zalet: gwarantuje bardzo wysoką jakość, trwałość i czytelność oznaczeń przy niskich kosztach eksploatacji i konserwacji.

więcej »
Regeneracja narzędzi skrawających

Profesjonalnie zregenerowane narzędzia niczym nie ustępują nowym. Ich jakość jest prawie identyczna, a rozwiązanie to wiąże się ze znacznie mniejszymi kosztami niż zakup nowego odpowiednika. Regeneracji można poddać niemal wszystkie narzędzia wykorzystywane w produkcji. W procesie tym można zachować wszystkie ich parametry (średnicę, wymiary, geometrię) bądź też je zmodyfikować w zależności od potrzeb klienta, wynikających np. z konieczności zastosowania niestandardowych płytek w narzędziach składanych czy wstawienia w nie dodatkowych gniazd.

więcej »
Prosta i wygodna droga do wysokiej produktywności

Zwiększające wydajność frezowania walcowego superstopów żaroodpornych z grupy ISO S frezy trzpieniowe do wysokich posuwów doskonale nadają się do zastosowań w przemyśle lotniczym.

więcej »
Dłutowanie na obrabiarkach CNC

Coraz bardziej powszechne obrabiarki CNC ułatwiają procesy dłutowania, poszerzając możliwości technologiczne, szczególnie w zakresie produkcji jednostkowej, przy niewielkich kosztach wdrożeniowych.

więcej »
Twarde, odporne i ostre – ceramiczne narzędzia do obróbki

Szlifowanie, szczotkowanie, gratowanie, polerowanie – to tylko kilka przykładów wykończeniowej obróbki powierzchni.

więcej »
Wały korbowe można produkować bez wypływek

Dzięki technologiom walcowania poprzeczno-klinowego i kucia wielokierunkowego wały korbowe można tworzyć szybciej i lepiej.

więcej »
Produkcja narzędzi i form przy użyciu 5-osiowych centrów obróbczych

Konsekwentne instalowanie wysokowydajnych 5-osiowych centrów obróbczych CNC firmy Hermle pozwala działowi produkcji narzędzi i form w przedsiębiorstwie Hirschmann Automotive na wydajniejsze niż kiedykolwiek wcześniej przekształcanie innowacji technicznych w produkty mechatroniczne o wysokiej jakości.

więcej »
Łamacze wiórów w obróbce szybkościowej

Wióry stanowią nieunikniony efekt obróbki nie tylko drewna, ale także wielu innych materiałów.

więcej »
Wiertła do materiałów kompozytowych

Obok wielu zalet, którymi charakteryzują się materiały kompozytowe, pojawiają się też trudności w ich obróbce.

więcej »
Gięcie w kilkunastu osiach

Przyszłość przemysłowego gięcia rur i profili należy do elektrycznych giętarek CNC zintegrowanych ze zautomatyzowanymi a często i zrobotyzowanymi gniazdami produkcyjnymi obsługiwanymi z poziomu komputera lub dotykowego panelu HMI.

więcej »