Robotyzacja

Zrobotyzowane spawanie hybrydowe

W procesach spawalniczych można dziś wyróżnić dwa główne trendy, rozwijające się obok klasycznych technik spawania. To metoda hybrydowa łącząca zalety spawania laserowego i łukowego, a także wykorzystanie robotów do spawania. Choć robotyzacja jest stosunkowo nowym kierunkiem w procesach produkcyjnych, może ona zoptymalizować technologie spawania.

więcej »
Norma ISO/TS 15066 dla bezpieczeństwa współpracy z robotami

Norma ISO/TS 15066 jest pierwszą specyfikacją techniczną odnoszącą się do robotów współpracujących, które coraz częściej są wykorzystywane w celu poprawy elastyczności procesów produkcyjnych, umożliwiając robotowi i człowiekowi przebywanie oraz pracę w bezpośredniej bliskości bez narażania pracownika na ryzyko utraty zdrowia.

więcej »
Roboty przemysłowe – dla każdego coś dobrego

Od czasu zatrudnienia pierwszych robotów przemysłowych w fabryce General Motors minęło ponad pół wieku i dziś już trudno wyobrazić sobie prężnie działający zakład produkcyjny bez takich „pracowników”. Jednak robot przemysłowy sprzed kilku dekad niewiele ma wspólnego ze współczesnym, przed którym stawia się coraz to nowsze i bardziej skomplikowane zadania. Wymagania rynku sprawiają, że robotyka przemysłowa cały czas dynamicznie ewoluuje.

więcej »
Perspektywy współpracy człowieka z robotem

Przemysłowe systemy robotyczne oferują bardzo szeroki zakres współpracy człowieka z robotem. Z perspektywy użytkowników kluczową kwestią jest wiedza o tym, jak potencjał ten optymalnie wykorzystać.

więcej »
Coboty w MŚP

Dane Universal Robots potwierdzają intensywny rozwój robotów współpracujących w światowej branży przemysłowej. Niskie koszty i szybkość wdrożenia cobotów pozwalają prognozować wzrost ich znaczenia w poprawie wydajności i zwiększeniu konkurencyjności małych i średnich firm.

więcej »
Roboty inspekcyjne

Trudno dostępne stanowiska zlokalizowane głęboko pod wodą lub powierzchnią ziemi to naturalne środowiska pracy dla tzw. robotów inspekcyjnych.

więcej »
Roboty ABB w fabryce Synthos

Roboty ABB IRB 6640 pakują do wielkich skrzyń kauczuk rozpuszczalnikowy na najnowszej i najnowocześniejszej linii produkcyjnej w oświęcimskim zakładzie Synthos. Produkt trafia do firm oponiarskich w całej Europie i jest niezastąpiony podczas produkcji opon najwyższej jakości. Roboty przenoszą każdego dnia 100 ton kauczukowych kostek.

więcej »
Roboty paletyzujące

Końcowy proces produkcji, w trakcie którego najczęściej pakuje się produkt lub układa na paletach, jest tym, w którym roboty sprawdzają się idealnie. Mogą przerzucać ciężkie ładunki przez 24 godziny na dobę, a przy tym robią to z chirurgiczną precyzją.

więcej »
Bezpieczna praca z systemem robotycznym

Pojawienie się współpracujących systemów robotycznych stworzyło nowe opcje w zakresie zabezpieczenia stanowisk.

więcej »
Wzorowy pracownik

Obecnie roboty są niemal nieodłącznym elementem każdej nowoczesnej fabryki działającej w branży motoryzacyjnej.

więcej »
Dokładna praca robota dzięki precyzyjnej kalibracji

Przy operacjach skrawania wspomaganych robotami lub przy precyzyjnych optycznych procesach kontrolnych kinematyka robota sprawia, że jego efektor końcowy może uzyskać bardzo dokładne położenie na obrabianych przedmiotach.

więcej »
Chleb wytwarzany przez robota

Firma Dewilde Engineering z Belgii opracowała urządzenie, które do piekarni wprowadza robota krojącego i nacinającego pieczywo.

więcej »