Projektowanie i konstrukcje

Symulacja procesów, czyli czysty zysk

Aby sprostać rosnącym wymaganiom jakościowym i technologicznym rynku, nowoczesne przedsiębiorstwa muszą elastycznie dostosowywać swoją ofertę do wymagań klientów, wprowadzać doskonalsze wersje wyrobów i zwiększać asortyment o nowe rozwiązania.

więcej »
Wydajność sterowana światłem

Niewiele czynników oddziałuje na człowieka tak intensywnie jak światło. Nasz biorytm, tzw. zegar biologiczny, jest determinowany porą dnia i porą roku. Światło znacząco wpływa na nasz nastrój i produktywność, co więcej – odpowiednie jego wykorzystanie pozwala efektywnie kontrolować te dwie zmienne. Zagadnieniem tym zajmują się dziś nie tylko naukowcy, ale też przedstawiciele świata przemysłu i gospodarki, którzy dostrzegli właściwości światła i próbują wykorzystać je do realizacji własnych celów.

więcej »
Rozdmuchiwanie w przetwórstwie tworzyw polimerowych

Technologia rozdmuchiwania, która znalazła zastosowanie w dwóch najważniejszych metodach przetwórstwa tworzyw, tj. wytłaczaniu i wtryskiwaniu, pozwala na wielkoseryjny i masowy wyrób pojemników i folii w postaci rękawów rurowych. Korzyści ekonomiczne, wysoka jakość i właściwości użytkowe otrzymywanych wyrobów sprawiły, że wytłaczanie z rozdmuchiwaniem i wtryskiwanie z rozdmuchiwaniem stały się w tym obszarze dominującymi metodami obróbki.

więcej »
Walidacja bezpieczeństwa maszyn

Żaden wypadek podczas użytkowania jakiejkolwiek maszyny w dowolnym zakładzie przemysłowym nie jest czymś, co można uznać za stan normalny czy choćby, nawet wyjątkowo, dopuszczalny. Ostateczne potwierdzenie, że naszym pracownikom podczas obsługi maszyn nic nie zagraża, stanowi walidacja systemów bezpieczeństwa.

więcej »
Wolne od pyłów. Jakie instalacje wybrać?

O tym, że ochrona zdrowia pracowników i stworzenie im odpowiedniego środowiska pracy są przynajmniej tak samo ważne jak rygorystyczna dbałość o normy jakościowe produkcji, nie trzeba nikogo przekonywać. Zasadne jest więc pytanie nie o to, czy hale produkcyjne wyposażać w instalacje odpylające, ale – jakiego rodzaju instalacje wybrać.

więcej »
Hale namiotowe w przemyśle

Coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców cieszą się hale namiotowe. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Dzięki prostocie konstrukcji, szybkości montażu, funkcjonalności oraz cenie stanowią one doskonałą alternatywę dla tradycyjnych obiektów murowanych i stalowych. Ponadto hale nie tylko świetnie sprawdzają się jako przestrzenie magazynowe do składowania towarów, ale też z powodzeniem mogą być wykorzystywane jako powierzchnie warsztatowe, produkcyjne czy przemysłowe.

więcej »
System szyty na miarę

Wyspecjalizowane oprogramowanie informatyczne ERP tworzy platformę wymiany i agregacji danych między najważniejszymi obszarami funkcjonowania zakładów.

więcej »
Szybka komunikacja TCP/IP w sieciach średniego i niskiego napięcia

Od ponad 25 lat obserwujemy dynamiczny rozwój sieci szkieletowej TCP/IP w obszarze sieci przesyłowych i dystrybucyjnych niskiego (NN) i wysokiego napięcia (WN) z wykorzystaniem traktów światłowodowych.

więcej »
Lepsza izolacja to mniejsze koszty

Izolacja rurociągów i zbiorników sprawia, że do ich zawartości nie przedostaje się zimno i nie ucieka z niego ciepło. Jej skuteczność jednak zależy od właściwego doboru materiałów izolacyjnych.

więcej »
Pod czujnym okiem kamer

Systemy inteligentnego monitoringu wizyjnego, oplatające coraz gęstszą pajęczyną ulice polskich miast, śmiało wkraczają również do hal produkcyjnych.

więcej »
Dobór przetwornicy częstotliwości w pięciu krokach

Podstawowym kryterium decydującym o poprawności działania układu napędowego jest odpowiedni dobór falownika.

więcej »
Integracja Solid Edge i NX CAM 

Grupa Diakont opracowuje, produkuje i dostarcza nowoczesne systemy bezpieczeństwa dla przemysłu jądrowego i sektora gazu ziemnego.

więcej »