Produkcja mechaniczna

Prosta i wygodna droga do wysokiej produktywności

Zwiększające wydajność frezowania walcowego superstopów żaroodpornych z grupy ISO S frezy trzpieniowe do wysokich posuwów doskonale nadają się do zastosowań w przemyśle lotniczym.

więcej »
Dłutowanie na obrabiarkach CNC

Coraz bardziej powszechne obrabiarki CNC ułatwiają procesy dłutowania, poszerzając możliwości technologiczne, szczególnie w zakresie produkcji jednostkowej, przy niewielkich kosztach wdrożeniowych.

więcej »
Twarde, odporne i ostre – ceramiczne narzędzia do obróbki

Szlifowanie, szczotkowanie, gratowanie, polerowanie – to tylko kilka przykładów wykończeniowej obróbki powierzchni.

więcej »
Wały korbowe można produkować bez wypływek

Dzięki technologiom walcowania poprzeczno-klinowego i kucia wielokierunkowego wały korbowe można tworzyć szybciej i lepiej.

więcej »
Produkcja narzędzi i form przy użyciu 5-osiowych centrów obróbczych

Konsekwentne instalowanie wysokowydajnych 5-osiowych centrów obróbczych CNC firmy Hermle pozwala działowi produkcji narzędzi i form w przedsiębiorstwie Hirschmann Automotive na wydajniejsze niż kiedykolwiek wcześniej przekształcanie innowacji technicznych w produkty mechatroniczne o wysokiej jakości.

więcej »
Łamacze wiórów w obróbce szybkościowej

Wióry stanowią nieunikniony efekt obróbki nie tylko drewna, ale także wielu innych materiałów.

więcej »
Wiertła do materiałów kompozytowych

Obok wielu zalet, którymi charakteryzują się materiały kompozytowe, pojawiają się też trudności w ich obróbce.

więcej »
Gięcie w kilkunastu osiach

Przyszłość przemysłowego gięcia rur i profili należy do elektrycznych giętarek CNC zintegrowanych ze zautomatyzowanymi a często i zrobotyzowanymi gniazdami produkcyjnymi obsługiwanymi z poziomu komputera lub dotykowego panelu HMI.

więcej »
Produkcja nieokrągłych kół zębatych za pomocą frezarki obwiedniowej

Produkcja nieokrągłych kół zębatych stanowi niemałe wyzwanie.

więcej »
Mechaniczne przenoszenie napędu

Przekładnie mechaniczne to mechanizmy służące do przenoszenia energii, a najczęściej stosowane są do przenoszenia równomiernego ruchu obrotowego, który w napędach maszyn jest najpopularniejszy, ponieważ straty energii są przy nim najmniejsze.

więcej »
Technologiczny tytan gięcia

Bogaty asortyment elektronicznych systemów kontrolno-pomiarowych i wyposażenia dodatkowego czyni z nowoczesnych pras krawędziowych urządzenia niezwykle zaawansowane technologicznie, a jednocześnie niemal samowystarczalne w zakresie obsługi.

więcej »
Napęd AC Unidrive - moc i niezawodność w mniejszej obudowie

Większa wydajność produkcji przy jak najniższych kosztach – to niezmienne wyzwanie dla wszystkich przedsiębiorstw produkcyjnych. Starają się one działać oszczędnie przy możliwie największym wykorzystaniu procesów produkcyjnych, co stawia pod ciągłą presją niezawodność, wydajność i parametry pracy.

więcej »