Utrzymanie ruchu

Bezpieczne prowadzenie przewodów

E-prowadnik E2.10 zapewnia konstrukcję chroniącą przewody nawet w najmniejszych przestrzeniach, jak również szybki i łatwy montaż dzięki otwieraczowi do e-prowadników.

więcej »
Przekładnie planetarne, czyli kosmos w maszynie

Jednym z najważniejszych wynalazków w świecie mechaniki są przekładnie. Pozwalają dowolnie zmieniać prędkość i siłę obrotową przekazywaną z urządzenia podającego na odbierające.

więcej »
Modernizacja głowic w obrabiarkach

Ponieważ obrabiarki stają się coraz bardziej złożone, a jednocześnie rośnie presja na skracanie czasu obróbki, właściciele i użytkownicy tokarek CNC chcąc zwiększyć wydajność produkcji muszą korzystać z najnowszych technologii. Jednym z najskuteczniejszych sposobów zwiększania produktywności rozwiązań jest system KM Quick Change Tooling, który skutecznie zapobiega przestojom produkcyjnym od niemal trzech dekad.

więcej »
Transport na miarę XXI wieku

Automatyzacji ulega nie tylko sama linia produkcyjna, ale też niezbędny element produkcji, jakim jest transport wewnątrzzakładowy. Wciąż w użyciu są pojazdy, które wymagają obsługi operatora, wiele zakładów jednak stawia na rozwiązania o wysokim stopniu automatyzacji.

więcej »
Wirniki w równowadze

W dobie coraz większej popularności wysoko wydajnych obrabiarek, które skrawają z dużymi prędkościami obrotowymi wrzecion, szczególnie istotne jest odpowiednie wyważenie narzędzi.

więcej »
Innowacyjność od etapu projektowania produkcji 

Światowe trendy rynkowe generują zapotrzebowanie na produkty eko, bio możliwe najbardziej efektywnym energetycznie. Trendy te dotyczą każdego obszaru naszego życia, a co się z tym nierozerwalnie wiąże – przenoszone są na każdą gałąź przemysłu, którego zadaniem jest dostarczanie dóbr dla ciągle rozwijającej się gospodarki.

więcej »
Kartony mocne z natury

Trudno dziś wyobrazić sobie jakąkolwiek gałąź przemysłu nieużywającą kartonu. Wykorzystuje się go do transportowania i przechowywania materiałów, towarów, półproduktów i produktów gotowych. Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu wydawało się, że karton zostanie wyparte przez plastik, jednak obecnie przeżywa on swój renesans. Głównie dlatego, że jest rozwiązaniem bardziej praktycznym, tańszym i, przede wszystkim, ekologicznym.

więcej »
W olejowej kąpieli

Łożyska i użyte do ich konserwacji środki smarne to niezastąpiony duet. Jedne bez drugich nie istnieją i dopiero wzajemna współpraca oleju lub smaru z powierzchniami metalu gwarantuje niezawodną pracę maszyn.

więcej »
Patent na transport

Postęp automatyzacji związany z intensywnym rozwojem nowych technologii i dążeniem do obniżenia kosztów dotyczy nie tylko produkcji. Proces ten widać też w transporcie wewnętrznym w zakładach przemysłowych, a najlepszym tego dowodem są coraz bardziej popularne samojezdne wózki transportowe.

więcej »
Chłodzenie i smarowanie dla dłuższej żywotności narzędzi 

Jako wyłączny dystrybutor produktów firmy Carl BECHEM GmbH przedsiębiorstwo EuroFluid dostarcza na polski rynek całą gamę środków chłodząco-smarujących znacznie przedłużających żywotność narzędzi.

więcej »
Najbardziej wymagające zastosowania dla łożysk

Przesiewacze, dozowniki, podajniki, ubijarki, stoły wibracyjne, kruszarki, prasy – to tylko kilka przykładów maszyn wibracyjnych. Znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, ale też rolnictwa. To typ maszyn, w których wykorzystuje się zjawiska związane z drganiami mechanicznymi.

więcej »
Wydajne i ekonomiczne mycie detali

Mycie detali z jednej strony musi zapewniać wymagane standardy czystości, z drugiej zaś powinno być maksymalnie opłacalne i wydajne. Niezależnie od tego, czy chodzi o mycie wstępne, międzyoperacyjne czy dokładne, urządzenia powinny gwarantować znakomitą jakość i niezawodność procesu przy jednoczesnej oszczędności pieniędzy i zasobów.

więcej »